Zobrazení symbolu AE-L na Nikonu D80

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lukas.cobra 13. 2. 2008 00:14

Dobrý den, mohl by mi, prosím, někdo popsat co dělám špatně? Nestalo se mi to totiž poprvé. Když se mi v hledáčku u fotoaparátu Nikon D80 zobrazí symbol AE-L, není možné po zmáčknutí spouště udělat snímek. V návodu jsem sice informace našel, ale moudrý z toho nejsem. Vždy jsem to vyřešil vypnutím a znovu zapnutím fotoaparátu. Zajímalo by mě o jaký problém se jedná, popřípadě co dělám špatně. Nemůže to být třeba porucha foťáku?

Předem mnohokrát díky za rady!
Lukas.cobra
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smolinko 13. 2. 2008 09:20

ja som to tlacitko ani este nevyuzil dako som nenasiel vyuzitie...
Smolinko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 13. 2. 2008 09:32

To můsí být nějaké závada. Aretace expozice přece nemůže bránit v expozici samotné, jen zamkne její hodnoty.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 2. 2008 09:36

to by chcelo novy firmwer alebo servisny zasah.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod centsm 13. 2. 2008 10:06

Máš nový firmware 1.10? Provedl jsi tvrdý reset fotoaparátu tlačítkem (pod gumovou krytkou)? Při resetu sice ztratíš všechna nastavení včetně data, ale uvedeš aparát do základního nastavení. Pak už jen konzultace na hot line, obvykle mailem reagují do druhého dne.
centsm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukas.cobra 13. 2. 2008 12:38

Firmware jsem ještě neinstaloval a ani ten reset jsem nezkoušel. Ono to udělalo jen 2x za tu dobu co ho mám (10 měsíců), ale právě proto bych ho případně reklamoval, dokud mám ještě záruku.
Nikon D80 + AF-S DX Zoom-Nikkor 18-135 mm f/3,5-5,6G IF-ED + HOYA HMC Close-Up Lens +4D 67mm
Lukas.cobra
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků