Canon EOS 30D vs. 4OOD vs. Nikon D80

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod smeli 2. 1. 2008 11:10

2 RAWman: Děkuji za odkazy. Hlavně ta neoficiální fotka předprodukčního vzorku je super :lol: Jen by mě zajímalo, kdo jí kam bude tahat s tím vším příslušenstvím :lol:

To je zase pravda... Konkurence je tvrdá a nenechá si ujít možnost převálcovat na nějaký čas rivaly. A jen doufám, že tomu tak bude a tu práci si Nikon s novou D80s/D90 dá. To bych potom dělal všechno možné abych sehnal ty potřebné penízky

2 mihhi: Tak pro začátek bych ho chtěl se sériovým sklem, jelikož víc peněz najednou nedám a bez objektivu toho moc nenafotím (leda bych si upravil starý Jupiter ze Zenita :lol:). Ale samozřejmě že si postupně dokoupím slušná skla jak budou nabývat money
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabannos 2. 1. 2008 11:17

mihhi, v tom vidím právě výhodu Nikonu, ten nabízí v této kategorií obstojné DX 18-70 a 18-135.
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smeli 2. 1. 2008 11:34

cabannos píše:mihhi, v tom vidím právě výhodu Nikonu, ten nabízí v této kategorií obstojné DX 18-70 a 18-135.a/quote]


V tom s Vámi musím souhlasit. Taky se mi zdají jako obstojné sklo pro první kroky s aparátem po koupi když doma nemáte po ruce nic lepšího. A i v recenzích ho docela chválili - tedy když pominu samozřejmé vlastnosti u všech seťáků. :) Jen ještě jestli vzít tu 70, nebo rovnou 135. U té 70 možná bude lepší obrazová kvalita z důvodu menšího rozsahu ohnisek.
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RAWman 2. 1. 2008 12:53

Rozhodně bych se ani jednoho z nich nebál. Já mám 18-70 mm a na běžné focení je naprosto OK.
Samozřejmě vysoce světlé malé zoomy nebo pevná skla udělají lépe rozmazané pozadí, dovolí kratší časy nebo menší hloubku ostrosti, mají lepší kresbu, kontrast...
Nicméně: Nevím jaké výstupy plánuješ ale pokud web nebo fotky do nějakých A4 tak bych se s tím v zásadě nezabýval. Na monitoru 1:1 je samozřejmě pevné sklo lepší ale na standartně produkovaných formátech si s tím nemá příliš cenu dělat hlavu.

Foť nějaký čas na slušný záklaďák a pak třeba přijdeš na chuť nějakému typu fotek a podle toho si pořídíš něco lepšího.

Jinak opět podle neověřených zpráv se nejspíš chystá nový záklaďák: Nikon 16-85mm f/3.5-5.6 VR ( http://www.kenrockwell.com/tech/00-new-today.htm ).
Kdo ví jaký bude a jestli vůbec bude. Třeba bude a to do prázdnin ...

jinak pokud se v tom chceš šťourat :) tak skoukni:
http://www.photozone.de/ (reviews)
http://www.slrgear.com/reviews/index.php

http://www.digitalreview.ca/content/Nik ... ntro.shtml
přímo porovnání 18-55, 18-70, 18-135 a 18-200 VR (nejlepší 18-70 ale ne nějak brutálně)
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smeli 2. 1. 2008 13:45

2 RAWman: Děkuji za odpověď a doporučení. Určitě to je pro mě pochopitelnější, nežli snůška parametrů a jejich vzájemné porovnání. Nejsem výrobce, ale normální nenáročný uživatel, který očekává pouze hezké fotky :)
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 2. 1. 2008 13:55

Na druhou stranu pokud nechceš čekat na chystané objektivy, tak se hodí stabilizace (po odchodu z Panasonicu by ti chyběla) kombinace 30D + 17-85IS mi připadala daleko lepší než D80 + 18-200VR. Tenhle konkrétní Nikkor dost pomalu ostří, až mi to docela vadilo. Jasně, rozsah dobrý, ale subjektivně jsem si víc oblíbil Canoní variantu. Co se konstrukce těla týče, myslím že 30D je lepší tělo než D80, už se skoro blíží D200.
A dovolím si připomenout, že ve stejné lize hraje i Pentax K10D, který je touhle dobou až nepochopitelně levný. A s ním budeš mít stabilizovaný i ten Jupiter, který mimochodem i na digitálu dovede dělat pěkné fotky (taky ho mám).
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 2. 1. 2008 14:09

elho_cid: Skoro bych řekl, že je zbytečné to tady psát. Zde vládnou Nikonisté :shock:
Nic není dokonalé.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RAWman 2. 1. 2008 14:26

Nikoního plastu bych se nebál ale jasně - hořčík je hořčík.

Nutno konstatovat: nějakých 23 000Kč za 30D a 18 000Kč za K10D je rozhodně minimálně zajímavé.

Jinak stabilizovaný v nejbližší době bude i nikkor 18-55 mm.

A nebo můžeš načerpat inspiraci na http://fishki.net/comment.php?id=18351
:)
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 2. 1. 2008 14:35

RAWman píše:Jinak stabilizovaný v nejbližší době bude i nikkor 18-55 mm.
/quote]


Stabilizovaný 18-55 od Canonu už je na světě a podle testů na photozone je to malý zázrak.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RAWman 2. 1. 2008 14:43

beat píše:elho_cid: Skoro bych řekl, že je zbytečné to tady psát. Zde vládnou Nikonisté :shock:c/quote]


Já bych zase řekl, že je zbytečné sem psát tyhle jízlivosti.
Evidentně tě odpověď na tu otázku v hlavičce vlákna nezajímá nebo snad nejseš schopen dát dohromady přednosti koupě nějakého konkrétního foťáku - to jest PORADIT?
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smeli 2. 1. 2008 15:25

RAWman píše:Nikoního plastu bych se nebál ale jasně - hořčík je hořčík.

Nutno konstatovat: nějakých 23 000Kč za 30D a 18 000Kč za K10D je rozhodně minimálně zajímavé.

Jinak stabilizovaný v nejbližší době bude i nikkor 18-55 mm.

A nebo můžeš načerpat inspiraci na http://fishki.net/comment.php?id=18351
:)i/quote]


V tom s Vámi plně souhlasím. Mě by se také více zamlouval hořčík, ale kdo ví, zdali bude k mání ještě za půl roku. A s tou inspirací jste to odhadl dobře :lol::lol::lol:
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RAWman 2. 1. 2008 15:45

elho_cid: ten nový 18-55 od Canonu vypadá fakt dobře. Navíc za tu cenu!

smeli: Zdali budou k mání (ovšem všechny jmenované) za 1/2 roku - obávám se, že to je ta zásadní věc (možná ta nejpodstatnější z toho tady napsaného). 30D je už nahrazené, K10D bude mít staršího bratříčka nejspíše během pár týdnů (a podle posledních zpráv nevypadá špatně) a D80 kdo ví, snad brzo. Řekl bych, že tu levnou 30D nechává Canon v oběhu jako konkurenci dobýhající D80 a cena K10D vypadá spíše na doprodej než nějaké delší setrvávání.

No, možná to byla předčasně položená otázka:)
Ale alespoň za ty Fotoftipy a za ten satelitní talířek na té D90 (ten mě fakt imponuje) ten čas tady stál, ne?
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smeli 3. 1. 2008 13:16

2 RAWman: Jo to je pravda. I když pochybuji že by do té doby stáhli D80 která je teď na vedoucí pozici Nikonovských amatérských DSLR. A těm ostatním asi určitě odzvoní poslední hodinka jejich života jelikož již mají nástupce (nebo jsou alespoň už skoro v sériové výrobě) :(
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 3. 1. 2008 13:55

Tak K10D se prý přestala vyrábět, už jen doprodávají zásoby. Doufám, že ten nástupce bude stát za to. Trochu mě ta zpráva mrzí, fakt si nemyslím, že by patřila do starého železa.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RAWman 3. 1. 2008 13:57

smeli píše:2 RAWman: Jo to je pravda. I když pochybuji že by do té doby stáhli D80 která je teď na vedoucí pozici Nikonovských amatérských DSLR. A těm ostatním asi určitě odzvoní poslední hodinka jejich života jelikož již mají nástupce (nebo jsou alespoň už skoro v sériové výrobě) :( /quote]


Já bych to celkově neviděl tak :(
Myslím, že nikdy nebylo v DSLR tak narváno a nikdy nebyly kvality DSLR různých výrobců v té kategorii do cca 30 000Kč tak vyrovnané.
Což má několik veskrze příznivých důsledků
1. Výběr
2. Rozumné (a stále klesající) ceny
3. Parametry o kterých se nikomu před pár roky ani nesnilo

Třeba hodně dobrý Canon 40D (o dost lepší než 30D, což byla kosmeticky upravená 20D – nicméně i tak dost dobrý foťák) se prodává za necelých 30 000Kč s Cash Back nějakých 28 000Kč!
Uvidíme cenu K20D.

Vzhledem k tomu, že ceny novinek klesají poměrně brzo a Cash Backama se to jen hemží za ten půl rok třeba koupíš něco mnohem lepšího než D80 nebo 30D za srovnatelné peníze. Na nějakých 1, 2 nebo 3 tis bych nehleděl – je to investice na roky dopředu a dnešní DSLR jsou na takové úrovni, že amatér víc nepotřebuje (rozlišení, kvalita výstupů…) takže ji roky nebude nutné vyměňovat.

Ohledně D90: Pokud tam Nikon nedá Mg tělo tak vzhledem k tomu za co se takhle vybavení konkurenti prodávají nebude moct šponovat cenu i vymakané D90 na nějakých 26 000Kč. To ať si strčí za klobouk:)

Já bych se nechal překvapit. :)
RAWman
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků