Top DSLR modely 4 značek v APS-C kategorii v praxi

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod milav 8. 12. 2011 17:43

Daemonius píše:Pár RAWů ze Sony by mě docela zajímalo. :D


Tady máš pár rawů (ARW) ze Sony A35, příjemnou zábavu :D

http://www.ulozto.cz/11627586/testsonya35raw-rar
Sony Alpha A35, Sony 18-55 SAM II, Sigma 17-70 DC OS HSM, Sigma 70-300 DG OS, Minolta 50/2.8 Macro, Sony HVL-F42AM, Vanguard Alta+ 233AP
milav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 8. 12. 2011 18:27

Díky Tomášovi za tu práci, co si s tím dal.

Určitě nesouhlasím s tím, že by to mělo být do jpg. Jasně že s K-5 do jpg fotím, ale mám tam nastavné nějaké křivky, nějaké doostřování a nějakou sytost barev aby mi to vyhovovalo. Ale pro každou situaci to mám nastavené jinak, uložil jsem si asi 4 sady nastavení. A nemusí to vyhovovat každému.

Dnešní zrcadlovka má prakticky nekonečné možnosti nastavení toho jpg, jakmile to někdo začne porovnávat, je to zbytečný flame.

Nějak nechápu ty narážky na objektivy, měl jsem tam s sebou objektivy špičkové a monofokální. Tím jsem bohužel trochu omezil ostatní při srovnávacích fotkách, ale nemusí mít každý doma zoom 70-200/2,8.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 8. 12. 2011 19:11

elho_cid: chceli porovnat, jaky ma "prirozeny" barevny vystup ten ci onen vyrobce, nemuzes kazdou fotku vyvolat v raw s ruznym vysledkem tak, jak to prevedl Tomas. Pokud nekdo chce predvest, ze vsechny fotaky foti priblizne stejne, pak at to klidne vyvola z raw, ale at tomu pak tedy vysledek odpovida a ne ze jsou fotky z nikona nakrasno kontrastni a prisaturovane, zatimco z canona pobledle az barevne vyblite.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 8. 12. 2011 19:52

Rozhodně jsem Nikonu nepřidával saturaci, to nedělám téměř nikdy. Snažil jsem se v různých RAW konvertorech postupovat pro všechny foťáky obdobně a samozřejmě co možná nejlépe. Kdybych to u Canona 7D osolil tak, abych dohnal kontrast a saturaci, tak bych to přepálil a ještě více zvýraznil šum, takže jsem dle svého svědomí zvolil optimum pro všechny, ale každý máme jiné oči. Z foťáků jsem měl většinou RAW + JPEG a rozhodně jsem těm RAWům neublížil tak, aby byly horší, než JPEGy. většinou jsem jim spíš pomohl. Nicméně pokud třeba NX2 pro Nikon nějak funguje, pak s ním nemohu ale totéž dělat s RAWy jiných výrobců.

-- 8. 12. 2011 19:53 --

Ovšem účelu myslím bylo dosaženo: každý může vidět, jak je fotografování a postproces mnohem důležitější, než značka.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 8. 12. 2011 20:27

milav píše:
Daemonius píše:Pár RAWů ze Sony by mě docela zajímalo. :D


Tady máš pár rawů (ARW) ze Sony A35, příjemnou zábavu :D

http://www.ulozto.cz/11627586/testsonya35raw-rar


Tím sem měl na mysli spíš ony fotky z testu od Tomase. :)

Jinak mam doma poměrně dost RAWů z většiny Sony foťáků.

-- 8. 12. 2011 20:36 --

Teda to sou sakra pěkný samply! :D Pozdějc testnu kolik to vydrží, ale výstup neni moc daleko od D7000. Chce to ale lepší objektiv (aspoň 16-80 když ne rovnou 24-70).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milav 8. 12. 2011 21:28

Já jsem s Tamronem 17-50/2.8 spokojený, za ty peníze bych toho o moc lepšího nesehnal. A Zeiss objektiv od Sony mi za tu nehoráznou cenu nestojí, určitě není 3x kvalitnější (ale 3x dražší ano) :-)
Sony Alpha A35, Sony 18-55 SAM II, Sigma 17-70 DC OS HSM, Sigma 70-300 DG OS, Minolta 50/2.8 Macro, Sony HVL-F42AM, Vanguard Alta+ 233AP
milav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 8. 12. 2011 22:32

Um.. jo stojí za to. :)

3x lepší? Je relativní.. Zeiss je něco jiného, než jakýkoliv jiný výrobce s vyjímkou Leicy. Plus ta 16-80mm jde sehnat relativně často z druhé ruky za lepší cenu..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 9. 12. 2011 01:11

player píše:elho_cid: chceli porovnat, jaky ma "prirozeny" barevny vystup ten ci onen vyrobce, nemuzes kazdou fotku vyvolat v raw s ruznym vysledkem tak, jak to prevedl Tomas.


Něco jako přirozený výstup podle výrobce je nesmysl. Dpreview sice dělá něco jako porovnání jpg na tovární nastavení, jestli myslíš tohle, ale je to k ničemu. Je to jako bys udělal srovnávací test hudebních nástrojů, aniž bys je naladil - prostě debilita.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 9. 12. 2011 03:54

elho_cid: Dela to drtiva vetsina serveru z logickych duvodu, nejen DPreview. Debilita je posuzovat obrazovy procesor ve fotaku konverzi z RAW v PC. To uz pak muzes rovnou nadhodit fotku projetou 100+1 pluginem ve fotokramu a argumentovat tim, ze vsechny fotaky teda foti uplne stejne. To nesmyslne prirovnani k hud. nas. opravdu pobavilo.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 12. 2011 08:11

Tomáš X. píše:Z foťáků jsem měl většinou RAW + JPEG a rozhodně jsem těm RAWům neublížil tak, aby byly horší, než JPEGy. většinou jsem jim spíš pomohl.
to nie je pre "Top DSLR" moc dobra vizitka...

Sportovy fotografi fotia zvycajne do JPG (napriklad: Confessions of a JPEG Shooter) a pre nich je teda aj procesor vo fotaku (a jeho JPG) dolezity

Tomáš X. píše:Kdybych to u Canona 7D osolil tak, abych dohnal kontrast a saturaci, tak bych to přepálil a ještě více zvýraznil šum
...
Ovšem účelu myslím bylo dosaženo: každý může vidět, jak je fotografování a postproces mnohem důležitější, než značka.
tu si trochu odporujes ked raz tvrdis ze na znacke nezalezi a raz ze z Canona nedokazes dosiahnut rovnako kvalitny vysledok ako z Nikona

Zjavne profici nepotrebuju recenzie s porovnavanim sumu: lepsie je pre nich riadit sa meraniami DxO.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 9. 12. 2011 08:27

Daemonius píše:Zeiss je něco jiného, než jakýkoliv jiný výrobce s vyjímkou Leicy. Plus ta 16-80mm jde sehnat relativně často z druhé ruky za lepší cenu.


Jo, lidi se toho skla hodně zbavují, má dost velkou chromatickou vadu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 9. 12. 2011 10:27

player píše:elho_cid: Dela to drtiva vetsina serveru z logickych duvodu, nejen DPreview. Debilita je posuzovat obrazovy procesor ve fotaku konverzi z RAW v PC. To uz pak muzes rovnou nadhodit fotku projetou 100+1 pluginem ve fotokramu a argumentovat tim, ze vsechny fotaky teda foti uplne stejne. To nesmyslne prirovnani k hud. nas. opravdu pobavilo.


Jake jsou ty logicke duvody? Ty snad nepoužíváš RAW, když chceš s foťáku dostat maximum?
Co se 100+1 pluginů týče tak možností jak nastavit ve foťáku ten jpg je ještě mnohem víc. Co takovým porovnáním zjistíš?
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 9. 12. 2011 11:28

"Jake jsou ty logicke duvody? "

Pokud z nejakeho duvodu chces vyradit z testu jednu ze zakladnich a zaroven nepostradatelnych casti DSLR, pak zadne^_^
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 12. 2011 12:49

Daemonius píše:Um.. jo stojí za to. :)

3x lepší? Je relativní.. Zeiss je něco jiného, než jakýkoliv jiný výrobce s vyjímkou Leicy. Plus ta 16-80mm jde sehnat relativně často z druhé ruky za lepší cenu..



Tak Zesiss je něco jiného tak maximálně z důvodu image, ale že by byl Zeiss (bavim se o AF sklech pro Sony) výrazně lepší jak top modely Canon a Nikon jsem si teda nikdy nevšimnul... A to mi v Rakousku pár Sony prošlo při zkoušení rukama vč. Zeiss/Sony skel.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daemonius 9. 12. 2011 14:34

Pety píše:
Daemonius píše:Zeiss je něco jiného, než jakýkoliv jiný výrobce s vyjímkou Leicy. Plus ta 16-80mm jde sehnat relativně často z druhé ruky za lepší cenu.


Jo, lidi se toho skla hodně zbavují, má dost velkou chromatickou vadu.


Proto kupodivu ne, ale dost často jim vadí nedostatek světelnosti objektivu (reálně je to něco okolo T4-T5,6).

http://www.dyxum.com/dforum/part-2-autumn-in-the-lake-district_topic82287.html

A CA? Ona až tak nevadí.. :D (viz. fotky)

Tyhle fotky ukazujou docela pěkně o čem je Zeiss, byť jejich ZF/ZE atd. kousky jsou ještě lepší, ale mají zase jiný styl..
Daemonius
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků