koncert

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Martin M 7. 3. 2008 22:29

Ahoj mám dotaz,myslíte,že pujde fotit koncert se zakladníma setovýma objektivama,jedná se o fotoaparát nikon D40 a objektivy:55-200mm f/4-5.6G ED AF-S DX Zoom-Nikkor a 18-55 f/3.5-5.6GII AF-S DX Zoom-Nikkor ,dík
Martin M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 7. 3. 2008 22:53

Hodně blbě. Jaký koncert? Jestli je to ve dne, nebo jdou použít blesky, tak možná jo. Na koncertech lidi fotí i mobilama, jsi na tom líp. Ale zázraky nečekej, chtělo by to světelnější objektivy.
Já si zítra na koncert beru jen objektivy 50/1.4 a 80/1,8...
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin M 7. 3. 2008 22:59

já vím že to nebude žádný zázrak,ale když nastavím větši iso,a bude to trosku líp nasvětleno tak by se to mohlo trošku povést ne?Bohužel zatím nic světlejšího nemám
Martin M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 7. 3. 2008 23:31

No problém je myslím i měření expozice. Já s K10D na koncertech používám hodně bodové měření na ty nasvětlené postavy nevím jestli to D40 taky umí. Spousta fotek ti s normálním měřením vyjde pře- nebo podexponovaných.
Podle toho co je to za koncert možná ani nebudeš moct použít přisvětlovací světýlko na ostření.
Jestli jdeš taky na Dark:Live:Fest 5 tak se tam uvidíme.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin M 7. 3. 2008 23:34

nene jdu do Olmiku klub 15 minut na Dying Passion
Martin M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin M 8. 3. 2008 00:12

prosím poraďte ještě někdo,zanechte zde slůvko
Martin M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 8. 3. 2008 00:16

Juu, bezva muzika. Jak tak koukám jejich ofiko stránky, mají tam fotky focené Panasonikem nejhrubšího zrna. Pokud to s D40 jen trochu umíš a v tom klubíku nebude mít zrovna osvětlovač kocovinu, měl bys mít fotky lepší.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mart22 9. 3. 2008 14:22

jenom 15 minut- to se ti vyplatí?
NOKIA E52
Sony Cybershit DSC-HX100
mart22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin M 9. 3. 2008 14:34

jak to mysliš,jestli se mě to vyplatí.
Martin M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 9. 3. 2008 21:41

Tak jsem udělal chybu, že jsem se spolehl na světelné objektivy a nevzal blesk. Ne že by fotky byly špatné, ale s bleskem mohly být taky zajímavé. Nerad na koncertech blesk používám, kazí to atmosféru.

Bohužel už to dneska dělá skoro každý, protože každý cítí potřebu zoomovat. Nejvíc mě štval jeden "fotograf", který si vlezl na pódium a namířil svůj 580EX přímo do publika. Asi si představoval, že světlo odražené od obličejů diváků jeho fotku kapely nějak zlepší. Nestalo se a po každém takovém záblesku svůj výtvor mazal...
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tumek 9. 3. 2008 23:13

Zabít kretény s bleskem:)
Jako navštěvník podobných akcí to nemám rád, fotograf musí být naprosto diskrétni jako by tam nebyl...
tumek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod m4lcolm 9. 3. 2008 23:16

Sorry, ale semtam je od kapely poptávka po fotce pařícího davu, a to bez blesku nejde. :mrgreen:
m4lcolm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 9. 3. 2008 23:36

m4lcolm píše:Sorry, ale semtam je od kapely poptávka po fotce pařícího davu, a to bez blesku nejde. :mrgreen:e/quote]


Asi jsem se nevyjádřil dost jasně. On bleskal do davu když fotil hudebníky. Jo, měl tam takovou tu malou kartičku, takže část světla se mu odrazila dopředu. Ale celkově mi připadá, že spousta lidí má drahou techniku úplně zbytečně, poněvadž jí neumí využít.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 9. 3. 2008 23:47

vyjádřil ses jasně. Jen na druhou stranu soudím, že návštěvník rockového koncertu musí něco vydržet, jinak tam nemá co dělat a má raději zamířit na komorní koncert vážné hudby... ;-)
m4lcolm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 10. 3. 2008 00:13

Já zase soudím, že kdyby to byl rockový koncert, tak by ten kretén dostal po tlamě. Ale přítelkyně mě vytáhla na nějaký industriální, takže publikum bylo "jemnější".

Myslím, že pokud si někdo chce říkat profesionální fotograf, měl by se chovat profesionálně a ne jako prase.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků