Výběr fototiskárny

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jmatus 13. 2. 2012 22:19

Podle mého názoru je fototiskárna naprostý nesmysl. Příliš vysoké náklady, rychlost tisku nevyváží. Doporučuji se spíše zaměřit na kvalitní fotolab a tam si to nechat tisknout.
No fish, no girls, no future.
jmatus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zahradnikB 13. 2. 2012 23:15

jmatus : Souhlasím jen s výhradou, že nemá smysl na malé pohlednicové fotky. A4 a A3 se mi vyplatí tisknout doma. Možná budou malinko dražší, ale mám kontrolovatelný a předvídatelný výsledek, na rozdíl od od Fotostaru a podobných, kde je každá várka fotek jiná, podle nálady obsluhy stroje.
zahradnikB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emet 14. 2. 2012 10:18

Jj, a přesně proto tiskárnu chci. Menší než A4 většinou tisknout nebudu.
U některých fotek je rozhodující až tisk a tak chci mít možnost vidět výsledek hned na papíře.
Které budu chtít mít na zdi, tak si nechám vytisknout ve velkém formátu u profíka, ale fotolab to rozhodně nebude. Zatím takovou nemám. Doma budu ale tisknout dost často.

Držte se prosím tématu a raději mi nějakou kvalitní doporučte, ať je ten tisk co nejlepší, ale tiskárna co nejlevnější. :-D
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 14. 2. 2012 13:08

Co nejlevnější... ono obvykle platí, že čím levnější inkoustovka, tím dražší tisk.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod emet 14. 2. 2012 13:33

To byl samozřejmě vtip. Mám spíš na mysli co kvalitnější tisk, ještě za přijatelnou cenu tiskárny pro doma. Což je pro mě od těch 3000,- zhruba do 5000,-, jak jsem psal na začátku. Jaká je skutečnost nevím, proto sem píšu. ;-)
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janslesinger 14. 2. 2012 15:40

Koukni se tady na tuto, co jsem koupil já : http://www.alza.cz/epson-stylus-photo-p ... 255882.htm
i s 200 kusy papírů a náhradní náplní vyšla na nějakých 5000,- Kč. Mám na ní vytisknuto cca 200 fotek a tiskne perfektně.

Rychlost nic moc, ale většinou na tom nezáleží. Dám tisk a neřeším, jak dlouho to trvá.
janslesinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod emet 14. 2. 2012 15:58

Díky. Koukal sem už předtím. Ale samozřejmě bych rád porovnal názory od více lidí. Až budu mít chvilku, zkusim ještě pokouknout po jiných fórech, jestli neobjevím podobnou aktuální diskuzi. Poprvé jsem toho moc nenašel.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 1. 2013 11:01

Zdar, ozivim tuto starsiu temu .. mate niekto skusenosti, porovnanie tejto tlaciarne ?
Epson L800
obchod
http://www.alza.sk/epson-l800-d324603.htm
recenzia
http://www.digimanie.cz/art_doc-C11AB3F ... 44B43.html
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jarešek 13. 1. 2013 16:04

No já ji mám asi týden,do teď jsem používal jen laserovku Canon.Poté chvíli Canon,ale tu jsem vrátil,inkoust mizel raketově.Mám plno fotek v kompu a nový Sony NEX F3 a moje paní Olympus E PM 1.Jsme jen amatéři tzv. cvakači,ale i přesto jsem si řekl zkusím koupit tuto tiskárnu,která mne nadchla svými ekonomickými ukazateli proti jiným tiskárnám s cartridgemi.I papíry Epson Premium Glossy 255g v počtu 100 ks 10x15 vyjdou na polovinu ceny oproti té samé kvalitě od Canonu,o inkoustech ani nemluvím.Fotky upravuji od oka v Zoneru,tak aby pleťovka ,tráva,stromy vypadaly co nejpodobněji tak jak je znám z reálu.Můžu říci ,že jsem vytiskl zatím asi 30 fotek 10x15 a 2 A4 a jsem nadšen.Monitor nemám sice na fotky ideál ,ale stáhl jsem si profil ICC pro tento monitor a snažím se amatérskou cestou dospět k jakž takž výsledkům.Mnou doma vytištěné fotky se mi líbí víc jak ty co mám např. z Droxi.Jestli mne tiskárna zklame např. problémy s tryskami,hlavou,bude to má první a poslední inkoustovka. 8-P
jarešek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 1. 2013 14:46

Tak mam ju doma, nainstalovanu /uff, to vyplnanie seriovych cisiel je pekna otrava/. Tlaci to krasne .. akurat je to viditelne tmavsie ako mam na monitore. Je s tym treba nieco este spravit ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jarešek 20. 1. 2013 19:55

No to je pro nás amatéry právě ta alchymie snoubená s neznalostí.Člověk si řekne koupím tiskárnu a valím fotky,ale tak to nefunguje.Když si o té problematice začneš hledat ve forech rady,půjde ti hlava kolem,ale minimálně by jsi měl přečíst co a jak do začátku.Tzn. problematika monitorů ,jejich kalibrace,ICC profily.Jak říkám já si početl a zkusil metodu selského rozumu a pokus-omyl.Nějaký ten 10x15 papír jsem zničil,ale nyní se mi výstupy z tiskárny subjektině líbí.Ukazoval jsem i kolegům v práci,dal jsem nějaké foto rodině a líbilo se.A to je pro mne důležité.Jsem rád ,že jsem utrefil nastavení monitor - tisk,tak že opravdu co poladím v Zoneru leze z tiskárny.Tož asi tak. ;-)
jarešek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 1. 2013 20:22

To mas pravdu .. tlaciarne som doteraz uplne nechaval stranou, takze budem musiet nastudovat kadeco. A zase mi hlava napuchne :D Ale som spokojny s vystupom /zatial :D .. okrem toho tmavsieho podania/ .. tak bud nieco sa pokusim nastudovat, pohladat .. mam fotku, dve .. ktore chcem 2x1m :D

edit: skutocne nechapem, preco sa vyrabaju 20mpix kompakty .. ked uz 12mpix je viac nez prehnane /ak nepocitam orez/.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mara42 22. 1. 2013 19:16

L800 jsem koupil v listopadu 2012. Mám v plánu na stránky v nejbližších dnech shrnout poznatky o této tiskárně, takže jen krátce...
Vytiskl jsem zatím asi 400 ks 10x15 a 60 A4. Stavy inkoustů jsou následující:
Černá 55 %
Azurová 90 %
Purpurová 90 %
Žlutá 75 %
Světle azurová 55 %
Světle purpurová 65 %

Koupě zatím nelituju, trysky nezasychají ani po měsící nepoužívání, cenově to vychází líp než v labu.
Hlavně vypnout "Photo Enhance" a před tiskem trochu zesvětlit.
Barvy zejména na levnějším Epson papíru potřebují alespoň půl hodiny, aby si sedly. Zvláštní je, že při použití nejlevnějšího A4 papíru od PRINT IT to nedělá a fotka vypadá finálně hned jak ji tiskárna vyblije.
www.marekmusilfoto.cz
Mara42
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 1. 2013 19:43

No, pozeram na fotku co som vytlacil pred 2 dnami a mas pravdu! Ten kus, co bol tmavy zrazu uz na nom vidim co nebolo. Aj ked .. mohla by byt este trochu svetlejsia. To zosvetlenie myslis v editore, alebo niekde v nastaveni tlace ?

Skoda, ze v tlaciarni nie je este scaner .. to by bolo uplne top.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mara42 22. 1. 2013 19:46

Zesvětluju v lightroomu než to posílám do tisku. Já skener, wifi, displej a podobný hňupiny nepotřebuju. Hlavně, že se tam vleze půl litru inkoustu :-D
www.marekmusilfoto.cz
Mara42
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků