Výběr vhodného fotoaparátu - FZ50, FZ18, S5 IS

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jurri 10. 2. 2008 16:16

Dobrý den, vybírám mezi těmito fotoaparáty, můžete mi prosím poradit, který koupit? PANASONIC Lumix DMC-FZ50, PANASONIC Lumix DMC-FZ18E, Canon PowerShot S5 IS. Jedná se mi o univerzální využití, tzn. fotografování interiér , exterér (v obou případedech víceméně společenské akce). U FZ50 mě docela láká možnost připojení ex. blesku a man. ovládání zoomu. Popřípadě můžete doporučit vhodnější v podobné cenové relaci?

Děkuji za odpověď. S pozdravem Jiří.
Naposledy upravil Jurri dne 10. 2. 2008 18:10, celkově upraveno 2
Jurri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 10. 2. 2008 17:08

Z tech co uvadis je asi nejvhodnejsi ta FZ50 ma nejlepsi lepsi objeketiv(svetelnost a kresba) a mozna snimac...
Alternativou by byl FUJI 9600 ten ma tez patici na blesk(ale narozdil FZ50 podporuje jen manualni blesky) a ma vyhodu v ohnisku od 28 coz se uzavrenych prostorach muze hodit.
Dalsi alternativou pokud by nebyl potreba velky zoom by byl Canon G9.
A posledni variantou by byla digitalni zrcadlovka ktera poskytuje jak moznost externiho blesku, tak sirokeho ohniska a i nejlepsi kvality za horsich svetelnych podminek(pouzitelne vysoke ISO). Nevyhodou je ze pokud byste chtel fotit vzdalenost tak zakladni objektiv nemusi stacit a musel by se dokoupit dalsi a tez jsou trochu narocnejsi na obsluhu nez komapkt/ultrazoom.
Nejlevnejsi zrcadlovky se daj koupit pod i hodne pod 15000(NIKON D40, Pentax K100, OLYMPUS E410, SONY A100 ....)

Tez hodne zalezi jakou potrebujete kvalitu(do domaciho alba, k reprezentacnim ucelum...), a jak velke fotky chcete tisknout
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hop.out 10. 2. 2008 20:50

Rozhodoval jsem se velmi podobně mezi FZ50 a Canonem S5 a nakonec vyhrál Panasonic, díky velkému objektivu, man. zoomu atd.. Zatím jsem víceméně spokojen... kdybys chtěl vědět něco víc o něm tak můžu poslat nějáké foto, nebo jinak poradit ...
FORLEAF o.s.
___________________________________________________________

Canon 500D, JVC GZ HD30, Rode Videomic
pc: Intel Core 2 E4400 2,00GHz, Ram: 4GB, GeForce 8600GT, HDD 2TB
hop.out
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jurri 11. 2. 2008 15:37

Děkuji za odpověď, nakonec jsme vybral Panasonic FZ50. Můžete mi doporučit jaký by byl nejvhodnější ex. blesk?
Zajímalo by mne především, zda se orig. blesk vyplatí? Máte někdo s tímto bleskem zkušenosti? Je možno připojit k FZ50 jiný než orig. blesk Panasonic? Děkuji J.
Jurri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chewy 26. 3. 2008 20:25

Jasně, dají se použít i blesky Olympus http://www.megapixel.cz/blesky?olympus=1, jsou úplně stejný jako ty od Panasoniku a jsou trochu levnější.
chewy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ivette 26. 3. 2008 22:36

Jo to sice jsou ale ze zkušenosti je mi známo, že pokud nastanou problémy, nemusí Ti reklamaci uznat právě proto, že nemáš originální příslušenství....
Ivette
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků