Dáváte fotoaparát na stativ?

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 15. 1. 2008 16:46

Otázka je jasná. Zajímalo by mě, jestli majitelé kompaktních digitálů někdy v době jejich životnosti využijí ten závit na spodní straně, nebo jestli vždy fotí z ruky, případně někde foťák položí. Pochlubte se!
Canon EOS 30D, EF-S 17-85mm IS USM, EF 50mm F1,8 EF 70-300mm IS USM, Speedlite 550EX
Jan Čerbák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 15. 1. 2008 17:58

kompakt nemám, ale na mým stativu už několik kompaktů bylo, když jsem jejich majitelům stativ půjčil (-:
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 15. 1. 2008 18:22

Stativ používám už od dob, kdy jsem měl panasonica FX3 a bylo to fajn. Ten foťák se na tom stativu málem ztratil :-) Myslím že stativ je nutnost pro všechny co mají rádi noční fotky a je jedno jestli mají kompakt/ultrazoom/DSLR. U kompaktů je navíc výhoda, že stačí úplně obyčejné lehké(čti levné ;-)) stativy.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 15. 1. 2008 18:36

dadajax píše:Myslím že stativ je nutnost pro všechny co mají rádi noční fotky a je jedno jestli mají kompakt/ultrazoom/DSLR. U kompaktů je navíc výhoda, že stačí úplně obyčejné lehké(čti levné ;-)) stativy.-/quote]


jj, naprosto souhlasím. Přesto jsem se setkal s názorem, že majitelé kompaktů své drobné přístroje nikdy na stativ nedávají, tak jsem si to chtěl ověřit.
Canon EOS 30D, EF-S 17-85mm IS USM, EF 50mm F1,8 EF 70-300mm IS USM, Speedlite 550EX
Jan Čerbák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 15. 1. 2008 19:11

Ač se tomu docela divím, tak spousta lidí si ke kompaktům kupuje maličké "stolní" stativy - nejsou teleskopické, mají prostě pevné nohy a celkem jsou vysoké cca 30 cm. Osobně si nedokážu moc představit, nakolik je to efektivní - možná tak při focení na samospoušť... Ale světe div se - docela se prodávají... :shock:

Obrázek
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 1. 2008 19:16

Jsou teleskopické
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Queribus 15. 1. 2008 19:17

[quote="Jan Čerbák"tOtázka je jasná. Zajímalo by mě, jestli majitelé kompaktních digitálů někdy v době jejich životnosti využijí ten závit na spodní straně, nebo jestli vždy fotí z ruky, případně někde foťák položí. Pochlubte se!
Naposledy upravil Queribus dne 15. 1. 2008 19:29, celkově upraveno 1
Fotím Canonem, ale nejlepší byl stejně ZENIT.

Dobré světlo!
Queribus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod golem2 15. 1. 2008 19:19

Cudoval by si sa, ale ja som podobny ministativ nudzovo pouzil so zrkadlovkou. Da sa postavit na pevny podklad a vzdy lepsie ako rozmazana fotka.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 1. 2008 19:22

Obrázek
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 15. 1. 2008 19:29

Petr1968: Nejsou tedy teleskopické všechny, ale jenom některé typy. Nám se prodávají ke kompaktům nejvíc právě ty pevné.

golem2: Ale jo, já tomu věřím, lepší něco než nic. V případě teleskopického ano, protože jeho použití už je mnohem širší, ale když je fixní, tak mi to přijde hodně omezené - byť lepší než nic... :)
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 15. 1. 2008 23:36

jj taky mam takovy prtatko ministativ ku kompaktu a stale nanom dost casto, parkrat stal aj na normalnom stative ale to je naozaj zriedkave
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 15. 1. 2008 23:51

Stativ nemám, ale občas by se mi hodil. Když fotím v interiéru nějakou inscenovanou fotku nebo zátiší, vyrábím improvizované stativy z knih, nábytku a podobnejch věcí:-D.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 16. 1. 2008 01:12

USER47 píše:Stativ nemám, ale občas by se mi hodil. Když fotím v interiéru nějakou inscenovanou fotku nebo zátiší, vyrábím improvizované stativy z knih, nábytku a podobnejch věcí:-D.e/quote]


Fotím zrcadlovkou, ale podobné věci se mi taky občas stávají. Člověk s sebou jednou nevezme stativ a hned by se hodil...

Díky vám všem za příspěvky a dobré světlo :wink:
Canon EOS 30D, EF-S 17-85mm IS USM, EF 50mm F1,8 EF 70-300mm IS USM, Speedlite 550EX
Jan Čerbák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 16. 1. 2008 07:45

Já taky požívám ministativ a občas se zatraceně hodí. Samozřejmě opravdový stativ nahradit nemůže, ale zase ho mám pořád u sebe. Ať fotím kdekoli, prakticky vždycky najdu nějaký předmět, nějakou plochu, na kterou bych mohl foťák položit místo stativu. Uvnitř třeba stůl, venku popelnice, kameny, prostě cokoli s rovnou plochou. Kdybych na ně položil foťák přímo, tak si moc nepomůžu, protože se pak dost těžce komponuje. Ale když dám foťák ještě k tomu na ministativ, už je to mnohem lepší, můžu ho otáčet a v celkem slušném rozsahu mířit nahoru/dolů. Takže ministativ doporučuju, už mi zachránil hodně fotek.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 1. 2008 09:13

Ja som s kompaktom za pol roka vymenil 2 stativy

Jeden stal 129, ten mal take tie "zohynacie nohy", no to mi po case prestalo stacit (ono to bolo pomerne pruzne).
Potom som si kupil za 199 taky, ako zobrazil Petr1968.
Ten uz je dokonaly :wink:
Dokonca po case volakto zistil, ze sa mu daju povytiahnut aj nozicky a moze byt teda 2x vacsi, alebo postavit sa na schodik...

Celkom dobra vec .. da sa to strcit do vrecka vetrovky (alebo v lete do ladvinky).

Ide len o to, ze bezny clovek co sa vazne nezaobera fotenim zvycajne netusi, ze dake stativy existuju. A ak aj vie, tak ho nenapadne, ze aj on by ho mohol pouzivat.
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků