Je koupě Tamron SP 17-50 mm F 2,8 XR Di II VC dobrá volba?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flyee 21. 2. 2012 15:25

Zdar. Taky přispěju.
Ted jsem se taky rozhodoval co za sklo ke Canonu 40D no a včera koupil verzi s VC.
Nějvětší strah jsem měl s BF/FF, ale zkoušel jsem přímo v obchodě a super.
Pak jsem měl strah z hlučnosti. Naštěstí je objektiv hodně tichej a stabilizátor jen šumý, skoro nejde slyšet. Co jsem četl tak vadí jen u videa.
Pak jsem se obával rychlosti ostření, to se bohužel potvrdilo a objektiv ostří hrozně pomalu.
Dílenský zpracování uspokojí, ale nenadchne. Objektiv je celkem malej a lehkej, takže nepřekáží. Zoomovej kroužek má ale perfektní a konstatní odpor. Dodávaná sluneční clona je dost levná, to bude určitě první věc, která se zlomí.
Verzi s VC jsem si vybral, protože má nesrovnatelně lepší bokeh, ale pořád to má daleko k pevným sklům. A ostrost co jsem se díval na svoje první snímky je naprosto dostatečná, dokonce ani rozmazaný rohy na širokém ohnisku, bohatě stačí clonu F4. Jen mě přijde slabší na dlouhém ohnisku. Na těh 10MPx mě to stačí, od zoomového objektivu lepší ostrost ani nevyžaduji.


K tomu ustálení stabilizátoru, s tím jsem se teda nesetkal.
Flyee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hayes11 21. 2. 2012 16:44

ja mam tiez tamrona ale bez VC cize tu starsiu verziu. okrem toho co sa uz pisalo teda ze je dost ostry je jeho hlavna nevyhoda AF,
FF/BF nemam aspon co som kukal, teda dufam akurat som si vsimol ze v horsich svetelnych podmienkach, rozumejte na diskoteke alebo skoro v uplnej tme zahlasi ze ma zaostrene odfotim to a ...zaostrene bolo nik nevie kde plus ono sa mu to niekedy stane aj cez den ale najviac v horsich svetelnych podmienkach...inak som snim spokojny,
osobne bych asi volil VC, nie len koli VC bez tohos a da zit ale mam dojem ze antireflexne vrstvy by mali byt na tom lepsie....
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozenka 21. 2. 2012 18:08

Tak jsem po dlouhém a dlouhém uvažování nakonec koupil Tamrona SP AF 70-300mm F4-5,6 Di VC USD, tím jsem pokryl zatim ke své 18-105 VR všechny ohniska a až něco našetřim, tak 18-105 prodám a koupím si toho 17-50 VC Tamrona a budu až až spokojenej :-) Každopádně dík za všechny komentáře. Jen bych se chtěl zeptat at nezakládám nové vlákno. Tento Tamron má USD ostření a mimo jiné můžu jestli jsem to pochopil manuálně ostřit i při zapnutym AF? I když držim namáčklou spoušt můžu do ostření zasahovat? To se potom budu přetahovat rukou s motorkem ne? :oops: sorry za takovej blbej dotaz jen bych si tam nerad hned něco ukroutil nebo rozbil :-)
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 21. 2. 2012 18:58

Tam žádný motorek není, takže ani není s čím se přetahovat :) Bez obav.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hayes11 21. 2. 2012 19:05

nie som si isty ale mam dojem ze u nikonu to ide, canonaci musia prepiant na objektive medzi AF a MF ale myslim ze nikon nemusi tam sa nepretahujes s nicim
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 21. 2. 2012 20:35

Tamron má USD ostření, což je obdoba USM co má Canon, takže při zapnutém AF můžeš ručně doostřovat dle libosti bez poškození.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hayes11 21. 2. 2012 21:09

oj to bych zrovna neporovnaval do USM od canonu, vrci to statocne .... teda to pre canon:) pre nikon neviem co tam montuju za pohon ale USM to podla mna neni, vrci to statocne....
a co teraz pozeram recenziu tak neviem ci sa da doostrovat po zaostreni cez autofocus.....a podla vsetkeho sa neda a treba to prepnut na manual...
http://www.youtube.com/watch?v=bRxpbIIrtYY
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fredddie 21. 2. 2012 22:41

Osobní zkušenost s tímhle Tamronem nemám, ale ve všech recenzích je psáno, že se opravdu doostřovat nedá při AF, že se musí přepnout na manuál. Ale nevím, zda je to fakt pravda, to říkají recenze (bavím se o verzi pro Canon).
Fredddie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod werdza 22. 2. 2012 01:14

mala som ten tamron na canon 450D, potom som prešla na fullframe. Ja hlavne fotím koncerty a musela som ho kúpiť, lebo seťák mi svetelnosťou nestačil, 50mm f 1,8 zas ohniskom bola veľa, ak bol klub plný a na canon 18-55 2,8 som nemala financie. Ten VC som si nevedela vynachváliť, keďže môj canon 450D mal len 1600 najviac iso, tak som mohla fotiť momentky kamošov v podnikoch bez blesku, lebo som udržala v pohode aj 1/10 sekundy, hodila 1600 iso a 2,8 clonu. ale strašne mi vadilo to ostrenie, v protisvetle strašne bzzzkal, kým sa mu chcelo zaostriť a to je na koncerte dosť problém, ale časom som si zvykla. Ešte som mala s ním problém, že občas mi vypísal error, chyva spojení objektivu s fotoaparátom a musela som foťák vypnúť a zapnúť a tak mi ušlo dosť momentov, ale to mi robilo aj s požičaným tamronom 18-250. Takže ak niekto potrebuje zoom v tom ohnisku a clonu 2,8 a nemá na canon, tak nech ho vezme a na jeho nedostatky si časom zvykne
werdza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ggrand 22. 2. 2012 07:54

hayes11: řeč je o Tamronu 70-300USD.

Osobně si už nepamatuju, jestli tuhle funkci objektiv má. Kromě makra jsem to nikdy nevyužil.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hayes11 22. 2. 2012 09:04

aha ja som sa drzal nazvu tematu sorry:)
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MrHoubitch 22. 2. 2012 09:32

K tomu manuálnímu doostřování: jestli se nepletu, tak USM je ultrasonic motor, má vliv na rychlost ostření. To že se objektiv snaží zaostřit, nedaří se a vy to dotáhnete vlastnorůčo je tuším full time manual focus. Jsou to dvě různé vlastnosti objektivu.
A jinak zdravím Werdzu, koukám, že jsi na více forech. ePhoto nestačí? ;-) Ta tvoje fotka, tuším IV?, mě ještě teď v noci budívá. Super! Jak se ti zvykalo na ostření na MkII? Středový bod a překomponovat? Jde to stíhat svižnější reportáž? Asi jo...Ten čip je na low-light super, ale to ostření...
MrHoubitch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 14. 3. 2012 02:31

Nekdo tu psal ze Tammy ostri hrozne pomalu, doslova. Mel dotycny nasazeny nikoni setak 15-55 na D40ce napriklad? To je nebe a dudy. Mel sel sem pak D90 a 18-105 a pote sem presel ke Canonu, bych dal ruku do ohne, ze 17-50 bez VC na mem fotaku ostri rychleji, nez setova 18-105ka. Jo na sport je to osemetnejsi. Ale takovou kritiku si na ostreni nezaslouzi. Spis, ze je hodne slyset pri ostreni, primo rve :)
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 14. 3. 2012 10:54

Už jsem to psal , 17-50/2,8VC ostří rychleji než 18-55 a 18-105 od Nikonu.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 14. 3. 2012 13:39

ggrand píše:Už jsem to psal , 17-50/2,8VC ostří rychleji než 18-55 a 18-105 od Nikonu.


Má chyba, pročítal jsem to na telefonu hodně pozdě po půnoci. Díky za info.

Je zajímavé, že hodně lidí ho pomlouvá. Za 7500(bez VC) je tu super světelnost, lepší zpracování, než Sigma, ostření 27cm od roviny snímače, to je takových 12-15cm objektiv-předmět. A VC verze má ůdajně lepší bokeh, nezkoumal jsem, tedy netvrdím. Za to má lepší bokeh než podobné Sigmy. Je to lepší než seťáky. Lidi očekávaj, že to bude ostřit jako profi Nikkory či Lka, načež si neuvědomují, jak je to finančně dostupné. Nabízí to světelnost v plném rozsahu, wow, to je prostě bomba.

Běžte prostě do něj, je to výborná mezistanice hodně slušné sklo od profi skla. Asi bych i koupil VC verzi, ale mám už mi kamarád z Anglie vezl B+W MRC 67mm(neptejte se na cenu :D), bylo to tedy jasné, protože VC prioritou až tak nebylo :)
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků