Nikon D90 - příslušenství

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod HighContrast 27. 12. 2011 11:36

Dobrý den,
předem se omlouvám, jestli jsem toto téma založil ve špatné sekci.

Potřeboval bych poradit, jaké příslušenství si mám koupit k zrcadlovce Nikon D90. Dostal jsem od přítelkyně poukaz na 5000 kč v obchodě MEGAPIXEL, a tak jej chci co nejvíc využít. Mám jen zrcadlovku a objektiv 18-105. Nejraději fotím především na největší ohnisko, jelikož miluji bokeh. Chtěl bych i blesk i nějaký filtr a třeba i odrazovou desku na portréty, ale zjistil jsem, že blesky pro Nikon D90 jsou dosti nad 5000 kč, tak si vůbec nevím rady, co si pořídit.

Předem děkuji za rady
HighContrast
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzinulanek 27. 12. 2011 12:22

za 5000 kup 50/1.8

-- 27. 12. 2011 12:23 --

nebo připlať a kup si externí blesk, s tím uděláš hodně parády. Nebo polarizák. Desku ne, ta stoji dve stovky.
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BoBo2sk 27. 12. 2011 12:36

a co takto 35 f1.8 alebo 50 f1.8. Doplatok by si mal minimalny a ucinok vdaka vysokej svetelnosti maximalny. Teda... ak som dobre pochopil,ze planujes fotit hlavne portrety
BoBo2sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fredddie 27. 12. 2011 12:47

Já bych byla za připlacení na blesk. Určitě nemusíš mít ten nejdražší profi. 5000 je dobrý základ.
Fredddie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HighContrast 27. 12. 2011 12:53

Jenže na MEGAPIXELU je jediný blesk pod 5000 pro Nikon SB-400 a ten není prý moc dobrý ... Taky eru jako základ koupit externí blesk, ale jak...když to je výhradně na ten obchod....ta 50ka vypadá velmi dobře
HighContrast
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honcka 27. 12. 2011 13:04

pred tydnem jsem si koupil Metz 50 pro Pentax, zatim max spokojenost, na zadny problemy s kompatibilitou jsem nenarazil, dela se i pro Nikon
http://www.megapixel.cz/metz-blesk-mb-5 ... kon-a-fuji
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tex086 27. 12. 2011 13:06

Nejsou jenom Nikon blesky, mrkni třeba na Metz MB 44, stojí 4200,- měl by být plně kompatibilní.....
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 27. 12. 2011 13:41

JJ, nějaký Metz blesk nebo 50mm f/1.8 G by byla asi dobrá volba.. případně zvaž, jestli třeba nevyužiješ víc stativ nebo batoh
AndrewJ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fredddie 27. 12. 2011 14:07

AndrewJ: Batoh podle mě zatím nemá smysl pokud tazatel má jen tělo s jedním objektivem. Tam bude ideální zatím nějaká brašna a případně v nutnosti použití batohu se dá celá brašna hodit do normálního batohu. Stativ bych ze začátku taky úplně nebrala. Člověk musí vědět co chce pořádně fotit a pak až rozšiřovat výbavu. Pořídit stativ ve chvíli kdy nevím zda ho využiji je zbytečné. Já třeba stativ nepoužívám prakticky vůbec, nevyužiji ho na svůj styl focení.
Stále se přikláním pořád nejvíce k blesku. Ten využiješ určitě pro běžné focení. Interní blesk ani moc nemá smysl zkoušet používat.
Fredddie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 27. 12. 2011 14:25

Freddie: tak je batoh a batoh, já si nedávno pořídil LowePro photosport a málokdy v něm mám víc než tělo s jedním objektivem. Je to pohodlnější, než dávad foťák do brašny a pak do batohu. Ale to je o preferencích a taky o čase. Za poměrně dlouhý časový úsek jsme nasbíral malou brašnu, vlekou brašnu, kam se mi vleze komplet výbava, batoh s hodně místem na fotovýbavu a naposled ten photosport, který je koncipován spíš jako turistický batoh s místem na zrcadlovku s jedním max dvěma objektivy. jo, a vlastně ještě mám up-rise aktovku od vanguardu, ta je taky fajn.
Ale taky jsem to nekoupil naráz a většinu toho jsem dostal darem k různým příležitostem.
AndrewJ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 27. 12. 2011 15:16

HighContrast: jestli milujes bokeh, tak se padesatce od Nikonu vyhni obloukem. Externi blesk je fajn vec, ja osobne bych na Nikon jinej nez Nikon nenasadil, takze bych si radeji priplatil na SB-700, nez kupovat Metz, ale tak opokud nejsou finance a Metz nezlobi, proc ne.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 27. 12. 2011 16:04

Tak u 50 g mi ten bokeh nepřijde horší, než u 18-105, ale je to relativně subjektivní hodnocení, tak mlčím.
AndrewJ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 27. 12. 2011 16:25

Mam D90 a blesk Metz 44...funguje 100% vratane jeho odpalovania internym bleskom, som spokojny.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod HighContrast 27. 12. 2011 17:19

Vidíte, na to jsem zapomněl, stativ už mám :-)....ten objektiv mě láká no, ale zas blesk je základ že jo?....Pro mě představa by byla blesk slušný + polarizák (najdu nějaký do 1000 kč slušný ??) Díky moc
HighContrast
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 27. 12. 2011 17:30

A na co potrebujes polarizak? Potrebujes z neceho odstranit odlesky? Zrovna vcera mi psala kamaradka, jaky si ma na Sigmu 70-200/2.8 koupit polarizak a kdyz jsem se ji zeptal, jestli si je vedoma toho, ze polarizacni filtr ubira svetlo, tak byla prekvapena^_^
Chapu, ze masaz v ruznych mediich na tema "nezbytne vybaveni fotografa" zahrnuje prave polarizacni filtr, ale nejprve je treba poznat, k cemu vlastne polarizak slouzi a jake ma vlastnosti, tim myslim i ty negativni, nez se po nem zacne clovek shanet.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků