SD karty - vysvětlete mi prosím rozdíl

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ketyna 26. 2. 2008 10:01

Vysvětlíte mi někdo prosím polopaticky rozdíl mezi těmito kartami : SD Sandisk Extreme III 2GB + Rescue Pro software a SD Sandisk Ultra II Plus USB 2GB. Je mezi nimi nějaký rozdíl pro zcela běžné focení digitalem ?
Předem děkuji za odpověď.
ketyna
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ketyna 26. 2. 2008 10:02

Ještě dodávám, že jejich cena je naprosto stejná, proto se ptám.
ketyna
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 26. 2. 2008 10:13

extreme III, ultra II v poctate udava rychlost (kompakty fotaky su pomalsie nez lubovolna z nich takze pomoze iba ak stahujes fotky cez citacku kariet)

Plus USB znamena ze ju mozez priamo zapojit do USB konektoru na PC bez citacky karty

Rescue Pro = soft na zachranu fotiek ide o pridavne zabezpecenie proti nechcenej strate fotky ... (nanic, da sa stiahnut soft z Internetu a posluzi rovnako dobre ak nie lepsie)

Zhladom nato ze asi nebudes vytahovat kartu z fotaku tak to mas uplne jedno xD, ale asi by som skorej bral Sandisk Ultra II plus USB mozno niekde na dovolenke ked nebudes mat kabel ani citacku na SD karty to vyuzijes.
Naposledy upravil irmo dne 26. 2. 2008 10:23, celkově upraveno 1
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 26. 2. 2008 10:21

Jak psal irmo, záleží na foťáku a čtečce karet - některé z nich vyšší rychlost Extreme III využijou, některé ne a pak mezi těmi kartami rozdíl v rychlosti v daném zařízení nebude. Co to znamená Plus USB a Rescue Pro už vysvětlil.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 26. 2. 2008 12:47

Jen pro lepší představu připojím obrázek (karta se "přelomí" napůl a má pak přímo na sobě USB konektor):

Obrázek

RescuePro - když je k tomu zdarma, proč ne, lze nahradit např. freewarovou Recuvou.

Osobně používám v DSLR Extreme III, u kompaktů se to celkem s jistotou nevyužije. I využití USB konektoru u Ultra II Plus USB je sporadické, ale asi přece jenom najde větší uplatnění než nevyužitelná vyšší rychlost zápisu/přenosu... :P

Ale kdyby se časem přešlo na nějaký foťák, který tu rychlost využije... :wink:

Nicméně při dnešní směšné ceně paměťových karet bych se s tím asi až tak netrápil.
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 26. 2. 2008 12:59

Kolik přelomení vydrží? :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod centsm 26. 2. 2008 14:00

Petr1968 píše:Kolik přelomení vydrží? :mrgreen: /quote]

Já ji lámu někdy od listopadu téměř každý den a stále vypadá stejně. Větší problém je u USB slotu, protože karta jde vytáhnout dost těžko a mám obavy, abych ten ohnutý kousek neulomil. Pokud je čtečka, je to lepší.
centsm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ketyna 26. 2. 2008 15:15

OK. Takže tyto karty jsou použitelné pro mé laické focení, jen by mohl být technický problém při vyndavání a zandavání karty. Díky.
ketyna
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drAcOniS 26. 2. 2008 18:42

Jedná se spíše o problém mechanického charakteru, nicméně není přece nutné fotky z karty přenášet zrovna tak, že se zlomí a strčí do USB - lze ji nechat ve foťákua foťák propojit s PC nebo použít čtečku karet. Bral bych to tedy spíš jako "záložní" řešení když není k dispozici ani foťák ani čtečka... :wink:
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 26. 2. 2008 19:15

Na http://www.czechcomputer.cz/product_doc ... 79408.html jsou zkušenosti s tou USB verzí...
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tark 26. 2. 2008 22:23

Já bych tu lámací kartu nechtěl - je to asi hodně praktické, ale mě by to vydrželo dva dny ;) Takhle mám malinkou Sandisk micromate čtečku, která se k těm kartám dodává taky a bez problémů.
tark
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ketyna 27. 2. 2008 08:23

A jakou tu "nelámací" kartu máš? Foťáček už mám koupený, teď jen kartu do něj-chtěla bych nějakou 2 GB SD svižnou. Výběr je obrovský a jelikož jsou téměř u každé jiné techn. parametry, nevím co koupit.
ketyna
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 27. 2. 2008 08:26

a mozem sa zeptat aky je to fotak?
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ketyna 27. 2. 2008 09:34

Jasně že můžeš. Po četných diskusích nejen tady, ale i se známým, který ví, jaký jsem totální analfabet co se focení obecně týká, mám Canon A 570. Už je doma, ještě jsem na něj sice nešáhla-přišel včera, ale kartu jak jsem psala ještě nemám, z čeho mám tedy vybírat? Chtěla bych 2 GB, jak jsem již psala a aby byla rychlá.
ketyna
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 27. 2. 2008 11:43

Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků