Převody videa-technické parametry

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jech 31. 7. 2007 20:29

TA píše:[color=blue]veru, to je pravda. Ale zase rozdiely medzi DVD + a - R neboli také veľké ako medzi HD a BR DVD :? Navyše ak by bol len 1 formát, určite by aj pokrok išiel rýchlejšie. l/color]


To není tak jistý. Zase konkurenční boj mezi oběma formátama tlačí ceny přístrojů dolů, Toshiba i SONY se můžou přetrhnout, kdo nabídne levnější přehrávač a kdo k němu dá víc filmů zadarmo. Konkurence je dobrá věc. Je samozřejmě nutné, aby byla férová. Situace, kdy například SONY vlastní filmové studio a budou vydávat své filmy pouze na BR discích, přímo volá po zásahu antimonopolního úřadu.
jech
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 2. 8. 2007 17:49

hardvér je síce lacnejší, ale potrebuješ ho 2 kusy ( na HD aj BR ) - teda de facto k ušetreniu na strane zákazníka asi nedôjde :| prípadne nejaký kombinovaný prehrávač, ktorý je pre zmenu drahší
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 3. 8. 2007 14:25

Tady máš aspoň 2 formáty, oba fyzicky vypadají stejně a obojetné mechaniky jsou už na trhu. Ale vezmi si třeba takové paměťové karty - CF I, CF II, xD, MMC, MemoryStick, SD, SDHC, MicroSD. Každý vypadá jinak, má jiný tvar a žádný univerzální slot neexistuje. Některé karty zase vypadají stejně (SD, SDHC), ale nejsou zpětně kompatibilní. Tohle je případ totálně roztříštěného trhu, ne nějaké pouhé dva paralelní formáty.
jech
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 20. 8. 2007 20:08

Technický dotaz: Původní video xvid datový tok 3000.Má cenu při konverzi zvýšit datový tok na 5000?? Nebo je to jen plýtvání místem?? Protože,kde nic není ani smrt nebere
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedovaty 20. 8. 2007 20:21

tak mě napadlo,že by jsi mohl zkusit four cc code na divx a mohlo by to být v pohodě,pak to hodíš do virtualdubu,video necháš projet bez komprese (direct stream copy) a převedeš si jen zvuk na MP3.Za zkoušku by to stálo.
hlavně by to bylo daleko rychlejší a video ti neztratí na kvalitě
jedovaty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 20. 8. 2007 21:15

Problém je v tom,že Samsung vyrobil foťák ,který má xvid a zvuk nějaký podivný,který mi při vypálení na DVD vůbec nejde a video se kostičkuje a trhá a zastavuje. Takže vezmu ten podělaný xvid a předělám ho na něco jiného MPEG4,Divx atd,zvuk dám na MP3 a je to.Můžu zodpovědně prohlásit,že Samsung zašel na hranici použitelnosti. Přece jenom 90minut videa na 2GB kartu je už dost.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedovaty 20. 8. 2007 21:41

rekompresi videa neprováděj,zkus změnit jen ten fourcc na divx a zbytek jak jsem psal výše.Uploadni mi někam kousek videa,stači 1 minuta,já to zlusím a uploadnu ti to zpět.Ty to pak vyzkoušíš na dvd
jedovaty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 20. 8. 2007 22:02

Až někdy jindy.Mám toho už dnes dost. Jsem k smrti unavený :wink:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedovaty 20. 8. 2007 22:03

jak myslíš :)
jedovaty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 20. 8. 2007 22:04

koncovka je xvid.avi To mám změnit na DiVx?
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedovaty 20. 8. 2007 22:06

nepochopil jsem,koncovka je*.xvid nebo *.avi?
jedovaty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 20. 8. 2007 22:09

avi samozřejmě. Soubor se třeba jmenuje: Jsem láma xvid.avi :lol: :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod TA 21. 8. 2007 10:39

xvid koncovku som ešte nevidel, ale možno by stálo za to vyskúšať, ako si s tým PC poradí, keďže divx je zameniteľné s avi, tak by to mohlo fungovať aj pri Xvid kodeku.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedovaty 21. 8. 2007 11:35

TA píše:[color=blue]xvid koncovku som ešte nevidel, ale možno by stálo za to vyskúšať, ako si s tým PC poradí, keďže divx je zameniteľné s avi, tak by to mohlo fungovať aj pri Xvid kodeku. /color]


Tady nejde o to,jak se to bude chovat v PC při přejmenování.Tady jde o to,aby při změně fourcc kódu to korektně přehrál stolní dvd,udělá se jen rekomprese zvuku,která trvá chvilku.Protože rekompriimovat video mi přijde dost nešťasné,jednak tím trpí kvalita a dále to trvá příliš dlouho.
jedovaty
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků