Rada pro zenu :)

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pulli_20 28. 1. 2012 17:53

Ahoj jsem prave na materske a rada bych si poridila novy kompakt na moji ratolest...muj stary panasonic uz pomaluju dosluhuje. Procetla jsem tady snad vsechny temata a opakuje se tu porad skoro to same a tak asi vim co bych chtela...Z diskuzi mi tady vychazi 4 favoriti ale jeste jsem o nich nezjistila vse potrebne a proto bych rada tyto otazky polozila Vam :)

Odpovite mi na otazky prosim? A nebudte na me osklivy :)

Takze mam tu:
1 PANASONIC LX5,
2 OLYMPUS XZ-1,
3 Canon PowerShot S95,
4 Samsung EX1

otazky zni?
a) maximalni manualne nastavitelna clona (f xx)
b) rychlost ostreni (asi subjektivni ale i tak bych rada znala vas nazor)

Sve odpovedi pro prehlednost piste takto prosim

1a - xy
1b - xy

2a -xy
atd :)

Diky moc
pulli_20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 1. 2012 18:46

Rychlost ostrenia podla merani na imaging-resources (model: full autofocus wide / tele):
- LX5: 0.351 second / 0.367 second
- XZ-1: 0.52 second / 0.54 second
- S95: 0.641 second / 0.617 second

EX1 nemerali (nechapem ze nie je ani medzi vylistovanymi modelmi) ale predpokladam ze rychlost zaostrovania bude asi medzi Panasonicom a Olympusom.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 28. 1. 2012 19:09

můj favorit je dlouhodobě Canon S95 (kvalita/malinkatost), ovšem na focení dětí se velmi hodí VÝKLOPNÝ DISPLEJ, fotky z jejich výšky jsou přirozenější, než z nadhledu a lehat si k tomu...
Takže v tomto ohledu jediný kandidát z uvedených:
SAMSUNG EX1
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pan Kája 28. 1. 2012 19:58

@ Ganec ono, taková měření mohou být ošemetná a mohou se lišit zdroj od zdroje.
Každopádně by to chtělo někoho, kdo měl všechny stroje v rukou, ale to asi nehrozí.

Jediné, co mohu poradit, tak mne zaujal test na dpreview. Pokud nevadí angličtina, tak je tam zajímavý srovnávací test s95 a lx5. Líbí se mi, že je v rámci testu automatickému ostření věnována samostatná krátká část.
Na konci je hodnocení, kde jsou body i za jednotlivé části a v rámci něj lze přímo srovnávat mezi různými testovanými modely. A tam je i EX1 a XZ-1 (které tam mají i samostatné testy).
Myslím že je to zajímavé, vyrovnané, srovnání a poslouží k ucelenější představě. :-)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pulli_20 28. 1. 2012 20:13

Zatim dekuji za prispevky, co se tyce anglictiny tak s ni nejsem kamaradka... :( mohl bys mi tedy vysledek prozradit cesky :) S tou clonou nikdo nevi? Zatim jste zlaticka :)
pulli_20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 28. 1. 2012 22:22

kvůli íngliš si nainstaluj internetový prohlížeč google chrome, automaticky Ti nabídne překlad do češtiny...
V této třídě kompaktů poznáš největší rozdíly držením v ruce, sice podle měření tam rozdíly jsou, ale není to takové drámo, jako rozdíly fyzické, ve finále to bude o tvých prioritách. Řekl bych, že nejvíc univerzální voják je Panáček LX5, protože umí dobře fotky i video, objektiv je super, podobně i Olympus XZ1. Canon S95 vede kompaktností, Samsung EX1 výklopným displejem...
Pro mně vychází věrněji než dpreview recenze Milana Šurkaly na Digimanii, co jsem měl možnost v praxi vyzkoušet, tak ty recenze sedí a autor umí vystihnout to podstatné.

edit: ta max. clona Tě zajímá proč? Jít přes 8 nemá moc smysl, na vyšších clonách nastupuje difrakce. Clonově handicapovaný je Samsung EX1, ovšem dohoní to ND filtrem, takže průšvih se v praxi nekoná.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pan Kája 29. 1. 2012 02:28

No, popravdě, dělat překladový výcuc se mi příliš nechce a překladač by v tom mohl udělat bordel, tak alespoň na závěrečné straně testu jde udělat porovnání přístrojů v tabulce. +- se dá usoudit, že jim nejlépe ostřil (a komponoval) Samsung a Olympus který celkově působí nejvyrovnanějším dojmem.
Nejlepší skore měla XZ-1 (74%), pak LX-5 a ex1 (73%) a s95 (72%) - z toho je jasné, že ani jeden vyloženě nevyniká, ani jeden vyloženě neztrácí.
Samozřejmě, jiný server, jiné výsledky. Jen mi přišlo zajímavé místní porovnání v tabulce, jak se jim zdálo, že jsou fotoaparáty dobré v různých hlediscích...
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bager3000 29. 1. 2012 07:27

Pre toho, kto často fotí do formátu 16:9, vidím výhodu Panasonicu LX5 kôli multipomerovému snímaču. Plocha snímača sa orezom nezmenšuje.
Fujifilm X-T4 ( Fujinon 35mm _ Fujinon 56mm _ Fujinon 18-55mm)
Fujifilm X100F
Sony RX100 III.
bager3000
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 29. 1. 2012 08:54

Zmenšuje, ale ne tolik, jako při prostém ořezu. Rohové body všech použitelných poměrů stran leží na společné kružnici (kromě 1:1, ten už je ořezaný).
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pulli_20 29. 1. 2012 11:27

Super takze pujdu do obchodu a vyzkousim vsechny v ruce....mou prioritou bude samozrejme foceni moji ratolesti to je jasny :) ale taky jsem me strasne bavi zkouset fotit neco novyho a pri prochazkach zkousim i nejakou tu krajinarskou fotku...treba potok s rozmazlou tekouci vodou je uzasny (proto bych chtela tu vyssi clonu) ale asi kdyz tak koupim ten ND filtr, ze?

Nasla jsem ted nabidku EX1 za 4.900,- koupenou v 06/2010 takze jeste v zaruce....myslite ze by to stalo zato nebo radsi koupit neco noveho?
Na co si kdyz tak dat pri odskouseni pozor, nekde jsem se docetla, ze mam zkusit udelat fotku se zakrytym objektivem a pak sledovat jak ta cerna fotka vypada, ale moc nerozumim co mam sledovat :) Pripadne jeste dalsi triky ktere odhaly nedostatky?

A uz Vas pak nebudu otravovat :) Dekuji
pulli_20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 29. 1. 2012 12:03

1.) ND filtr má EX1 vestavěný, takže nic dokupovat nemusíš - stejně by byl potřeba ještě adaptér
2.)snímek tmy - zvláště na vyšší ISO se objeví případné vady snímače - vypálené tečky jsou vadné pixely, s tím jsem se osobně ještě nesetkal, ale je to nejčastější jev, co už jsem ale takhle odhalil tak byl prasklý snímač a v druhém případě nastávající elektronická smrt snímače - v dolní části snímku měl slabounké barevné pruhy...
3.)ta cena je dobrá, na blbnutí typu mražení tekoucí vody se výklopák hodí velmi - moc bych neváhal :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Odar 31. 1. 2012 12:04

pulli_20 --> Vzhladom na to, ze chces fotit decka (predpokladam aj vo vnutri), sustredil by som sa skor na co najlepsiu svetelnost. Ked dieta "pobehuje", ci to ostri o tisicinu sekundy rychlejsie / pomalsie je bezpredmetne (aj tak nebudes stihat :D ).

Maximalna clona u LX5 je tusim 8 (LX5 mam), ale pouzitelna je tak 4,5 - 5. Ked som skusal pouzivat este vyssiu clonu, kvalita fotky uz bola degradovana (vyssie spomenuta difrakcia). V interieri aj tak budes fotit na F2, aby si mala co najkratsi cas. Jedine, ze by si si to doma nasvietila 400W halogenmi :)
Odar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soad1981 1. 2. 2012 14:30

pulli_20 píše:Nasla jsem ted nabidku EX1 za 4.900,- koupenou v 06/2010 takze jeste v zaruce....myslite ze by to stalo zato nebo radsi koupit neco noveho?


ja som kupil na kasa.cz novy (ale vrateny do 14dni) Samsung EX1 za 5490Kc (povodna cena 7690)!!! Bol v perfektnom stave - vsetky ochranne folie boli neporusene, ziadna znamka pouzitia.

Odporucam preto odsledovat taketo nabidky, clovek usetri par tisic a pritom ma plnu 2rocnu zaruku + moznost do 14 dni zbozi vratit.

Samsung EX1 som kupil pred 2 tyzdnami a tiez kvoli malym detom. Robi fakt skvele fotky jak v interieroch (vyborna svetlnost), tak v exterieroch. Blesk som este ani nepouzil - nebolo treba. Maximalna svetlnost 2.4 ( pri najsirsom ohnisku perfektnych 1.8 ) robi v malo osvetlenych interieroch zazraky - krasne ostre fotky s minimalnou hlbkou ostrosti - ako zo zrkadlovky :-)
soad1981
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treworr 6. 2. 2012 11:40

Ja by som radil Samsung EX 1. Fotí výborne vo vnútri napr. doma pretože má vysokosvetelný objektiv a samozrejme aj v prírode. Displej si možeme dať do roznej polohy čo je velká výhoda.A
nakoniec je to cena,ktorá je velmi prijatelná.
treworr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků