canon 350d

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod miroslav 4. 8. 2007 19:51

Fota pořízené v RAWu mají u Canonu koncovku CR2.Zoner umí plnohodnotě zpracovat RAW z Canonu,zdůrazňuji plnohodnotně,po načtení obrázku do editoru musíš použít volbu "získat z Canon raw".
V podstatě jiný software nepotřebuješ.
Obrázek[/img]
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mari39 4. 8. 2007 20:54

tak asi dělám někde chybu,v zoneru nemám aktivní kolonku načíst v RAW a když načítám fotky přes přenosové zařízení tak co je v RAW se prostě nenačte.
mari39
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav 4. 8. 2007 22:27

To je prosté,volba je aktivní,pokud máš otevřený RAW soubor.Nevím,jak načítáš fotky,nejjednoduší,nejrychlejší a naprosto bez problémů je použití čtečky,zobrazí se ti jako další disk(y) a v nějakém comanderu uvidíš,jestli tam soubory cr2 jsou nebo ne.Přesunout jdou obvykle po označení pomocí myši.
Poslal jsem SZ
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fogke 5. 8. 2007 17:36

Ahoj ja mam zas canon400d tiez so setakom 18-55, a tiez musim povedat ze snimky z neho su zle, je vseobecne zname ze je to snad najhorsi setak, proste ak nieje skvele pocasie tak su fotky 1:1 uplne nepozeratelne, stale musim z plnych 10MP fotku zmensit na 6MP, teda cca 3000x2000 aby bola pozeratelne, tiez som rozmyslal nad alternativou a rozhodol som sa pre canon 50mm / f1.8, po skusenostiach s nim je to obrovsky rozdiel v kvalite, i ked ta najnizsia svetelnost je na tom kvalitativne horsia, stale davam clone radsej az od cisla 2.5 hore :) ale urcite tento objektiv doporucujem, a odkedy ho mam tak 18-5 ani nenasadzujem.. je to ako keby som sa mal vratit ku kompaktu, fakt je to rozdiel...
fogke
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mari39 5. 8. 2007 18:13

Taky jsem o něm přemýšlel,vyšel dokonce skoro stejně ve srovnání s50 1.4,který je kolem 10t.Takže je to asi dobrá technologie.A co krajiny,jsou také ve srovnání lepší?Pošli nějaké foto.Dík
mari39
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 5. 8. 2007 19:24

Na krajiny bude hlavne problem v ohnisku, tam se vetsinou pouzivaji sirokace a 50 mm x 1,6 crop faktor je neco kolem 80 mm. Tim pujde krajina fotit jen v dost specifickejch pripadech. Zkus si na tom svem setaku nastavit napevno ohnisko 50 mm a nalep pres zoomovaci krouzek kousek nejake lepici pasky, abys s nim nemohl hybat. Potom s tim zkus vyrazit fotit. Jsem presvedcenej o tom, ze zjistis ze na krajinu to fakt neni. Pokud se pletu a omezovat te to nijak zvlast nebude, pak o nem uvazuj.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslav 5. 8. 2007 19:25

to fogke,k čemu využíváš fotky 1:1 ?
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mari39 6. 8. 2007 19:59

mě asi chybí v PC nějaký program,protože když propojím s USB tak mě snímek vyfocený v RAW vůbec nespojí ,nenabídne se žádná tabulka.JPEG jdou v pohodě.Nafotil jsem jeden snímek v RAW a zkusil USB propjit a na displeji 350 v levo nahoře bliká něco jako bu59.To je asi chyba na upozornění s komunikací!Měl někdo stejný problém?
mari39
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 7. 8. 2007 09:13

Tenhle Canon pokud vím se neumí přihlásit jako Mass storage (další disk) takže jestli ten Canoňáckej zoombrowser, nebo jaksetomenuje rawy neumí, mohl by být problém v tom - ale to bych se dost divil, leda by to byla volitelná položka při instalaci, kterou jsi neměl zaškrtnutou (ale tohle fakt jen hádám a moc pravděpodobný mi to nepřijde). Zkus vyndat kartu a pomocí čtečky normálně raw zkopírovat někam na disk a pak načíst v tom Zoneru.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mari39 10. 8. 2007 17:40

Nahrál jsem cd co bylo v setu a RAW přetáhl do zoneru,takže ok.Chci se ještě zeptat jaký máte názor na Sigma AF 24-70 mm f 2,8 EX DG MAKRO.Hodí se k 350?Má někdo zkušenosti s canonem,nejsou to vyhozené peníze?díky
mari39
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav 10. 8. 2007 18:03

Velice kladně je hodnocen tento objektiv
http://www.megapixel.cz/tamron-af-sp-28 ... -pro-canon
na začátku je o drobet delší
Naposledy upravil miroslav dne 10. 8. 2007 23:01, celkově upraveno 1
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mhsh 10. 8. 2007 18:36

miroslav: je pro FF ;-).

mari39: Dobře jsou hodnocené Sigmy 28-70/2.8 a 24-60/2.8, na tu 24-70/2.8 jsem ve fórech moc dobré ohlasy nečetl (ale neviděl jsem na ní jediný test, takže těžko říct). Ale všechno jsou to objektivy s relativně dlouhým začátkem, dobrou variantou pro APS-C je Sigma 17-70/2.8-4.5.
Samsung GX-1S, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XR Di, Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di
mhsh
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslav 10. 8. 2007 20:45

to mhsh,
díky za upřesnění,opraveno
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fogke 13. 8. 2007 08:56

miroslav: na plagáty a velké orezy ;)
fogke
Návštěvník

Odeslat příspěvekod divotvorca 22. 8. 2008 20:41

chcel by som sa opýtať aká je životnoť uzávierky na 350D....či je obdobná ako napr u D70 tj cca 50 000 snímkov
today will be a good day
divotvorca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků