Olympus E-510 vs E-420

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod RzeCZek 1. 4. 2008 13:39

Poradi mi tu někdo, (ideálně ten, co má už nějaké zkušenosti s těmito modely :-)), do ktereho bych asi měl "jít"? Popřípadě je někde už (česky) nějaká recenze nového modelu E-420?? Po váhání mezi Pentaxem a Olympusem jsem zaměřil svou pozornost na Olympus. . .
Za každou reakci díky!!

Aleš
RzeCZek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 1. 4. 2008 14:08

hmm tu sa neda moc radit ...

e-420 o nieco novsi sonzor ala e-3 trochu lepsia DR, LV s moznostou kontrastneho ostrenia, rozmeri

e-510 stabilizator, drzanie
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 1. 4. 2008 14:48

To spatne rozhodnuti uz mas za sebou, ted to zkus lip a nevybirej podle toho co vyhovuje ostatnim, ale podle toho co vyhovuje tobe.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 1. 4. 2008 15:06

myslis podla toho co vyhovuje tebe elho_cid ;-)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RzeCZek 1. 4. 2008 15:36

Proč špatné? Na technice až tak nezaleží, spíše na tom, co mi vyhovuje. A to je Oly. Velikosti a přívětivostí pro uživatele. Pentax je navic o něco dražší. . . A poznatky? Prosil jsem o názor na dva typy přístrojů od Oly? Základní parametry znám, ovšem zatím jsem nedržel ani jeden v ruce. . .
RzeCZek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 1. 4. 2008 15:52

No a presne o tom pisu. Resis privetivost pro uzivatele a jeste jsi je ani nedrzel v ruce. Kdyby sis zasel do obchodu je vyzkouset, tak sem ani nemusis psat :-)
Ale stejne by ti tam rekli, ze E420 jeste nemaji a abys koupil Nikon. :-)
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 1. 4. 2008 16:57

2RzeCZek: Když půjdeš do toho obchodu, tak zjistíš, že E-420 není a ještě nějaký pátek nebude. E-510 se daleko lépe drží, navíc má stabilizaci. No, brzy by ale měla vyjít E-520, takže je otázka, jestli si kupovat foťák, který bude brzy nahrazen.

Podobný upgrade u Pentaxu nastal na PMA, což je asi důvod, proč jsou ty Pentaxy dražší. IMHO, držel jsem v roce Pentax K200 (asi jeden z prvních v ČR:) a připadá mi o dost lépe zpracovaný, než Olympus E-510. Hlavní výhodu Olympusus vidím v levných kitech se dvěma objektivy. BTW Pentax má větší čip, než Olympusy a také má poměr stran 3:2, čímž se Olympus pochlubit nemůže :(
Canon EOS 30D, EF-S 17-85mm IS USM, EF 50mm F1,8 EF 70-300mm IS USM, Speedlite 550EX
Jan Čerbák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 1. 4. 2008 17:22

Neni to o pomeru stran, stredoformaty jako Pentax a Miamya 645 maji take 4:3. Jenze tam je to 6x4.5cm.
Jinak K200 je o dost znatelnejsi upgrade, ma vylepsene ovladani (2 cudliky navic) a je utesnena proti neprizni pocasi. Z cehoz plyne to lepsi zpracovani.
Jinak Canon, Nikon a Pentax maji velky vyber dostupnych objektivu, coz se o Oly nebo Sony rict neda.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 1. 4. 2008 18:05

Jestli je pro tebe důležitá velikost, kup si E-410.

Jestli stabilizace, ber E-510.

Oba foťáky mají parádní poměr cena výkon a pokud je koupíš v double zoom kitu, získáš navíc dva objektivy, které ti nějakou chvíli můžou vydržet...Myslím, že novinky nejsou o tolik lepší, aby byla nějakým způsobem opodstatněna vyšší cena o několik tisíc.

Mam E-410 a spokojenost.
Poměr stran 4:3 je něco, co mě zprvu znepokojovalo, ale teď bych řekl, že se v tom dá najít i výhoda.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojťan 1. 4. 2008 23:28

me by na e410 znepokojovala hlavne ta velikost, kdyz jsem ho zkousel, nemohl jsem najit zadnou polohu kde by se mi drzel dobre. pokud bych mel vybirat mezi 420 a 510 urcite volim 510, i kdyz samozrejme, mnohem radeji bych koupil nikon, pentax nebo canon. ale to bude asi mou antipatii k olympusu...
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 2. 4. 2008 06:13

Mam velké ruce a E-410 se drží dobře. A když foťák držím, stejně ho držím za objektiv. :mrgreen:
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RzeCZek 2. 4. 2008 07:52

Pro vsechny :-):
Na forech jsem peclive studoval pro a proti. U Oly je to tak, ze E-510 je vetsi a lepe se drzi, navic v setech se udajne vyskytuji nadprumerne set objektivy - oproti konkurenci. E-420 je novejsi a mensi se stejnou vyhodou set objektivu. 4:3 - mensi cip – myslim ze to je celkem v pohode oproti APS-C. Nemel by tam byt snad velky rozdil, co se tyce sumu atd. Tez jsem byl naklonen vice E-510. . .

Co se tyce Pentaxu, tam je velke lakadlo v podobe K200 - ta odolnost me moc laka, fotim hlavne venku v prirode, jeskyne atd. Jenze aby to melo smyslu, musi byt i odolny objektiv. Stejne je to i u Nikonu, kde je odolne telo, ale objektiv je tez drahy. . . Cili asi cestou velikosti - Oly. Ale kdyz tu zaznela zminka o E-520, zkusim neco dohledat. To by mohl byt cerny kun.

Co se tyce Nikonu, v me cenove relaci bych se pripravil o motorek v tele - D40, D60 - musel bych kvuli autofokusu kupovat jen objektivy s motorkem uvnitr. A Canon je trosku drazsi. . .

Diky za rady, samo ocenim i dalsi :-).

Pekny den!!!

Aleš

PS: odolnosti jsem mel samo na mysli prachutesnost a odolnost vuci stekajici vode :-)
Naposledy upravil RzeCZek dne 2. 4. 2008 09:43, celkově upraveno 1
RzeCZek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 2. 4. 2008 08:09

e-520 neviem kedy pride ale tazko tazko to stihne doleta podlamna + bude draha ako novinka

e-510 - je podlamna idealna verzia pri limitovanom rozpocte, cena/vykon so setovymi objektivmy nema konkurenciu. Funkcne funkcne IS, odstranovanie spiny zo snimaca, kvalita setovych objektivov, funkcie ...... p.s. odolnost tela e-510 je vacsia ako by si si myslel.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 2. 4. 2008 10:53

E-520 bude uvedena (téměř jistě) do několika měsíců, nejpozději po prázdninách. Pak ale bude ještě nějakou dobu trvat, než se dostne do obchodů, takže se tím nemusíš nijak trápit.

Seťáky: Olympusí seťák vypadá moc pěkně na obrázku, v reálu ale působí stejně plastově, jako seťáky ostatních značek. Kupodivu nejplastověji působí seťák Canonu, který je na tom ale opticky hodně dobře (nezaměňovat se starým seťákem bez IS!)

http://www.photozone.de/Reviews/Canon%2 ... rt--review
Canon EOS 30D, EF-S 17-85mm IS USM, EF 50mm F1,8 EF 70-300mm IS USM, Speedlite 550EX
Jan Čerbák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RzeCZek 2. 4. 2008 12:30

Myslel jsem tim, ze parametry jsou na tom setove objektivy u Oly lepe nez u jinych znacek. . . . aspon v tomto duchu jsem chapal ohlasy a hodnoceni na forech. . je mi jasne, ze v teto kategorii nemuzu chtit kovove objektivy :-)))) viz priklad (ne pro Oly) http://digiarena.zive.cz/default.aspx?s ... ticle=5205
RzeCZek
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků