Canon EOS 30D vs. 4OOD vs. Nikon D80

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod RAWman 8. 1. 2008 11:38

To smeli:
To „tak kolem 5k“ je pětinásobný zoom nebo 5 Kč. Druhý případ bych viděl jako dost nereálný...
Jde o to co je dobrý základní zoom. Předpokládám kvalitní světelný objektiv: 2,8 většinou cca 18-50 mm. Dárce nikonního objektivu nechť si připraví slušnou částku. Alternativní výrobci jsou často o dost levnější ale mají své mouchy.
Nikkor AF-S 17-35mm f/2.8 D IF-ED
Kvalita!, pro full frame = větší, težší; menší zoom
~ 50 000Kč
Nikkor AF-S 17-55mm f/2.8 G IF-ED DX
Kvalitní, jen DX, rozumně veliký a těžký
~ 37 000Kč

Alternativní výrobci:
Sigma AF 18-50mm f/2.8 EX DC macro
Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di II LD Aspherical [IF]
Tokina AF 16-50mm f/2.8 AT-X Pro DX

Převážně +- poloviční ceny. Tím ale ní řečeno, že jsou o tolik (polovičku) horší.
Jde o ostrost, kontrast, kontrolu chromatické aberace… Největší slabinou bývá chování v protisvětle. Tam jsou ty nikonní antireflexní vrstvy znát.
Slušné informace jsou na: http://www.photozone.de (většinou i názor zda je to za tu cenu srovnatelné s podobnými od jiných výrobců)

Obecně: Já osobně bych si připlatil za nástupce D80 (jde o to jaký bude), za 40D nebo K20D... Přece jen ty foťáky jsou dle mého názoru o dost velký kus dál než jejich předchůdci – tím rozhodně nechci tvrdit, že ty jsou něco jako špatné!
Ale jednoznačně musí zbýt na kvalitní objektiv, to je základ!!!

Jinak koukám, že každý má jinou svatou trojici :)

14-24 2,8 je přímo :shock: :shock: :shock:
a jeho cena, velikost a hmotnost je taky :shock: :shock: :shock:
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smeli 8. 1. 2008 15:47

Tak to se omlouvám za zkratku. Bylo tím myšleno 5 000. Stačí úplně normální zoom, žádnž mega. A s tím foťákem samozřejmě počkám, ale chci mít dobré sklo a kvalitní tělo, takže si třeba i rád připlatí, ale druhé sklo bych nemusel... A díky za ten tip ;-)
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RAWman 8. 1. 2008 19:03

Tak ono není moc co rozhodovat.
Za cca 4000 Kč je 18-55mm. Teď je překonstruován a přidána stabilizace - 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S VR DX Zoom-NIKKOR ( http://www.nikon.cz/product/cs_CZ/produ ... rview.html ). Cena by měla být kolem těch 5 000Kč. Ostatní (18-70 a 18-135mm) jsou k 10 000 Kč.
Foťáku střední třídy by tedy slušelo něco lepšího ale zas když to bude „zadarmo“ a pro začátek...
Pořád lepší než mít foťák za sklem s krytkou na bajonetu a chodit se na něj dívat :)

Ještě bych měl jeden typ: http://www.dpreview.com/news/0703/07030 ... 0500mm.asp
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smeli 8. 1. 2008 21:48

Tak jsem si byl dneska osahat D80. A jako fakt hukot... Se mi třásla kolena, když mi ho prodavač předával a podlamovala se mi kolena :) Tak první dojmy: Čekal jsem jej o trochu těžší (byl se sklem 18 (17 - nejsem si moc jistý :( )-135) I když tento pocit později ustoupil, jelikož grip je opravdu výborně padnoucí a dokonce se mi na něj vejde i malíček, což je s mou FZ30 kolikrát problém. A největší boom nastal při pohledu do hledáčku. Byť ve spoře osvětleném obchodě, tak ta světlost a velikost byla ohromná (ve srovnání s výše uvedenou FZ30) Takový pohled jsem ani nečekal (možná je to dáno tím, že jediná SLR která se mi více dostala do ruky byl sovětský Zenit TTL, kde je hledáček opravdu dost tmavý a malý). A dokonce i ostřit manuálně lze úplně bez problému a ani mi nechybí nějaký výřez, či co. I přes naprostý nedostatek času (a klidu) mi ihned došlo, že jsem si tímto setkáním nasadil velkého brouka hlodavého do hlavy. Jen mě trochu mrzí to plastové tělo, ale je znát, že plast je opravdu solidní... Jen mít v kapse těch cca 26 000 peněz :(:(:(:(:(:(:(:(
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smeli 8. 1. 2008 23:58

RAWman píše:Tak ono není moc co rozhodovat.
Za cca 4000 Kč je 18-55mm. Teď je překonstruován a přidána stabilizace - 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S VR DX Zoom-NIKKOR ( http://www.nikon.cz/product/cs_CZ/produ ... rview.html ). Cena by měla být kolem těch 5 000Kč. Ostatní (18-70 a 18-135mm) jsou k 10 000 Kč.
Foťáku střední třídy by tedy slušelo něco lepšího ale zas když to bude „zadarmo“ a pro začátek...
Pořád lepší než mít foťák za sklem s krytkou na bajonetu a chodit se na něj dívat :)

Ještě bych měl jeden typ: http://www.dpreview.com/news/0703/07030 ... aspi/quote]


Tak ten typ uvedený na konci je fakt pro mě, coby začátečníka určitě výhodný a použitelný... I když zkušenosti s těmito ohnisky určitě mám z UZ, ale tohle je asi hodně něco jiného :) :lol:
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RAWman 9. 1. 2008 06:41

Tak první fázi máš úspěšně za sebou :)
Elektronická zrcadlovka vs. DSLR
Obávám se, že to poslední co jde porovnávat je právě hledáček. Nicméně D80 má opravdu hodně dobrý hledáček.

V druhé fázi bych vyzkoušel DSLR X vs. DSLR Y.
A když už budeš v obchodě nech si půjčit D300 (samozřejmě nebo D3, Canon Mark III) a koukni do hledáčku. Při prvním pohledu z toho má člověk skoro závrať :shock:

P.S. K té Sigmě by byly samozřejmě nutné další investice např. terénní vysokozdvižný vozík.
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smeli 9. 1. 2008 10:50

Tak já jsem si jí půjčoval v Electro Worldu, a tam jinou neměli.. teda když pominu D40x a Canona 400D a pak Olympusů, jenže ty nechci, jelikož se mi moc nelíbí jejich podniková strategie s formátem 4:3 a jejich hodně drahými objektivy a cropem 2x :(

A na ten objektiv by stačil snad i nějaký ten šerpa - byl by alespoň mobilnější, ale zase by byl možná dražší provoz :lol:
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 9. 1. 2008 14:39

Souhlasím s RAWmanem. Ještě vyzkoušej konkurenci. Třeba 30D od Canona a třeba Pentax K10 :D
Nic není dokonalé.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukino 9. 1. 2008 16:07

K puvodnimu tematu - mel jsem moznost kratce fotit s 30D a s D80 a canon mi prisel daleko intuitivnejsi na obsluhu, vse bylo daleko logictejsi.
Lukino
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 9. 1. 2008 16:12

beat píše:Souhlasím s RAWmanem. Ještě vyzkoušej konkurenci. Třeba 30D od Canona a třeba Pentax K10 :D:/quote]


To mi povídej, mezi těmahle váhám a mám z toho hlavu v pejru 8) Méně šumu v 30D versus stabilizace v Pentaxu... atd.
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smeli 9. 1. 2008 16:40

Tak to jo. Tak Canon je takový lehčí a logičtější. Už jsem ho jednou měl v ruce a tak to můžu potvrdit. Kdežto ten Nikon se mi zdá lepší. Nevím čím to je, ale líbí se mi. A ten Canon už má nástupce, čož má ohromné plus v tom, že stojí "pár" korun a má Mg tělo, ale zase za půl roku už bude asi pryč, ale tak ten Nikon tu není zase tak dlouho a nástupce zatím nemá (tedy pokud Nikon na PMA neukáže nový typ)...
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 9. 1. 2008 17:33

smeli píše:Kdežto ten Nikon se mi zdá lepší. Nevím čím to je, ale líbí se mi.
Nic není dokonalé.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 9. 1. 2008 17:54

RAWman píše:A když už budeš v obchodě nech si půjčit D300 (samozřejmě nebo D3, Canon Mark III) a koukni do hledáčku. Při prvním pohledu z toho má člověk skoro závrať :shock: !/quote]


Tak rok sem fotil s FZ30, ted pres rok fotim s D50.Me ten skok nejak extra neprisel z EVF, zrovna tak sem nebyl u vytrzeni z hledacku u Marka III, kteryzto ma hledacek udajne "obrovsky".
Nevim proc se kolem tech hledacku dela takovy humbuk, manualni ostreni bylo pro me na stejne urovni u toho hladacku Mark III jako u me stavajici D50.
Naposledy upravil player dne 9. 1. 2008 17:58, celkově upraveno 2
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 9. 1. 2008 17:58

Lukino píše:K puvodnimu tematu - mel jsem moznost kratce fotit s 30D a s D80 a canon mi prisel daleko intuitivnejsi na obsluhu, vse bylo daleko logictejsi.


Hm zajimave, me treba prijde ovladani canonu uplne postavene na hlavu, uz jen diky tem "uzasne pristupnym" cudlikum u stavoveho displaye.Podobne "inteligentni" ovladani ma nova sony alfa.Z toho sem take ucuroval "blahem" na digitexu.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smeli 9. 1. 2008 18:16

player píše:
RAWman píše:A když už budeš v obchodě nech si půjčit D300 (samozřejmě nebo D3, Canon Mark III) a koukni do hledáčku. Při prvním pohledu z toho má člověk skoro závrať :shock: !/quote]

Tak rok sem fotil s FZ30, ted pres rok fotim s D50.Me ten skok nejak extra neprisel z EVF, zrovna tak sem nebyl u vytrzeni z hledacku u Marka III, kteryzto ma hledacek udajne "obrovsky".
Nevim proc se kolem tech hledacku dela takovy humbuk, manualni ostreni bylo pro me na stejne urovni u toho hladacku Mark III jako u me stavajici D50.


Tak s tou FZ30 fotím pořád.. zatím :) A srovnávat s D80 se doopravdu nedá - tedy alespoň u mě... A srovnávat Canon EOS 1Ds Mark III s nějakým Nikonem D50 je i pro mě coby laika do nebe volající opovážlivost.. To je jako srovnávat gram hliníku s tunou platiny :twisted: :twisted: Ale jinak díky za názor. A neber to jako výtku :lol:
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků