Hodne slaba vydrz kompaktu

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tejvl 17. 12. 2007 17:09

Zdravim, od jedne doby mi klesla vydrz kompaktu na uplne minimum, udelam s nim cca 50 snimku a je totalne vybity, stav baterie je porad plny, ale v jednu chvili najednou zacne blikat a za chvili je konec -> jede na tuzkovky. Jde sice o starsi ale opticky vynikajici kompakt a nechci se s nim rozloucit. Co by s nim mohlo byt, event. jak tezko se da opravit? Diky.
Tejvl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 17. 12. 2007 17:14

CO to mas za fotak a jake pouzivas baterky?
Nepouzivas nahodou alkalicke? Zkusil bych nove baterky ted uz se delaji 2600mAh a vice..
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 18. 12. 2007 08:40

Jedna z těch tužkovek je kaput. Buď se musí zjistit, která (měřením při zátěži) a vyměnit ji, nebo vyměnit celou sadu.

Toto je jedna z tzv. výhod tužkovek - sice je prý koupíš v každé trafice, ale starat se o ně musíš jak o miminko. :D

Pokud uvažuješ o nových baterkách, tak jediná rozumná možnost jsou Sanyo Eneloop nebo ekvivalenty, s malým samovybíjením. Při kapacitě 2000 mAh vydrží víc, než 2700 obyčejné - ono těch 2700 je stejně jen "marketingový údaj", tedy kapacita, dosažitelná ve speciálních laboratorních podmínkách jednou za životnost vybraného kousku... :(
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 18. 12. 2007 08:51

taky můžu doporučit Eneloopy, zatím jsem na na ně vyfotil s Pentaxem K100DS cca 450 fotek a pořád se ukazujou jako vybitý na půl
BinLadin (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakoubek 18. 12. 2007 15:16

:-) Dovolim si nesouhlasit, testoval jsem AA accu vice vyrobcu, nemyslim ve fotaku, ale pomoci nabijecky pro modelarinu, vybijeno 1A a kapacita je cca 10 - 15% pod uvadenou na clancich. Nicmene na kazdem clanku je velkym pismem uvedena kapacita /treba 2700/ ale mensim pismem uvedena minimalni - u tech 2700 to byva 2650 - 2600 dle vyrobce. Starani se o tuzkovky :-) je to proste, rychlost samovybijeni klesa casem, ale neni to zadna tragedie, pokud se jedna trebas o 14dni, je to v pohode. Vice vadi levne nabijecky, ktere nedokazou clanky optimalne nabit. Razem se muze stat, ze v 2700 se dostanete klidne pod 2000.Ale malokdo je ochoten koupit kvalitni nabijecku v radu tisicu. Jen naokraj - soucasti testu byly i 4ks baterii koupenych v Liedlu - super cena, ale byly pod 2/3 psane kapacity hned po zakoupeni /ani po vice cyklech se nevzpamatovaly :-) Vubec bych to neresil, koupil nove a mel od nich tak 2 roky pokoj :-) J.
jakoubek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 18. 12. 2007 15:36

jakoubek: Speciálně o typech GP 2500 a 2700 je známo, že se vůbec nepovedly - předpokládám, že pro modely si člověk kupuje baterky kvalitní, a ne ty nejlevnější s těmi nejbarevnějšími nápisy... :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jakoubek 18. 12. 2007 17:50

zase takova tragedie to neni :-) davam odkazek, kde si dal dotycny praci s tim, hodit to na "papir" :D Skoda, ze se netestovalo s vetsim proudem, to dostavaji vic na frak, dostalo by se to zrejme blize memu testu, opravdu byla vetsina tak - 15pct oproti uvadene kapacite :-) http://www.pavexim.cz/dwnlds/Srovnávací%20test%20dobíjecích%20tužkových%20AA%20baterií.pdf
no, na modelarinu beru jine accu, proud, ktery z nich beru by tyto fakt nevydrzely :D - teda, hlavne nedaly :D
J.
jakoubek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 18. 12. 2007 18:37

No, typický odběr foťáčku je řádově něco kolem 0,5 A, při nabíjení blesku 2x tolik, to taky není na tužkovky právě málo.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tejvl 22. 12. 2007 12:08

No baterkama jsem si myslel ze to taky muze byt, ale dela mi to stejne u dvou sad. Je pravda, ze zrovna serie 2500 a 2700, ale ze by byly obe vadne...zkusim teda ty Eneloopy, hodne lidi je chvali.
Naposledy upravil Tejvl dne 23. 12. 2007 23:32, celkově upraveno 1
Tejvl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mart22 23. 12. 2007 21:23

Minolta F200 okolo 2 ampérů. V SERVISu řikaly že je to v pořádku nechtěli to poravit. Je to v Přerově tak bacha na ty zloděje
NOKIA E52
Sony Cybershit DSC-HX100
mart22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslav 23. 12. 2007 23:24

Pety,jsi optimista,taková Minolta S 414 bere při startu v pohodě 3 A.
:)
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 24. 12. 2007 07:43

Nojo, ale to je hodně starej foťák, z února 2003. Dnes už výrobci zapracovali i na spotřebě. V té době nebylo výjimkou vybití baterek do půl hodiny... A F200 je z března téhož roku...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod funnerno1 26. 12. 2007 21:07

tak přesně to samé mi udělala Minolta s 414, já vím, je to starej foťák, ale fotí celkem dobře, dá se tam dost věcí nastavit růčo, na fotky si nestěžuju, ale s baterkama má od začátku problém. normální tužkové nebere, bere jenom nabíjecí a to min. 1800 a vydrží stova 30 snímků a je to asi dva měsíce, co už nevydrží s žádnýma, zapne se udělá sotva dva snímky a hlásí konec nebo se ani nezasune. Zkoušel jsem tam dát jiné baterky silnější 2300, ale ani to nepomohlo. co s tím?
funnerno1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 1. 1. 2008 03:09

ideálne by bolo mať k dispozícii sieťový adaptér, aby sa zistila / vylúčila chyba foťáku.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tejvl 9. 1. 2012 11:13

Tejvl píše:No baterkama jsem si myslel ze to taky muze byt, ale dela mi to stejne u dvou sad. Je pravda, ze zrovna serie 2500 a 2700, ale ze by byly obe vadne...zkusim teda ty Eneloopy, hodne lidi je chvali.


Jj, bylo to baterkama. Diky vsem.
Tejvl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků