jaký kompakt na běžící děti?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod metyn 21. 2. 2012 13:39

přečti si toto: http://www.digimanie.cz/art_doc-4A4BEEE ... 60688.html zkus se podívat na bazarech po panasoniku fz 28 ten opravdu stál zato a dnes bys ho mohla okolo 3000 sehnat
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Veeja 5. 3. 2012 11:47

díky za tipa, ale porád mě to nějak táhne ke canonu, zaujali mne s5is a sx 20, líbí se mi možnosti výklopného displ. jen nevím kerý je svým stylem lepčí... :--
Veeja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 5. 3. 2012 12:12

hodím něco z úplně jiného úhlu pohledu...
Měl jsem -ano měl, už nemám- vynikající sestavu DSLR + skla (a jiných zrcadlovek už předtím víc). Kvůli tomu, abych měl volné ruce a prostor kolem sebe jsem se toho zbavil a koupil obrazově perfektní sestavu Samsung NX200 + 18-55 +30mm pancake a teď přibyl portréťák 85mm/f1,4. Mám totiž dvě malé děti (třetí na cestě) a na společných výletech s baťohem na zádech a fotoledvinkou vpředu jsem si to moc neužil, a děti mně už vůbec ne - s NX200 je to jiné kafe. Jenomže ouha, jak píše player- rychlost ostření je v pohodě, pokud dítě, natož pes neběží zrovna k tobě, předozadní pohyb je prostě nemožné vyfotit. Já jsem s tím počítal, jen jsem tě chtěl na to upozornit, že to prostě s kompaktem (a ten můj není lowend) nejde, ani kdyby svítily čtyři slunce. Pokud máš chlapa nosiče, tak si zrcadlovku v pohodě hodíš přes rameno a mimo focení jen přetočíš na záda, obyč tělo se sklem je tak 750-800g což si ani nevšimneš, bazarovku za ty prachy koupíš s přehledem a věř, že rozdíl je vůči kompaktu obrovský, kór v té cenové relaci. Doporučuju jakýkoliv Nikon (D70 počínaje) a kněmu stabilizovaný 18-105, rozsah stačí s naprostým přehledem a stabilizace je velmi účinná. Když nebude na 18-105 tak do začátku opticky výborný 18-55 VR (bez stabilizace nebrat, na doma bez blesku nic moc).
reign
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků