canon eos 7d + nikon sb-800

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod solta 14. 9. 2011 13:38

zdravim
mam od bratra pujceny eos 7d a svuj blesk nikon sb-800 chci se zeptat jentli je mohu pouzivat spolecne a jestli nemuze dojit k poskozeni
dekuji
solta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 14. 9. 2011 14:11

a co chces slyset? zavolej si na podporu Nikonu a Canonu co ti asi reknou? za sebe ti reknu: patice jsou stejne, blesk funguje... jak dlouho bude, to ti nerekne nikdo
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod solta 14. 9. 2011 15:02

tohle jsem slyset opravdu nechtel
odpoved mi muze tad ten kdo vi k cemu jsou jednotlive kontakty a jat ty fotaky komunikuji s blesky
solta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DUDISKO 14. 9. 2011 15:05

je to konkurencia..
ťažko sa budú podporovať dopĺňať a správne fungovať
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivaneck 14. 9. 2011 15:13

Pokud vim, tak problem by mohl nastat snad jen u starych blesku nebo fotaku, kde se pouziva vyssi odpalovaci napeti.

7d tedy blesk neznici, jen nebude umet TTL a zoomovat, pouze stredovym kontaktem odpali zablesk. Misto TTL muzes pouzit rezim AA (jestli je to jako u sb900).
ivaneck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod solta 14. 9. 2011 16:07

ok pro jistotu jsem zalepil vsecny kontakty mimo stredoveho izolepou:)
solta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 15. 9. 2011 06:50

popis kontaktu si vygoogli kazdy, spis jde o synchronizacni napeti bleku, ktere je u Nikonu nastesti mensi nez u Canon, v obracene kombinaci bych se bal co udela vyssi Canon napeti s vnitrni elektronikou Nikon fotaku

dodatecne jsem nasel zajimavy link http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html

oficialne ti tohle zadna jejich podpora neposveti, proste reknou ze se jedna o neoriginalni prislusenstvi a riziko si za jeho pouzivani neses sam, stejne tak jako pri pouzivani neoriginalnich objektivu Tokina, Tamron, Sigma...
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 5. 11. 2011 11:54

Já jen dodám, že jsem na 7D používal jednou blesk Nikon celý den. Nevím přesně co to bylo za typ, ale podle fotek je dost podobný jako ta 800. Ovšem nefungovala automatika, respektive fungovala blbě.
A perlička na závěr: Jedné holce ten blesk na 550D zasekl vyskakování interňáku :-D.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků