Canon a vestaveny blesk

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Elephantik 14. 2. 2008 18:24

Vlastnim Canon S5 a pri foceni na P, Av nebo Tv je moznost nastavit uroven blesku od -2 do +2 v 13 krocich. Ale pri manualu jsou kroky pouze 3, pricemz prvni uroven je velmi slaba druha docela hodne silna a treti je jak nuklearni vybuch.

Ma nekdo vysvetleni pro to, ze je manualni nastaveni blesku tak vyrazne chudsi na nastaveni?

Diky.
Elephantik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 14. 2. 2008 18:33

obvykle sa to dá nastaviť po 1/3 EV. Takže 13 malo vyjsť : - 2 EV, - 5/3 EV, - 4/3 EV, - 1 EV, - 2/3 EV, - 1/3 EV, 0 EV, + 1/3 EV, + 2/3 EV, 1 EV, + 4/3 EV, +5/3 EV, + 2 EV.

dpreview.com hovorí : Flash Exposure Compensation +/- 2EV in 1/3 stop increments
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hop.out 14. 2. 2008 20:57

Pro mne je to taky záhadou..setkal jsem se s tím také a dost dobře nevím co si o tom mám myslet.. u starších strojů byla možnost ovlivňovat blesk pouze v programu M (manual) a to v těch třech krocích, teď u novějších je to v ostatních programech (P, Tv,Av) je to rozděleno, jak říkáš, do těch mnoha kroků a v M to zůstalo... to jsou věci mezi námi a Canonem, resp. mezi nebem a zemí. :)
FORLEAF o.s.
___________________________________________________________

Canon 500D, JVC GZ HD30, Rode Videomic
pc: Intel Core 2 E4400 2,00GHz, Ram: 4GB, GeForce 8600GT, HDD 2TB
hop.out
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 14. 2. 2008 21:13

Při focení v P, A , nebo Tv foťák automaticky určí sílu záblesku a ty ho můžeš kompenzací +/- 2EV zesílit/zeslabit. V režimu M foťák nic neměří a síla záblesku je pevná v závislosti na tom, který krok nastavíš. Jak se blesk na fotce projeví potom můžeš regulovat poze citlivostí a clonou.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mart22 14. 2. 2008 21:53

manuální režim blesku: 3stupně

v M je vždy, TV,AV nastavitelné, P není
NOKIA E52
Sony Cybershit DSC-HX100
mart22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elephantik 14. 2. 2008 22:41

V režimu M foťák nic neměří a síla záblesku je pevná v závislosti na tom, který krok nastavíš.k/quote]

To je jasny, ale proc ty kroky jdou nastavit jenom s tak velkym skokem, kdyz v automatickych rezimech je to zjevne umi v mensich odstupech.

v M je vždy, TV,AV nastavitelné, P nenín/quote]

V P se da nastavit taky (alespon u S5), ale to uz je detail.

Nicmene jsem alespon rad, ze z toho nejsem jelen sam.
Elephantik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elephantik 14. 2. 2008 22:59

BTW nevi nahodou nekdo jaky je rozdil u souvisleho foceni mezi rezimem AF a LV? Navod je tak otresny, ze se z nej ledacos neda pochopit.
Elephantik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 14. 2. 2008 23:19

Proč? Přece abys rychle vysolil Canonu za externí blesk...Fakt nic jinýho mě nenapadá, tu sílu můžeš bohužel jeměji korigovat leda tak clonou.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Elephantik 15. 2. 2008 00:23

Maj me ti smejdi prectenyho, uz jsem nad externim bleskem dost uvazoval :)
Elephantik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 15. 2. 2008 00:58

Elephantik píše:Maj me ti smejdi prectenyho, uz jsem nad externim bleskem dost uvazoval :)

Podle mě se externí blesk vyplatí. Ale jen pokud s ním jde blískat odrazem o strop. Doporučuji.
Canon EOS 30D, EF-S 17-85mm IS USM, EF 50mm F1,8 EF 70-300mm IS USM, Speedlite 550EX
Jan Čerbák
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků