Je koupě Tamron SP 17-50 mm F 2,8 XR Di II VC dobrá volba?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod assaywolf 6. 5. 2012 16:03

Zítra jdu do Alzy, tak uvidím co mi řeknou, rozhodně to chci řešit, objektiv je takto nepoužitelný na 100% ...
assaywolf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Poltergeist 6. 5. 2012 22:22

a zkoušeli jste servis co je v Nuslích - pod Vyšehradem ?
opravuje většinu značek, prej i dovoz z německa
Poltergeist
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivaneck 7. 5. 2012 00:27

i zarucni opravy? V Pente by mi to taky seridili, ale musel bych to zaplatit..
ivaneck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 7. 5. 2012 19:57

Objektiv vrácen, čekám na nový kus, tak snad bude v pořádku, rozhodně první co bude tak udělám: http://www.fotoradce.cz/jak-otestovat-o ... lanekid127
A pak dám vědět, jak ten další objektiv pracuje, reklamovat ho můžu tady, to není problém, ale chci pořádnej kus co funguje, tak mi držte palce ! :-)
assaywolf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod assaywolf 11. 5. 2012 20:41

Dnes mi po 4 dnech dorazil nový objektiv od Alzy, a je uplně stejný jako ten předchozí, tzn. na 50mm ohnisku ostří perfektně, na 17mm je to hrůza... tak nevím co si myslet, zda-li dělám něco blbě, nebo to jít zase vrátit, ach jo :-( Jsem velmi zklamán z Tamrona :-(
assaywolf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 11. 5. 2012 21:18

Tamron kvůli jejich výstupní kontrole kupovat pouze osobně. Aspoň máš poučení pro příště. Sám online kupuji jen ty objektivy, u kterých vím, že problémy nejsou. Tamron ani Sigmu bych přes e-shop nikdy nekoupil.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 11. 5. 2012 21:22

takže znovu vrátit nebo nechat seřídit ?
assaywolf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 11. 5. 2012 21:30

Já bych to vrátil a zajel třeba do Škody nebo někde, kde můžeš ten objektiv vyzkoušet přímo na prodejně a mají jich tam víc, aby sis mohl vybrat, který bude nejlíp ostřit.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 11. 5. 2012 21:46

OK, tak já ho vrátím a zkusím do třetice ještě jeden kus, a pak uvidím.
assaywolf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl 12. 5. 2012 11:26

kupis novy objektiv v Cechach, mas zarucny list a v autorizovanom servise ti ho v ramci zaruky nenastavia? tu je nieco zle...

kupil som sigmu 17-50/2.8 a sigmu 50/1.4, na SK u ofic.distributora, mali po jednom kuse, nemal som z coho vyberat, od 17 do cca 35mm to ostrilo blbo, 50mm bolo ok. 50/1.4 bola uplne mimo vzdy. isiel som osobne 100km do autorizovaneho servisu, 2hodiny trvalo nastavenie na PC a kalib.zariadeni spolu s mojim telom! v ramci zaruky (mesacne objektivy) a ostria dobre teraz.

servis Tamronu (snad aj v Cechach) by mal mat tiez zariadenie na upravu FF/BF, nie?

PS: objektivy mozes stale vracat predajcovi a skusat vymienat za dalsie,ani raz sa nemusis trafit do kusu co ti bude s tvojim telom ostrit na vsetky ohniska sprave, treba to dat nastavit v servise v ramci zaruky spolu s tvojim telom. ale mozno ze trafis zrovna taky kus z obchodu,co ako tak sedi a budes spokojny, na kolky pokus ale?
D750 + N18-35/3,5-4,5G + N20/1,8G + N28/1,8G + N50/1,8G + N85/1,8G + N70-200/4G + SB700

karbonak Triopo GX-1027 s Giottos MH1311
lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 2. 7. 2012 21:15

Tak se opět trochu vrátím ke starší diskuzi zde v tomto vláknu, ohledně fotografování svatby Tamronem 17-50. Tento víkend mám první svatbu odfocenou 8-) . Dosti fotek jsem fotil Tamronem a kdybych to měl zhodnotit, tak za sebe říkám, že jsem od něho čekal více. A to co se týče spolehlivosti ostření. Všiml jsem si, že v potemnělých místnostech (temnější místnosti v interiérech, obadní síň...) se dosti často AF zmýlil. Tedy že dosti fotek bylo rozostřených. tzn., že fotoaparát hlásí zaostřeno, ačkoliv není. Při fotografování venku za světla problém nebyl. Jinak když se AF chytne jak má, je objektiv ostrý jak břitva. Barvy a kontrast taky v pohodě !! Jen ta spolehlivost zaostření, mě dosti trápí. Snažil jsem se ostřit pečlivě (ikdyž někdy to byl docela fofr na ostření.. :) ). Clonil jsem nepatrně výše nad f2.8. Většinou do F5.6. Ostřící bod, jsem používal jen křížový (ten nejpřesnější) a po zaostření lehce překomponoval. Tak nevím, přemýšlím, jestli jsem neměl raději vzít vychvalovaný Nikon 16-85 VR...ikdyž na úkor pevné světelnosti :hm

Pozn1: Všechny ostatní objektivy Nikon a Sigma co mám ostří s mou D90 precizně (AF-S 35mm f1.8, AF D 60mm f2.8 macro, 70-200 F2.8), takže AF motor v D90 je snad v pohodě :-)

Pozn2: Mé první fotografování svatby proběhlo bez jakéhokoliv průseru, nečekané situace a poruchy techniky :D
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phamon 3. 7. 2012 07:08

Hamk:
Nevim, zda-li Nikkor 16-85 je to prave orechove pro foceni svateb. Mam ho na tele D7000. Na AF na ohnisku 16 mm ma frontfocus, na ohnisku 85 backfocus. Jemne serizeni nepomuze, maximalne ho mohu nastavit spravne na 85 mm. Navic na AF pri ohnisku 16 mm neni vubec schopny zaostrit na vzdalenost cca 1,5 m. Bud se zaostri na cca 80 cm nebo na cca 3 m. Je sice fakt, ze mi to prakticky zatim moc nevadilo, svatbu jsem zatim nefotil, ale pripada mi to divne. Na ruznych diskuzich jsem se docetl, ze to je u tohoto objektivu normalni. Proto jsem se zatim neodhodlal poslat jej do servisu. A taky proto, ze nejsu z Prahy. Co se tyce ostrosti, je skvely.
phamon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod obr-fotograf.cz 6. 7. 2012 06:54

Osobně bych si Tamaron už nikdy nekoupil. Bohužel doposud vlastním http://www.aaron.cz/produkty/tamron-sp- ... i-ld-canon a už jsem ho třikrát reklamoval. Poprvé měl silné rozostření na jednom okraji, pak se sekla clona a pak zase rozostřování na druhém okraji.
Specializuji se na interiérovou a produktovou fotografii. Jsem www.obr-fotograf.cz, autor BLOGU www.tipyjakfotit.cz a výukového DVD www.AkademieProduktoveFotografie.cz
obr-fotograf.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomash. 6. 7. 2012 09:39

Hmmm, tak koukám, že se tu množí samé "dobré" zprávy. Ta Hamk(ova) zkušenost se špatným zaostřováním při slabém osvětlení je pro mě zásadní. Chtěl jsem ho koupit na focení v klubech ale pokud to nezaostří, je mi světelnost k ničemu...

Obdobný objektivy od Sigmy a Tokiny jsou prý ještě horší a Nikon - to je raketa, teda ta jeho cena...

Každopádně díky za zkušenosti, aspoň jsem nevyhodil peníze za něco, co by mi udělalo medvědí službu.
Tomash.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 6. 7. 2012 10:26

Nechci říkat, že Tamron nezaostřil pokaždé, ale chyboval častěji, než jsem čekal...
Hamk
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků