Výběr fototiskárny

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod janslesinger 8. 2. 2012 17:55

Zdravím,

potřeboval bych domů koupit nějakou tiskárnu určenou výhradně jen na tisk fotek. Na ostatní věci mám doma multi barevnou laserovku HP, takže opravdu to chci jen na fotky.

Cena ideálně tak do 5000,- Kč s co nejvyšší kvalitou a odpovídajícími náklady na tisk.


Máte někdo nějaké zkušenosti?
janslesinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod emet 8. 2. 2012 18:55

Jéé super. Zrovna dneska jsem začal přemýšlet o tom samém a začal hledat po netu. Tak se ti sem s dovolením taky nakvartýruju. ;) Zatím jsem nenašel nikde diskuzi, kde by se řešila čistě fototiskárna.
Mě by ještě zajímalo, jestli se dá pořídit kvalitní do 3000,-. Jinak to vidím naprosto stejně. Sice by se mi hodil i skener, ale to už by asi bylo o kompromisech.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 8. 2. 2012 18:58

No záleží na tom jaká by měla být velikost fotek. Já mám Canon Selphy CP800, ale to je jenom na 10 x 15 cm. Údajně je životnost fotek 100 a více let. Tisky jsou poměrně slušné, ale náklady na 1 snímek 7,90 Kč. Je to dost. ;-)

-- 8. 2. 2012 19:00 --

Ještě jsem zapoměl specifikovat typ,jedná se o termosublimační tiskárnu.
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 8. 2. 2012 20:11

O těch už jsem něco četl. Jsou ale moc malý. Nejradši bych A3, ale to už bude cena jinde, tak se spokojím s A4. Co budu chtít vytisknout opravdu kvalitně, tak nechám vytisknout u profíka.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janslesinger 9. 2. 2012 15:48

Já potřebuji A4, s nějakým dobrým poměrem cena/výkon.

Díval jsem se na epsony a vypadají celkem dobře. Máte nějakou zkušenost?
janslesinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riman 9. 2. 2012 20:07

Kdysi jsem vybíral mezi HP, Canonem a Epsonem a a po dlouhém porovnávání výsledků jsem skončil u Epsonu. Mám doma Epson Stylus Photo PX710W - šest inkoustů (Claria), na domácí tisk velmi dobrá kvalita. Umí jak 10x15, tak celé A4 bezokrajově.

Tiskárně bych vytknul blbý podavač, velmi dlouho se startuje a vypíná, neumí to automatický oboustranný tisk a přes wifi je to nespolehlivé, někdy odmítá tisknout (tedy na počítači přítelkyně, mě to přes drátěnou síť jede).

Tenhle model se samozřejmě už neprodává, dneska je nejbližší asi tenhle:
http://www.alza.cz/epson-stylus-photo-p ... 255882.htm
Koukám, že už to umí ten oboustranný tisk a možná má i další vylepšení.
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janslesinger 9. 2. 2012 20:51

Tak jsem teď zakoupil tuto: http://www.alza.cz/epson-stylus-photo-p ... 184241.htm

Snad bude v pohodě, zítra bude doma, tak potom můžu napsat recenzi.

Jen jsem nedokázal moc spočítat, jak je to s nákladem na tisk. Na kolik prostě vyjde 1 fotka. A taky si nejsem moc jistý jaký koupit fotopapír a jaké jsou v něm rozdíly.

Díky
janslesinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janslesinger 10. 2. 2012 13:14

Tak ji mám doma, tiskne perfektně ale jen při nastavení kvality na nejvyšší, jinak je to nic moc, kostičkované apod.

Jen jsem si k tomu koupil fotopapíry HP, a na spodu každého papíru je takový odtrhávací proužek, nevíte k čemu to tam je?
janslesinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod emet 10. 2. 2012 18:40

Díky za info. A zadal jsi k papíru i odpovídající ICC profil? Ke každému papíru musíš dát jiný. Obzvlášť když máš papír od jiné firmy.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zahradnikB 10. 2. 2012 19:33

janslesinger: dovolil bych si pouze připodotknout, že kupovat(zejména pro začátek) k Epson tiskárně HP papíry není úplně rozumné. Možná by pro inspiraci k volbě papírů bylo dobré kouknout sem:
http://www.epson.cz/cz/cs/viewcon/corpo ... ables/3978
zahradnikB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janslesinger 11. 2. 2012 11:08

Koupil jsem HP, protože Epsony nebyli skladem. Nevěděl jsem, že je v tom takový rozdíl.

Zkusím teda nějak nastavit ten profil, ale nikde jsem to v nastavení neviděl.
janslesinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod emet 11. 2. 2012 11:22

Koukni na stránky HP a měl bys tam najít icc profil pro svojí tiskárnu. Více se dočteš tady: http://digiarena.e15.cz/jak-na-domaci-tisk-fotografii_2
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janslesinger 11. 2. 2012 12:08

Díky, teď už s tím bohužel nic neudělám, protože jsem koupil 300 papírů HP, ale pak budu kupovat Epsony.

Mám teď tyto papíry: http://www.alza.cz/hp-premium-glossy-ph ... 225766.htm ale na webu HP ten ICC profil bohužel není, tak nevím jak mám nejlépe postupovat.
janslesinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riman 13. 2. 2012 10:48

To nebyla šťastná koupě. Zkoušel jsem výsledek na nějaký "neznačkový" (nebyl od žádného výrobce tiskáren) a rovnou jsem ty papíry vyhodil, rozpíjelo se to s jakýkomkoliv profilem. Nejlepší je opravdu používat papíry od výrobce tiskárny, na který je tiskárna a její ovladače optimalizovaná.

Já používám pouze papíry od Epsonu:
* Premium Glossy Photo Paper
* Glossy Photo Paper
Výsledky jsou opravdu výborné.

Nevybavuji si, že bych kdy pracoval s ICC profilem (je tam prostě profil tiskárny), ale při tisku vybírám z nabídky papír, který právě používám.
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod celim 13. 2. 2012 13:57

No s těmi tiskárnami je určitý problém. vše závisí na tom, jak často a pro jaké účely hodláte tisknout. Já osobně jsem dospěl k názoru, že vzhledem k tomu, že většinou ukazuji fotky v elektronické podobě, tak že se mi nevyplatí tiskárnu vůbec kupovat. Do roka potřebuji mít na papíře opravdu málo fotek a ty si nechám udělat ve fotolabu. Případně si mohu vytisknout fotky na barevné laserovce. Kvalita nic moc, ale na informativní prohlížení to stačí. Mně se totiž několikrát už stalo, že mi zaschly trysky a mohl jsem kártridže vyhodit! V takovém případě náklady na fotku enormně vzrostou. Proto je důležitá otázka četnosti tisku. A pak ještě účelu. Pro nějakou výstavbu je dobrý profesionální výstup z drahé tiskárny a pro běžné prohlížení může stačit i nějaká levná(v dnešní době tisknou docela slušně i ty levné) neřkuli laserovka při hodně snížených požadavcích na kvalitu. Ono totiž když si prohlíží fotky moje maminka s brýlemi jak sklenice od jogurtu, tak tu kvalitu stejně nedocení a tak jí fotky ukazuji na počítači či TV.
celim
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků