Low-end DSLR: Je neco lepsiho nez Pentax K-r ?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dopr 18. 9. 2011 09:36

Ahoj.

Zvazuju nakup me prvni zrcadlovky. Z tohoto i z duvodu financi se poohlizim po nejakych entry modelech. Z toho, co jsem mel zatim moznost vypozorovat vypada jako nejlepsi volba Pentax K-r se setakem 18-55, popr s dalsim objektivem 50-200. Postaci vubec na bezne foceni standartni objektiv 18-55 ?
Rivalove Eos 1100D, Nikon D3000 mne moc nepresvedcili a k alternativam od Sony a290, a390 nemam moc duveru.
Prioritou je pro mne samozrejme co nejvyssi kvalita fotografii a dale pak moznost obcasneho toceni HD videjí (720p mi bohate staci).
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :.
dopr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 18. 9. 2011 10:26

Pokud video není priorita, tak opravdu není. Ale doporučuju zvážit koupi nějaké lepšího objektivu. Mám jich na Pentax plnou polici a 18-55 a 50-200 jsou fajn kvůli láci a velikosti, ale jinak samozřejmě kvalitu fotografií dost srážejí. Když vezmu místo nich kvalitní objektiv hned je výsledek o pár řádů lepší.
DA 16-45 se dá pořídit za slušné peníze a DA55-300 sice ostří výjimečně pomalu a hlučně, ale opticky je vynikající.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bass.Boi 18. 9. 2011 10:26

To by me taky zajimalo, mam totiz stejnej problem?
Rada by se hodila 8-)
Bass.Boi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzinulanek 18. 9. 2011 10:54

Přidám svůj názor - fotím se zrcadlem asi pět let, pokud vás to chytne, začne se vám kupit hromada objektivů, blesků atd., a pokud je budete chtít prodat, u Pentaxu možná narazíte na malou rozšířenost. Sám mám Nikon a vybíral bych mezi Canonem a Nikonem. Má to více lidí, takže následný nákup/prodej je snažší. Myslete na budoucnost ;-)
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dopr 18. 9. 2011 11:09

tak tohle ja opravdu neresim, a to ani kdyz kupuju auto. Je mi jedno, jakou ma ktera znacka image. Chci to nejlepsi a to co mi vyhovuje. Prave naopak rad jdu mimo dav :-)
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :.
dopr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejdik 18. 9. 2011 11:52

Mám K-r asi půl roku a nemám mu co vytknout, v týhle třídě asi nic lepšího nevybereš. Akorát seťák jsem vyměnil za Tamrona 17-50 2.8.
kejdik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 18. 9. 2011 12:00

Myslet na budoucnost se samozřejmě vyplatí, ale kupovat foťák podle toho, co používá nejvíc lidí, je naprosto zcestné. Většina uživatelů se silně omezeným rozpočtem si na začátek koupí levné tělo + kitový objektiv, který dřívě či později stejně zahodí/prodají (pokud má vůbec nějakou cenu) a stejně tak se snaží vymenit i tělo, protože ty nejlevnější obvykle nejsou žádný zázrak. Takže je vcelku jedno, co si člověk vybere, pokud to všechno v budoucnu bude měnit za něco jiného.
dopr píše:tak tohle ja opravdu neresim, a to ani kdyz kupuju auto. Je mi jedno, jakou ma ktera znacka image. Chci to nejlepsi a to co mi vyhovuje. Prave naopak rad jdu mimo dav :-)

Přesně. ;-)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzinulanek 18. 9. 2011 12:09

pozornému čtenáři neujde to, že opravdu nezmiňuju image značky. Ale jsou to vaše peníze, buďte originální :-)
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 18. 9. 2011 15:09

Jednoduchá odpověď: není nic lepšího. Sám mám K-x se seťákem a třemi perfektními objektivy (jak koupíš jeden, tak tě to chytne :D), včetně skvělého tele 75-205mm f/3.8 a za veškerou výbavu (tedy foťák, objektivy, brašna atd...) jsem nedal ani 20 tisíc. Ano, zlaté manuální objektivy. Zlatý Pentax. Pro mě jako pro studenta rozhodně nejlepší volba.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 18. 9. 2011 18:29

Jak jiz je u Pentaxu typicke, telo K-r je vyborne, horsi situace je s objektivy za rozumnou cenu.

Cili z hlediska optiky je toto:
http://www.megapixel.cz/nikon-d3100-18- ... -300-mm-vr
lepsi volba nez toto:
http://www.megapixel.cz/pentax-k-r-18-55-mm-55-300-mm
Dalsi moznosti:
http://www.megapixel.cz/nikon-d5100-18- ... -300-mm-vr
http://www.megapixel.cz/canon-eos-550d- ... -55-250-mm
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 18. 9. 2011 19:30

Z hlediska optiky? Nesmysl. Spíš z hlediska fanouška Nikonu :-)
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 18. 9. 2011 19:41

Zadny nesmysl, ale prokazany fakt. Nikkor 55-300 pak tezce stira Pentax 55-300 i konstrukcne.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 18. 9. 2011 19:46

Srovnáváš verzi DAL, ne DA. Pozor. DAL je na tom konstrukčně poměrně zle (hluk, plastový bajonet, nemá QSF...), DA je v tomhle lepší.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 18. 9. 2011 19:49

Playera neposlouchej, to je zarytý Nikon fanda. Jinak souhlasím s tím, co řekl elho_cid (Zdravím :P).
To player: Na Alze se dá koupit ten samý set K-r jen za 19 690 Kč. Opticky jsou objektivy podobné, ať už je lepší jeden nebo druhý. Ale kvalita materiálů je u Pentaxu o dost lepší. Ikdyž, u seťáků to asi nemá moc smysl porovnávat. Těla od CaNikonu jsou v nižší cenové kategorii tragédie. A i když jsem držel v ruce 7D, přišlo mi, že nemám v ruce zrcadlo, ale kus plastu. U Nikonu je to u vyšších těl podstatně lepší, ale low-end je katastrofa.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 18. 9. 2011 20:03

elho: bajonet je snad to posledni, v cem je "problem". Kraval pri ostreni dela jak DAL, tak DA. Kazdy se o tom muze na youtube presvedcit sam.

kentus: ty radeji mlc, sam moc dobre vis proc. S tema cenama si nepoucitelny:
http://www.shop-centrum.cz/digitalni-fo ... -s-dx.html
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků