Jakou zrcadlovku pro začátečníka

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Zouhy1 19. 4. 2012 22:31

Potřebuju poradit,jakou zvolit zrcadlovku.Jestli Canon eos 1100d nebo canon Eos 550D, nebo Nikon D3100 a nebo Nikon D5100 (ale ta už je na mě trochu drahá)

Děkuji
Zouhy1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 19. 4. 2012 22:59

jedou takhle děti ze zvláštní školy na výlet autobusem do Prahy, po 15 minutách jízdy se jeden kluk zvedne, jde za řidičem a ptá se: pane řidič, za jak dlouho už budu v Praze? -Asi za 2 hodiny-odpoví řidič. Hned na to se ozvou ostatní: a Já? A Já? A Já?

Paralelně se to zde řeší dokola ve vícero vláknech, neboj, v Praze budeme všichni včas :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 4. 2012 23:01

zle sa pytas: na takuto otazku vzdy dostanes odpoved: D5100

Najprv napis co by si chcel fotit.
Potom ake mas naroky.
Aky mas sucasny fotak a v com ta obmedzuje.
Chces vobec zrkadlovku? (vies vobec co to je?)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zouhy1 20. 4. 2012 10:14

Chci fotit krajiny,sportovní události a letadla.
Bude to moje první zrcadlovka
Zouhy1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod emet 20. 4. 2012 11:26

Tak to neřeš zrcadlovku, ale nejdřív se sám sebe zeptej, jaké budeš potřebovat rozsah ohnisek a začni objektivama. Tělo je to poslední a stačí ti to nejlevnější, ale objektivy tě budou nejvíc limitovat.
Nejdřív si něco přečti, ať víš co je světelnost, clona, crop faktor a tak dál...to najdeš převážně tady: www.fotoroman.cz Pak teprv začni vybírat, ať víš co vůbec chceš.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zouhy1 20. 4. 2012 15:13

Ještě bych se zeptal,jakej máte názor na Sony.Např A35 nebo A55 co třeba myslíte o tomhle setu? http://www.fotoskoda.cz/eobchod/sony-al ... -mm-55-200

Děkuji za pomoc
Zouhy1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 20. 4. 2012 15:50

uff, každý den jeden stejný dotaz....

Abych nebyl za toho zlého co neporadí, poradím číst číst číst...
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 20. 4. 2012 16:52

jak píše emet- stanov si požadavky na rozsah ohnisek případně video a podle toho se dá vybrat.
Ten set SLT 35 se zdá být výhodný, ale s výhradou- jednak cca za stejné peníze lze koupit Nikon D5100 +18-105, potom když už SLT -jakožto to nej na video- tak kupovat nový dlouhý zoom je hřích, protože se dá za pár korun koupit špičkový použitý sklo od Minolty- zadej si do vyhledávání na bazaru paladix heslo beercan.
V případě že zjistíš potřebu opravdu většího rozsahu ohnisek tak pro tebe může být lepsim řešením ultrazoom od Fuji - sice to není zrcadlo, ale režim EXR ti na to dá zapomenout, navíc za zlomek investice do těla zrcadlovky a minimálně dvou objektivů, o váze a rozměrech nemluvě. Zrcadlovka jasně vede proti "nižším" kategoriím výrazně jen při vyšší investici. V tvém zadání chybí snad jediná disciplína a to je portrét, takže nakonec to zrcadlo fakt není nutnost- rozmazané pozadí se menším snímačem opravdu honí těžko, to ostatní skoro vždy nějak ojebat jde.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 4. 2012 17:54

reign, takmer hociaky set v DZ kite bude pre neho na lietadla lepsie riesenie ako zakladne telo so setakom 18-105

Tiez si myslim ze to Fuji je pre neho asi najlepsie riesenie.

Len pre pobavenie :-)


-- 20. 4. 2012 18:57 --

reign píše:rozmazané pozadí se menším snímačem opravdu honí těžko
fuji maju aj to: volaju to pro focus mode
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 20. 4. 2012 18:41

vidíš to, sice náhražka,ale věřím tomu, že když se to člověk naučí používat, výsledky mohou být výborné. K té sestavě- jak víš, že mu 105 nebude stačit - třeba ty letadla bude fotit zevnitř? :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 22. 4. 2012 07:07

no v tom případě mu bude toho zumu i přebývat co? :tleskani
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 22. 4. 2012 10:05

lepší přebytek zumu než nedostatek rozumu :-D
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milav 22. 4. 2012 15:26

Já Sony A35 v Tebou uváděné sestavě mám a stačí Ti bohatě na všechny Tebou uváděné aktivity. Časem si sice můžeš dokoupit výborná skla od Minolty nebo nějaká pevná skla (když Tě to chytí), ale není to do začátku žádná nutnost. Uvedené seťáky od Sony jsou sice plastové, ale opticky jsou (na tu cenu) velice dobré (viz i hodnocení na dyxum.com). ;-)

reign - v čem je Nikon 5100 + 18-105 o tolik lepší (navíc o 1000,- dražší)? Oproti dvěma seťákům u Sony o dost menší rozsah (pravda všechno v jednom skle), stejný čip, Sony má parádní video, rychlejší sekvenční snímání, 15 zaostřovacích bodů + detekce tváře oproti 11 bodům u Nikonu, jdou dokoupit i starší objektivy vč. Minoltích, na Nikon 5100 jdou pouze objektivy s motorem v těle, Sony akorát nemá vyklápěcí displej ...
Sony Alpha A35, Sony 18-55 SAM II, Sigma 17-70 DC OS HSM, Sigma 70-300 DG OS, Minolta 50/2.8 Macro, Sony HVL-F42AM, Vanguard Alta+ 233AP
milav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 22. 4. 2012 19:04

Největším problémem Sony A35 (a všech jejich SLT) je to nesklopné zrcátko, které nevratně bere třetinu světla. Takže ISO800, což není žádná extrémní citlivost, šumí jaksi více než by bylo záhodno.
http://goo.gl/rLMvT
http://goo.gl/acJ29
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 22. 4. 2012 21:18

Takže takhle - šum v praxi problém není, Sony umí dobře se šumem bojovat a rozdíl 1/3 EV je prd(měl jsem A55). Jak už to tady porůznu točím dokola, Sony má pro mně nepřijatelnou pleťovku a jak už jsem taky psal jinde, u mně to byl zatím foťák s nejhorším AF. Rychlej byl, to jo, ale slepej. Stejný snímač neznamená stejný výstup. D5100 je někde úplně jinde, i když má sakra očesané ovládání a například šílené nastavování WB, tak pořád lepší než cokoliv od Sony, protože ty barvy dá s přehledem na WB auto miliónkrát líp, než Sony po ruční kalibraci na kus bílého papíru (vyzkoušeno osobně přímým srovnáním). V kombinaci 18-105 taky ten AF je sice pomalejší, ale spolehlivý.
K rozsahu skla - to je porád dokola. Pujč si to a Sony prodáš. Ten rozsah je k nezaplacení, nikoho nebaví furt přehazovat skla, je to nutné zlo. Navíc 18-105 je dobré sklo, ostré, levné a kdyby měli Soňáci obdobu tak se o to líp doplní dlouhým zoomem (třeba Minolta 100-300 APO), protože to je to, v čem se Minolta vyřádila. Vím že Sony v některých případech s objektivy překvapí a plast jen klame (typicky 85/2,8) ale bazarový Beercan s konstantní světelností je v poměru výkon/cena přeci jenom z jiného vesmíru.

-- 22. 4. 2012 22:20 --

KarelV. píše:Takže ISO800, což není žádná extrémní citlivost, šumí jaksi více než by bylo záhodno.

promiň, ale ISO800 šumí prostě jako ISO800, akorát ho přístroj nasadí ve světelných podmínkách o 1/3EV lepších než klasické DSLR
reign
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků