Nastupce D80

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod player 11. 11. 2007 00:36

KubaPa : proc mi stale vnucujes ten grip?S baterry gripem se bude drzet jinak i ta D200 nez bez nej, natoz pak mensi D50.Ja u D50 grip nepotrebuju, jednak ji jednou rukou udrzim, druhak i pri foceni navysku nejsem priznivcem battery gripu(cas ubirajici prehmat) a do tretice ma D50 nesrovnatelne vetsi energetickou vydrz nez D200, to je smutny fakt.
To je dalsi vec, co se mi na D300 oproti D200 libi, avizovana vetsi vydrz akumulatoru.Tudiz odpada nutnost dokoupeni battery gripu pro delsi praci v terenu, napr. pro reportaz apod.Buduli chtit fotit prevazne sport, pak urcite ano, ale ne kvuli uchopu a vydrzi, ale kvuli sekvencnimu snimani pro zmenu.
U nizsich modelu znacky od "C" je grip nutnosti kvuli stupidni ergonomii samotneho tela, u D200 je to hlavne diky mizerne vydrzi baterie.
Ovladaci prvky nesouvisi s uchopem fotoaparatu jako takovym, teda pokud nejsou tak debilne nahnacany, ze se pletou prstum do cesty, viz. A700 a jeji uzasnej joystick.
Live view je bezva v kombinaci s vyklopnym displayem, pro foceni reportu nebo na makro velice, velice uzitecna funkce.
Pravdou samozrejme je, ze ostreni je pomalejsi, ale to neni chyba principu, ale technologie, rekl bych, takze v budoucnu kdo vi, treba se dockame spickovych EVF v zrcadlovkach.Navic neni, kor u D3/300(neni nutnost zklopeni zrcatka, slava!), az tak pomale, aby to bylo pouzitelne vyhradne pro staticke sceny.

"Bez gripu to držím podobně, akorát foťák leží spodní částí v dlani. Ale ani tak nemám ruku na tý levý spodní hraně ani poblíž a nenapadá mě, jak bych jí tam dostal."

Treba takhle?

Obrázek

Pri foceni bez stabilizatoru a stativu toho hojne vyuzivam.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bery 11. 11. 2007 11:29

To vykrojeni na D300 je kvuli novemu gripu. Grip tak lepe sedi na tele a pusobi vic jako jeden celek.
Pokud si nekdo kdo ma D200 veme do ruky D300, tak moc zmen nezaregistruje. O trochu vetsi LCD, jedna poloha na levem otocnem volici je navic (pro Live View) a zbytek je vlastne totez co D200 ;) Kladne bych hodnotil zase o fous vetsi hledacek a robustnejsi packu prepinace C-S-M. Tolik z meho pohledu k rozdilum v ergonomii.
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod arthur 11. 11. 2007 12:19

Abychom se vrátili k tématu, jak to vidíte s nástupcem D80? :)
arthur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubaPa 11. 11. 2007 14:04

player píše:KubaPa : proc mi stale vnucujes ten grip?S baterry gripem se bude drzet jinak i ta D200 nez bez nej, natoz pak mensi D50.
Jen ho beru v úvahu, protože jsem většinu 200vek v praxi zatím viděl s gripem. Jak je znát z mýho posledního příspěvku, i jsem ho sundal a zkusil poprvé držet D200 bez něj.

2quote="player"]
Pri foceni bez stabilizatoru a stativu toho hojne vyuzivam.

K tomu obrázku: Ano, pokud foťák jen tak držím v dlani, tak tam tu ruku takhle dám. Ale s okem u hledáčku to u mě znamená dost nepohodlně skrčenej loket a připadá mi daleko lepší když ta dlaň celá sjede pod foťák.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arthur 12. 11. 2007 18:35

Abychom se vrátili k tématu, jak to vidíte s nástupcem D80? :shock:
arthur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milday 12. 11. 2007 18:43

Není tu nějaká kartářka nebo někdo se skleněnou koulí ? :-D
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod friggo 13. 11. 2007 15:30

arthur píše:Abychom se vrátili k tématu, jak to vidíte s nástupcem D80? :shock: /quote]


Ten už je dávno na světě :mrgreen: Obrázek
friggo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arthur 13. 11. 2007 16:42

Koukám, že sis mákl ve Photoshopu :D
arthur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seyhello 13. 11. 2007 18:03

aspon to udelat bez gripu, takhle je to moc okaty :-)
seyhello
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod friggo 13. 11. 2007 19:46

Je to z jedný diskuse starý víc než dva a půl roku, kdy ještě nebyla na trhu ani D80, a někdo fantazíroval, já ne... :-)
friggo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tark 14. 11. 2007 22:52

Ja bych hlavne chtel, aby se v DSLR prestaly pouzivat SD karty... Jsem "omylem" koupil SDHC a nefunguje pulka zarizeni, super.
tark
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondra.h 27. 11. 2007 17:06

Nekompatibilita SD a SDHC je jedinej, zato zásadní průser SD technologie. Jinak mi přijde, že CF proti SD(HC) nemají v podstatě co nabídnout... .o) (snad jen extrémní kapacity 32G apod., což je jen otázka času)
ondra.h
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 27. 11. 2007 19:43

CF zatím nemusí jít cestou "CFHC" :D - norma je navržená na vysoké kapacity (až 137 GB). Co mohou nabídnout? Především pohodlnou a rychlou manipulaci - proto je používají profíci.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tark 29. 11. 2007 15:56

Jj, bohužel. Navíc, jak přejdu na vyšší řadu, tak můžu SD vyhodit, protože ve vyšších řadách jsou CF.. Ach jo. A to si teď chci koupit 8GB :D
tark
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 29. 11. 2007 16:19

Tark:

Existuji redukce SD-CF ;) a v dnesni dobe jsou karty tak levne ze az takovej problem to nevidim.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků