Sony NEX-7 a NEX-5N oficiálne

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Taffey 1. 2. 2012 16:27

No, tady se ale fakt práší. To je ale typické, pro české uživatele netu. Píší, aniž ví o čem. Sem se podívejte, buďte tak laskavi. Nemáte vůbec tušení, co všechno se s nexy dá dělat. Mám na něj minolty 50/1,4, 28/2,8, 20/2,8, 100-200/4,5, 17-35/2,8-4 a tamrona 90/2,8 makro.
http://www.orlikovi.net/nex5nstamronem90.jpg Jen to nechce mlátit tady pantem a pořádně se s novým strojkem seznámit. A mám tu i pár fotek z nexe 7 a A77 od kolegy, který je testuje. 24 mega se sice zdá strašně moc, ale čistota těch fotek je zarážející, stejně, jako ze 16 z nexe 5N. Nutno ale dodat, že stran šumu na vysokých citlivostech je nex 5N nepřekonatelný, nex 7 šumí víc i po tisku na stejný formát, jako z nexe 5N. Ale i tak je nex 7 nebo A77 souměřitelný se zrcadlovkama. Nicméně přikládám ještě jednu neupravenou, jen zmenšenou fotku z hospody z nexe 5N na 1600 iso. http://www.orlikovi.net/1600iso.jpg. Mi osobně se nex 5N drží a ovládá brilantně. S výtečným seťákem 18-55mm je dostatečně kompkatní, vejde se do malinké taštičky, co mám poi kdysi používaném Olym C4000zoom. No a pokud chci vážnou práci, nahodím některý z pevných skel. Je fakt úplný legrace poslouchat tady některé, kteří tyto aparáty znají jen z fotek na netu a kpíšou neuvěřitelné bludy.
Taffey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 2. 2. 2012 01:17

Asi je to hloupá otázka, ale chci se ujistit - s jinou redukcí, než LAEA2 (a objektivy pro sony) Nexy automaticky ostřit neumí, že?
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 2. 2. 2012 02:21

Pan Kája

Existují dvě redukce pro Sony, jedna bez SLT a druhá s. První ostří se vším pro Sony Alpha, druhá ostří jen s SSM objektivy (a SAM asi).

A ne, neexistují žádné další redukce s AF. Jen myslím existuje redukce na Canon EOS, která umí kontrolovat automaticky clonu a je poměrně drahá. Nicméně díky focus peakingu a množství objektivů pro Sony Alpha si nemyslím, že je vůbec třeba ještě nějakých dalších redukcí s AF.

Stejně AF v NEXech není až tak dobré, aby se i kdyby to šlo dalo použít na něco co se příliš rychle hýbe. Jo a ta AF redukce žere dost svižně baterky.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod riman 6. 2. 2012 13:58

Taffey: Mám A77 a zatím jsem fotil převážně v potemnělých interiérech (bowling, hospody, návštěvy)... a není to ono. Jsme přesvědčený, že kde se senzor v A77 dost trápí, vedl by si snímač NEX-5N mnohem lépe.

Nicméně, není všem dnům konec, už se těším na focení za trochu lepších světelných podmínek, které dovolí foťáku ukázat, co v něm opravdu je. A snad k tomu přispěje i nový objektiv Sony 16-50/2.8 SSM (SAL1650), který mi právě dnes dorazil.
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neveceral 6. 2. 2012 17:46

Ahoj, zvazuji koupi NEX-5N na foceni potomku, myslite ze na to ma dost rychle ostreni? Treba v porovnani s Oly E-PL3? Nyni mam Oly XZ-1 a je to na hrane.
neveceral
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod file12 6. 2. 2012 19:04

Ač se mi ten systém líbí nejvíc ze všech bezzrcadlovek, tak myslim že líp než xz-1 to nebude. přeci jen je tam malá hloubka ostrosti. Na to bych vzal Nikon 1. Když sem zkoušel ostření tak sem nevěřil.
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 6. 2. 2012 19:05

Podle nezávislých testů je E-PL3 citelně rychlejší. Přinejmenším pokud se na NEXu nepoužívá adapatér s fázovým ostřením.
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 2. 2012 22:11

file12 píše:myslim že líp než xz-1 to nebude
podla merani na imaging-resources je rychlejsi .. a podstatne

neveceral píše:Treba v porovnani s Oly E-PL3?
samotny AF ma Oly rychlejsi, ale NEX5n ma najkratsi shutter lag (reakciu na spust), takze rozdiely nie su az take velke
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neveceral 6. 2. 2012 22:24

Ty testy jsem viděl a porovnál, ale neumím si představit, jak odpovídají realitě? Navíc z nich vyplývá obdobná rychlost jak NEX 5N, E-PL3 tak i Nikon V1 při Full Autofocus,
auto-area AF mode, což mě překvapuje. Jinak chápu ty hodnoty dobře, že za těch 0,2XX s je od zmáčknu, přes zaostří, do vyfotí?

EDIT: Ještě mě napadlo, je možné v rámci nahrávání videa pořídit i nějakou fotku? Vím, že některé kompakty to umí.
neveceral
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 10. 2. 2012 09:02

Tak se nám Sony probouzí a všimla si, že na bajonet E prakticky neexistují použitelné objektivy?
Viz roadmapa: http://2.s.img-dpreview.com/files/news/ ... jpg?v=1328
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Cliff 10. 2. 2012 09:28

mohl by zde nějaký majitel NEX 5N + 16/2,8 zhodnotit tuto sestavu, tedy především výkon toho objektivu. v recenzích nevychází moc dobře. chtěl bych to jako druhý foťák k zrcadlovce a pro manželku jako náhradu za DSC V1, který dosluhuje, takže by to nemělo být moc velké, což 16/2,8 splňuje docela dobře.
Cliff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrŠ 12. 3. 2012 18:26

Zdravím. Nevíte prosím někdo zda jde úplně vypnout displej,aby byl zapnutý jen hledáček? Aby stále displej nesvítil a nepřepínalo se to pouze po přiložení oka k hledáčku. Nemohu na to přijít zda to vůbec jde. Díky za pomoc :-)
petrŠ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin79 20. 4. 2013 21:34

To by me zajimalo taky. Rozhoduju se prave mezi nex 5R, nex 6 nebo samsung nx300.
martin79
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 20. 4. 2013 22:45

Pety píše:Tak se nám Sony probouzí a všimla si, že na bajonet E prakticky neexistují použitelné objektivy?
Viz roadmapa: http://2.s.img-dpreview.com/files/news/ ... jpg?v=1328


Tak nějak.. ale tohle je poslední co by mě tížilo. :D Spíš bych rád něco ve stylu GH3, tedy vylepšení ergonomie držení NEXů (a ovládání).

-- 20. 4. 2013 23:47 --

martin79 píše:To by me zajimalo taky. Rozhoduju se prave mezi nex 5R, nex 6 nebo samsung nx300.


:) NEX-5N + EVF z druhé ručky (EVF asi nové.. moc nebývají)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod martin79 21. 4. 2013 07:18

Ten hledacek za 8000 je strasne moc a jeste z toho pak strasne cumi.
martin79
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků