Nikon D50 alebo Canon 550D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Norika 16. 10. 2011 14:28

Ahojte, poradíte mi prosím Vás či výmena Nikonu D50 za Canon 550D bude dobrý krok? Neviem to posúdiť, som laik a technický antitalent :-D. Už vopred Vám veľmi pekne ďakujem za rady a prípadné typy...
N.
Norika
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 16. 10. 2011 15:26

To zřejmě bude dost záležet na tom, co fotíš, nebo máš v plánu fotit do budoucna a taky kolik máš v současnosti skel, eventuelně jakých.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Norika 16. 10. 2011 16:12

hm, mám základný set nikonu + filtre + sb 800 nič viac... a nemám vyhranený štýl, fotím pre radosť a všetko.. asi by som sa mala nad tým zamyslieť :-). S nikonom mám niekoľko stovák fakt vydarených záberov, ale chcela by som niečo viac. Už mi to nepostačuje... Babo raď :-)
Norika
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 16. 10. 2011 16:54

Secondhand:
Nikon D90
Nikon D200
Nikon D300
Nové:
Nikon D5100
Nikon D7000

Vyber si dle financí.. a Canon 550D vynech, je to odpad.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ivaneck 16. 10. 2011 18:09

Pokud koupis Canona, tak ti ten blesk bude vcelku naprd, takze bych ctil znacku a koupil neco novejsiho viz Daemonius
ivaneck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 16. 10. 2011 19:00

Canon 550D rozhodně není odpad, toho se bát nemusíš.
Ale bral bych být tebou Nikon D90+18-105. Nechá se sehnat nový do 18000kč. Nebo Nikona D5100+18-105. Zlepšení poznáš u obouch dvou.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Norika 16. 10. 2011 21:53

Ďakujem Vám veľmi pekne za tipy, tak na základe Vašich odporúčaní si vyberiem niečo z Nikonu... :-). Vďaka N.
Norika
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 16. 10. 2011 22:04

Ano, ten blesk, který rozhodně nepatří mezi nejlevnější je též dobrý důvod držet se značky. A to, že konkurence nemá konkurenceschopné APS-C je další. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DUDISKO 17. 10. 2011 06:19

"Ano, ten blesk, který rozhodně nepatří mezi nejlevnější je též dobrý důvod držet se značky. A to, že konkurence nemá konkurenceschopné APS-C je další."

to sú dve blbosti v dvoch vetách 100% :)

rozhodovať sa podľa blesku??? to je mi už len rada.. :hm

uf uf

tak isto, ako kúpiš niečo z bazáru, to aj predáš.. a čím lepšie predávaš, tým skôr to predáš..

550 nie je vôbec na zahodenie.. záleží na cene a na čo ti to bude (rýchlosť snímania..) a aké sklíčka využiješ (niečo má canon horšie a niečo lepšie napr.:70-200 L série)..

keďže fotíš všetko a nie nijako vážne, asi najlepšia cesta (aj keď neviem aký máš teraz základný zoom - ak 18-105 tak ti iný netreba) je tá D90, ak sa dá kúpiť lacno nová a k tomu pre zábavu svetelnú 35ťku - pevné lacné dobré skielko a môžeš sa aj hrať s DOFkou :D
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 17. 10. 2011 10:16

SB-800 je předchůdce SB-900, pokud by dotyčná chtěla něco srovnatelného od Canonu, tak to zrovna levné nebude..

Proč nemam rád Canon 550D..

Podívej se na fotky z 550D a D90/D5100/D7000. Podívej se na ně v per-pixel velikosti.. a pak se zeptej znova. Pokud nevidíš rozdíl, tak gratuluju, jakákoliv tvoje výbava může být velmi levná, neb jsi slepý.

Ano Canon má velmi dobré objektivy 70-200mm a nejen ty. A taky má dostupné full-frame (ať už nové nebo staré). Ale jejich 18 mpix APS-C je k smíchu (nebo k pláči) v porovnání s konkurencí.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DUDISKO 17. 10. 2011 10:47

čiže výstup z 550D, 60D, 7D (trošku viac šumí) je o dosť horší ako napr. z D5100 !?!?
asi by som to takto nepaušalizoval.. záleží kto robí fotky aké sú podmienky a aké sklíčko použije, aké nastavenia (WB, módy.. )..
ten istý čip: http://img.flog.pravda.sk/2011/10/15/we ... 7_orig.jpg a moje amatérske foto

ale neriešme zase či dosíka viac canon alebo nikon a s akým pišíkom :)

k téme
radil som D90 s určitou výbavou a stojím si za tým..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 17. 10. 2011 16:47

Řek bych, že vidim nepatrné množství rozpatlaných detailů v tom peří na krku napravo a taky vidím něco málo v OOF oblasti..

-- 17. 10. 2011 17:57 --

http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/(appareil1)/698|0/(brand)/Nikon/(appareil2)/619|0/(brand2)/Canon

Trochu šumí? :D

4dB rozdíl mezi lower-end Nikonem a "pro" APS-C od Canonu? :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Al Bunda 17. 10. 2011 18:54

Daemonius- potěš nás nějakou vlastní fotografií. Vždy se mi líbila práce genia.
Je jedno čím fotíš, ale jak fotíš, bohužel je dost ubožáků co to nikdy nepochopí.
Al Bunda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 17. 10. 2011 21:47

Tady se bavíme o tom "čím" ne "jak". Část "jak" je už na každém a tohle s ní souvisí leda jako prostředek.. takže vyfič.

Nicméně na digiareně mam nějaké staré fotky.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pan Kája 18. 10. 2011 18:27

Daemonius: Nic ve zlém, nevím jestli tvá narážka na odpad u 550d byla pokusem o flame, nebo hloupou předpojatostí.
Ano, pokud je pro tebe dxomark a měření šumu u fotoaparátu vším, pak prosím. Stejně tak se někdo může podívat například na celkové hodnocení v testech dpreview (byť dost možná zkreslené o rok pozdějším testem d5100), kde má v celkovém hodnocení 550d o procento lepší výsledek a zlaté hodnocení oproti stříbrnému u nikonu.
Tím netvrdím, že je nutně ten Canon lepší, ale rozhodně to nevypovídá nic o odpadu a rozhodně bych doporučoval posuzovat na základě více testů, popř. osobních zkušeností uživatelů.


Ach jo, jinak, pokud se ve výprodeji levně sežene Nikon d90 s 18-105, tak bych to viděl také jako rozumnou volbu...a přinejhorším ani d5100 by neměla zklamat. U 550d bych spíš uvažoval nad tím, zdali by ti objektivy a příslušenství od Canonu vyhovovalo spíše (samotné tělo podle mě není nijak výrazně lepší/horší jak cca podobná konkurence od Nikonu).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků