Pentax K20D a K200D? Prvni informace

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kromec 27. 11. 2007 09:35

CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 27. 11. 2007 10:05

Slyšel jsem... Zajímalo by mě, jestli už budou mít liveview i v hledáčku. Každopádně nové tělo teď nepotřebuju a doufám, že spolu s novými DSLR Pentax představí i slibované nové objektivy.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 27. 11. 2007 12:38

Nedokazi s predstavit jak bys chtel vyresit LV v hledacku , jedine ze by zrusili opticky hledacek uplne a nahradily by ho kompletne elektronicky.

nebo ze by dali pred matnici pruhledne(klidne monochromaticke) LCD pak by to asi slo ,ale tezko rict jestli by to nezhorsilo citelnost matnice...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondra.h 27. 11. 2007 13:02

A na tenhle nesmysl jsi přišel sám nebo ti ho někdo poradil? Živější hledáček než mají zrcadlovky jinak těžko získáš.... :wink:
ondra.h
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 27. 11. 2007 13:03

To je presne to, co chteli udelat, integrovat do matnice pruhledny displej. Samsung technologii pruhlednych displeju ma. Do http://digiforum.zive.cz/viewtopic.php?t=4050 jsem dal informace o tomhle vynalezu.

Kazdopadne si nemyslim, ze je to nahrada 100D a 10D. Podle me se budou jeste dlouhou dobu prodavat soubezne, takze si clovek muze vybrat telo na miru penezence od 12000-35000Kc.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondra.h 27. 11. 2007 13:09

To ovšem není LiveView, ale stavový display na matnici.... takže bacha na pojmy.... .o)
ondra.h
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 27. 11. 2007 13:29

A proč stavový? Když to bude barevný displej, může ukazovat obrázky. Přečti si ty pdfka, pochopíš.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondra.h 27. 11. 2007 13:35

Ale jo, chápu ... za plnýho slunce by se tam líp prohlížel výsledek. Nicméně nemyslím, že by se v hledáčku pro primární kompozici používal display místo hranolu... Pro zobrazování doplňujících informací by to neškodilo. ale sám musím přiznat, že když jsem přecházel z EVF na DSLR, tak jsem si myslel, že mi spousta informací v hledáčku bude chybět - a nechybí... .o)
ondra.h
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 27. 11. 2007 13:47

Nikony (možná jen některé) to mají - průhledným LCD promítají zaostřovací body. Při vypnutí LCD trochu ztmavne, takže u takového foťáku po vypnutí není hledáčkem moc dobře vidět.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 27. 11. 2007 13:53

Ten pruhlednej displej by bylo super, dalo by se tim zobrazit mrizka, historogram, prepaly, stavove informace apod... Kazdopadne to bude met podle toho co pisi i klasicke LV na halvnim displeji.
Spis by me zajimalo jak bude vybavena K200D .
Naposledy upravil kromec dne 27. 11. 2007 14:07, celkově upraveno 2
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 27. 11. 2007 13:59

Pro kompozici fakt jen stěží. Ale trochu mi vadí, že musím kvůli histogramu oddalovat oko od hledáčku. Tohle by bylo elegantní řešení.

Už jednou Pentax udělal revoluci, když v padesátých letech začal jako první dávat do SLR zrcátko, které se po expozici vrací. Dnes už je to dávno samozřejmost. Za pár let bude třeba samozřejmost histogram v hledáčku.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 27. 11. 2007 14:05

Tez jsem hodne zvedavej na snimac ktery bude met K20 ma met 14mpx CMOS a nema jit o snimac od SONY ,ale "vlastni" Pentax konstrukce...
http://forums.dpreview.com/forums/readf ... d=25674627
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondra.h 27. 11. 2007 14:08

To souhlas, dá se bez toho žít, ale jistě by se to hodilo....
ondra.h
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 27. 11. 2007 14:37

Od toho snímače bych zázraky nečekal. 14Mpix je snad až příliš. Je ale pozitivní, že to není od Sony.
Co se 200d týče, tak pokud má CMOS, může mít i to Liveview. S CCD liveview pokud vím udělat nejde. Podle mě 200d bude jen 100d super s jiným snímačem. 100d super má už tak za tu cenu o dost víc fičurek než konkurence, nedovedu si představit, co ještě přidávat (kromě procesoru a bufferu, asi dostane PRIME z 10d).
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondra.h 27. 11. 2007 14:48

Souhlas 10-12mpx bohatě stačí (já zatím žiju šťastně i s 6mpx .o) ). Ale nevím, proč myslíš, že by s CCD nešlo udělat liveview. U kompaktů je to zcela běžné. Jeniný problém by mohl být v tom, že CCD se asi víc hřeje, takže by trpěla kvalita.
P.S.: proč a priori odmítáš snímače od Sonyho ?
ondra.h
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků