Sony Alfa 700

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 7. 9. 2007 09:44

http://translate.google.com/translate?u ... uage_tools
Ten sum pri iso3200 /fotopolis/ neni tak zly ako som cakal....ale mohli tam dat radsej fotku pri iso1600...ta ma zaujima viac....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 7. 9. 2007 16:07

Sum pri iso3200 je hodne schopnej, respektive na vyborny urovni, obzvlast kdyz vezmem v uvahu rozmer a pocet pixelu na snimaci.
Tipuju, ze podobne(neli primo identicke) vysledky prinese aj nikon D300.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 7. 9. 2007 18:55

IMHO je ten sum nic moc, asi na urovni D200 - takze pokrok sa nekonal. Navyse je to CMOS-acky charakter sumu, takze sa bude objavovat aj vo svetlych partiach ako farebne fleky. Na oblohe na ISO 400 je zase vidiet, ze viac nez schopnosti snimaca pracuje SW odsumovanie.
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 7. 9. 2007 19:27

Na http://www.quesabesde.com/noticias/sony ... eba,1_3619 jsou k nalezení i výřezy 1:1 na všechny citlivosti. Dokonce celé fotky na tři nejvyšší. Ten šum opravdu nemá pěkný charakter, je barevný a je vidět, že je obrázek odšumovaný. Čisté je to na 200, na 400 se začíná objevovat šum ve stínech, světlá místa jsou OK do 1600, ale stíny to kazí.

Ovšem když se celá 12MPx fotka zmenší na A4, tak je OK i ISO 1600. 6400 je v případě nutnosti jakž takž použitelné taky. Takže co? Pro nástěnné tapety fotit do ISO 200, na výstavy do ISO 800, pro běžnou potřebu je to úplně jedno... :wink:
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 7. 9. 2007 20:01

vypadá zajímavě, jen mi připadá, že zmizel stabilizátor? :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 7. 9. 2007 20:14

Takze inovovat telo zatim nebudes Pety?
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 8. 9. 2007 08:20

Stabilizátor nezmizel, naopak zvyšuje účinnost - u kratších skel až 4 EV.

elho_cid: Inovovat zatím nebudu, střední třídu opravdu nepotřebuju, na to moje focení mi stačí DSLR základ. D5D mi bude vyhovovat ještě pěkných pár let. A když tak sleduju, jak to Sony vede, tak bych v případě výměny těla zatraceně pečlivě zvažoval i možnost výměny celého systému. Skla od Sony jsou prostě předražená.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 8. 9. 2007 08:34

Jak to Sony vede?
No je pravda, ze co se inovaci tyce, tak nic zasadniho za ty 2 roky u Sony nevymysleli. Ale ze by to bylo tak zle? Jen objektivy jsou nejak drazsi, ale to je tim modrym Zeiss ctvereckem.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 8. 9. 2007 08:38

Ony jsou dražší i ty bez čtverečku. Proti původním cenám Minolty docela o dost.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 8. 9. 2007 10:47

Kdyz se podivas na ceny objektivu Samsung, tak jsou taky drazsi nez Pentax, asi o 20%. Clovek by cekal spis naopak. Doufam, ze tenhle nezdravy trend nepostihne i me.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 8. 9. 2007 14:29

Inu, Schneider-Kreuznach je zrovna tak dobré jméno jako Carl Zeiss, pokud vím.

Jsem velice zvědavý na nový seťák 16-105. Protože mám spíše skromnější požadavky na technickou kvalitu (nedělám plakáty), a protože jsem viděl testy Zeisse 16-80 (ten je ovšem za dvacet kolíků), tak rozsah 16-105 mě velice zajímá. Právě to, že Minolta měla seťák 18-70 a ne jen 18-55, bylo jedním z mých důležitých kritérií při výběru. 16-105 je na APS čipu velmi působivý základní rozsah...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 8. 9. 2007 15:52

JJ, to jsem psal, že ten seťák je impresivní. Mě se zas na Pentaxu vždycky líbil objektiv 16-45, právě kvůli těm 16-ti.

Ale 16-105 je vážně síla.

Jinak tu značku Schneider-Kreuznach moc neznám, ale moc sympatická mi není, když se jen lepí na objektivy, které vyvinul Pentax, a zdražuje je. Zeiss má alespoň vlastní vývoj objektivů a soudě podle toho Zeisse, který mám, tak hodně zdařilý.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 8. 9. 2007 16:57

S-K objektivy opravdy navrhuje a už skoro sto let. Dělá i pro Kodak. Jak je to ale s Xenony pro Samsung jsem nepátral.

http://www.schneiderkreuznach.com/firma.htm#geschi
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 8. 9. 2007 17:50

Našel jsem tam jen velkoformátové objektivy. Všichni výrobci si tak pilně licencují technologie, designy a trade-marky, že aby se čert vyznal v tom, co je od koho a kdo se jen veze.
Zaujala mě tam informace o tom, že S-K letos založil pobočku v Jižní Koreji, možná tam se Samsungem upeče nějaký pokrok.

Ale abychom nebyli off-topic, zaráží mě, že ty opravdu nejlepší objektvy (Planar, Distagon) dělá Zeiss jen pro bajonety Nikonu a Pentaxe. Proč ignoruje svého spojence?
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 8. 9. 2007 17:57

A co SONY AF 85/1,4 ZA PLANAR T* CARL ZEISS (SAL-85F14Z) za pouhých čtyřicet tisíc? :lol:
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků