PANASONIC - zkušenosti,hodnocení,kvalita...

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MaxMix77 27. 10. 2007 11:11

Nazdárek... Podělte se o zkušenosti z kompaktními fotoaparáty značky PANASONIC Lumix

Řady FX...

A zajimal by mě i fotoaparát FX-55, co na nej říkáte????

Pište....[/b]
Naposledy upravil MaxMix77 dne 28. 10. 2007 10:30, celkově upraveno 2
MaxMix77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 27. 10. 2007 18:07

porusujes pravidla pro nadpis, zmen si ho, nebo to locknu... viz. http://digiforum.zive.cz/viewtopic.php?t=3
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr Březina 27. 10. 2007 23:09

recenzi Panasonicu Lumix FX 55 najdete na DIGIareně během následujícího týdne
Petr Březina
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaxMix77 29. 10. 2007 14:03

Lidi, to tady neni nikdo kdo by měl Panasonic?
MaxMix77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maročan 30. 10. 2007 13:21

A co chceš slyšet o Panasonicu? Je to značka jako každá jiná. Má své klady i zápory.
Jestli nemáš přehnané požadavky, tak budeš spokojený.
Foťáky jsou stylové, dobře zpracované, se slušnou výdrží baterek a opravdu fungujícím stabilizátorem.
Nicméně na vyšší ISO než 400 jsou nepoužitelné. Což znamená asi jako 95% ostatních kapesních foťáků na trhu. Pokud chceš fotit na vysoké citlivosti, tak ti dnes nezbyde nic jiného, než si koupit digitální zrcadlo.

Sestra má FX3 a já mam TZ3. Oba jsou OK!
(Jen lehce začínám koketovat s myšlenkou, že si koupím kit Canon EOS 30D + EFs 17-85 mm IS nebo Canon EOS 400D + EF-S 17-85 mm f 4-5,6 IS USM. Už se mi párkrát poslední dobou stalo, že jsem byl někde, kde jsem se s kompaktem nečapal:-/)
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 30. 10. 2007 13:43

Maročan: Bez výhrad souhlasím :wink:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 30. 10. 2007 14:04

[quote="Maročan";Pokud chceš fotit na vysoké citlivosti, tak ti ib]dnes[/b] nezbyde nic jiného, než si koupit digitální zrcadlo.
l/quote]
A ono to bylo někdy v minulosti lepší? Jestli si někdo myslí, že dříve tomu bylo jinak a kompakty měly snad lepší výstupy, tak doporučuji zhlédnout záběry plné barevného šumu na ISO 400 či ISO 800 (pokud tam vůbec tato hodnota byla) u tehdejších kompaktů. :D
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 30. 10. 2007 14:11

Pokud se dříve myslí tak 4 roky ,tak ano.Měly lepší výstup.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 30. 10. 2007 14:54

No nevim, já jsem starý nešumící kompakt ještě neviděl. Všechny ty opěvované Minolty A2, Olympusy x0x0, starší Canony G atd. měly řadu výborných vlastností, ale šuměly stejně, ne-li víc než dnešní kompakty. Navíc zpracování šumu nebylo buď žádné, nebo velmi primitivní. Stačí se podívat na srovnávací fotky třeba na fotografovani.cz (Václavák). Možná, že zdánlivě menší šum měly nějaké 3-4mpix foťáky, ale když se fotky z dnešních 8-12mpix převzorkují na toto rozlišení, je šum nižší. Netvrdím že vždy a všude, ale většinou to tak je.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 30. 10. 2007 15:07

KarelV. píše:[quote="Maročan";Pokud chceš fotit na vysoké citlivosti, tak ti ib]dnes[/b] nezbyde nic jiného, než si koupit digitální zrcadlo.
l/quote]
A ono to bylo někdy v minulosti lepší? Jestli si někdo myslí, že dříve tomu bylo jinak a kompakty měly snad lepší výstupy, tak doporučuji zhlédnout záběry plné barevného šumu na ISO 400 či ISO 800 (pokud tam vůbec tato hodnota byla) u tehdejších kompaktů. :Dr/quote]


Přemýšlel jsem nad tím, jak tohle na co narážíš napsat. Nicméně dříve byly ceny digitálních zrcadel mimo finanční možnosti amatérů, takže se to dřív muselo zkousnout. Dneska už se dá zafinancovat docela slušné zrcadlo a člověk se s technickou kvalitou může přiblížit profíkům...

Nikde jsem nepsal, že by staré kompakty nešuměly... fotil jsem Olympusem 700UZ, byl to dvoumegáč, stál 20tisíc a šuměl jako prase, přesto ty fotky byly dobře použitelné.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 30. 10. 2007 15:20

Petr1968 píše:Pokud se dříve myslí tak 4 roky ,tak ano.Měly lepší výstup.
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 30. 10. 2007 15:33

Maročan - Narážím, ne konkrétně na tebe, ale na stále opakované tvrzení mnohde v diskuzích či pod recenzemi dnešních kompaktů, o tom, jaké prý dříve byly "super" digi-kompakty s vybájněnou obrazovou kvalitou, nízkým rozlišením, nepatrným šumem, jak s dnešními kompakty se téměř nedá fotit a pak jedině zrcadlo je zárukou kvalitního výstupu apod.
No a o tom, jak se mnozí amatéři "přibližují" se svými low-end zrcadly profíkům se dá lehce přesvědčit v mnoha veřejných netových galeriích - na jejich výcvaky by bohatě stačil onen proklínaný kompakt, ať už starý či nový.
Jinak samozřejmě nemám nic proti oněm levným DSLR (ba naopak!) a kompaky typu "mýdlové krabičky" s opravdu bídným výstupem byly tehdy a jsou i dnes.
Naposledy upravil KarelV. dne 30. 10. 2007 15:35, celkově upraveno 1
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 30. 10. 2007 15:34

Vlastnil jsem V1 od Sony a kdyby chválený "Stamina" systém napájení vydržel více jak 70 fotek na jedno nabití, tak si myslím, že bych ten foťák měl dodnes. A pokud se ptáš na kvalitu výstupu, tak bych se vsadil, že bys z V1 dostal lepší fotky než z jakéhokoliv jiného současného kompaktu! od Sony. To samé je i u Nikonu (CP5900) a asi i u jiných firem..
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 30. 10. 2007 15:48

KarelV:
Ono zalezi jak ktere kompakty, kdyz vezmu napr. OLY 5050,8080 ,SONY F717,828, Minolty A rady , CANON PRO apod... tak si myslim ze v kvalite fotek, zpracovani tela, atd.. u soucasnych kompaktu hodne spatne hledaj konkurenci ktera by se jim vyrovnala. Sice to jsou tez sumaky ,ale je to diky tomu ze prece jen dnes uz jsou lepsi technologie vyroby a starsi fotaky minimalne sw odsumuji coz muze na druhou stranu pri zpracovani v PC vyhoda.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaxMix77 30. 10. 2007 16:15

Tak jak vas tak sleduju, tak by jste mi raději doporučili nejakou tu DSLR, nez ten kompakt??? Ja jsem si vybiral kompakt kvuli tem rozmerum, moc se mi nechce nosit tezsi a vetsi zrcadlovku... ale kdyz to vezmu kolem a kolem tak i tato moznost by byla... Jakou by jste mi doporucili za rozumnou cenu???
MaxMix77
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků