Nikon V1 / J1

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod oniiicek 21. 9. 2011 13:00

Bojím sa ergonómie tohto fotaku :shock:
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 21. 9. 2011 18:33

No tak být V1 + 10-30 za 10k, je to super foťáček. Podle fotek na stránkách Nikon to nevypadá špatně, mě by to stačilo. Něco mezi micko a kompaktem, akorát tak veliké, jenom cena je pro mě neakceptovatelná.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 21. 9. 2011 18:47

Ještě že zůstali na 10Mpix, ale celkově mě tento segment foťáku nic neříká. Podle mě je cílová skupina zákazníků pro tohle nebo PentaxQ velmi malá.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 21. 9. 2011 19:53

Nevíte kdo vyrábí Nikonu do toho novýho minisystémku čipy ?
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Homola 21. 9. 2011 20:03

Další info v češtině zde v našem článku:

http://digiarena.e15.cz/revoluce-od-nik ... -1-v1-a-j1
Jan Homola
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honcka 21. 9. 2011 20:32

_DAVE_ píše:Ještě že zůstali na 10Mpix, ale celkově mě tento segment foťáku nic neříká. Podle mě je cílová skupina zákazníků pro tohle nebo PentaxQ velmi malá.

prej Q se celkem slusne prodava v japonsku
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 22. 9. 2011 01:05

http://www.lenstip.com/1945-news-Sample ... meras.html

(ukázkové fotky na lenstip.com)

Jop, je to křáp.. ale to se dalo čekat, když to má ještě menší sensor než m4/3. Řek bych, že rozdíl mezi timhle a XZ-1 moc valnej nebude.. a pokud jo, tak možná ve prospěch XZ-1. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 9. 2011 09:37

otofonnofoto píše:Mmch s vyššíma řadama zrcadlovek to s takovou vypadá tak na příští rok...
nechapem .. co si tym chcel povedat?

oldbas píše:jenom cena je pro mě neakceptovatelná
asi naschval .. bud zatial este nestihaju vyrobit dostatocne mnozstvo alebo chcu na tom aspon trosku zarobit (ako apple s iPhonami)

-- 22. 9. 2011 10:38 --

.. tak ma napadlo: toto je asi uplne prvy Nikon chip ktory produkovali bez Sony (asi) .. ci?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 9. 2011 10:24

honcka - Startovní bublina která rychle splaskne? Možná že ne, ale moc tomu nevěřím.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honcka 22. 9. 2011 11:38

Tady je videorecenze a me nevychazi zas az tak spatne
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=rDIUY8e_TKI
podle me to cilili na japonskej trh, pripadne lidem, ktery chtej pidifotak, ale chtej si vyhrat s manualnima rezimama

celkem by me zajimalo, na jakou skupinu lidi miri Nikon
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 22. 9. 2011 11:44

Pěkně manipulativní video.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Daemonius 22. 9. 2011 15:39

Nic ve zlém, ale Pentax Q aspoň fotí docela slušně podle ukázkových fotek, zatímco Nikon 1 fotí fakt mizerně. Na Nikonu 1 nedokážu najít nic dobrého.. (no, leda snad to magneziový tělo, to bych rád viděl kapku častějc u bezzrcadlovek).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 9. 2011 15:44

Co ostření? Video? Kvalitní EVF hledáček a displej?
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 22. 9. 2011 15:57

Pentax Q patla a patla, jako 99 procent kompaktu. Nikon, a diky za to!, obraz nedegraduje redukci sumu.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 23. 9. 2011 07:51

Ačkoliv mě Nikon 1 zklamal v následujících oblastech:
- díky menšímu snímači měl být zřetelně kapesnější, než m4/3 či NEX a bohužel není
- příliš vysoká cena, i když je to cena zavádějící a může se to spravit časem
- vedle 10/2.8 by mělo existovat více světelných pevných skel, aspoň 20/1.8 nebo 15/2 a 30/2

Přesto jsem však šokován tvrzením, že obrazová kvalita je horší, než u Pentaxu Q. Viděl jsem jak dost obrázků z Pentax Q s 1/2.3'' snímačem, tak asi všechny dostupné obrázky z Nikon 1'' a zodpovědně prahlašuji, že obrazová kvalita z Nikonu je zcela nesrovnatelně, ale naprosto nesrovnatelně lepší. Dokonce jsem si i zkonvertoval dostupné RAWy v Capture NX2 a můžu říci, že relativně vzhledem k menšímu snímači jsou z hlediska šumu opravdu výborné. Prostě v dělení digikompakt s malým snímačem versus zrcadlovky a spol s velkým snímačem jednoznačně na straně velkého snímače. ISO 1600 velmi použitelné se zachovanou kresbou v RAWu a plně zvládnutelným šumem. Tak jak jsem zvyklý zpracovávat RAWy z D300, tak tady z Nikon 1 pochopitelně je šumu víc, ale nic, nad čím by se měla lámat hůl, prostě pohoda.
FotoABC
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků