D90 vs D7000

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chip1 4. 9. 2011 14:12

Ahojky lidicky.
Mam klasicky notoricky dotaz. Ktery z techto dvou radsi koupit?:o))Sem amater,fotil sem hlavne s kompaktem ,ale zrcadlovku uz sem v ruce take mel(canon eos 500D).
1)Budu fotit vsechno,nejsem zameren jednim smerem(proste univerzalnost) .
2)Chci Nikon proste mi vic sedi,libi se mi,laka mne a chci ho.(moznosti canon ci pentax nema cenu resit.Ty uz sem vypustil sem rozhodnut.Trvalo mi to dost dlouho):o)
3)resim zda mi bohate postaci pro me zkusenosti D90 a nebo koupit do budoucna D7000 i kdyz je tam celkem dost velky cenovy rozdil(penez neni nazbyt).Ale jak rikam chci fotoaparat na delsi dobu
4)oba fotoaparaty bych koupil se setakem 18-105 A-FS VR.Minimalne na 1-2roky.Pak koupim lepsi sklo.
5) nehodlam delat fotky typu velikosti plakatu,takze proste klasicke formaty a pc.
6) Jine moznosti ,ale jen od nikonu mozne
dekuji za kazdou radu.popisovat tyto dva fotoaparaty uz nemusite,uz sem si zde na foru pocetl docela dost.:o)) chci jen pomoct rozhodnout se.
chip1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 4. 9. 2011 14:59

Pokud jsi doteď fotil jen s kompaktem, tak bys byl unešen i obrazem 5 let staré zrcadlovky. Podle mě D90 je pro úplného začátečníka v pohodě. Budeš spokojený.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 4. 9. 2011 15:09

D7000 má lepší video a nižší šum / použitelné vyšší ISO. To jsou ty opravdu zásadní rozdíly. Pokud nic z toho nevyužiješ, asi nemá smysl si připlácet za D7000.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzinulanek 4. 9. 2011 15:25

Pokud máš možnost a $$, běž do D7000.
Nebo D90 a kup si lepší skla.
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozenka 4. 9. 2011 15:35

Toto téma se tu řeší každý týden snad :-) Podívej se do jinejch vláken. Jinak jak už je tu psáno. Jesli máš cash kup D7000 (magnesiový tělo, prachu odolný,lepší hledáček, nižší šum, rychlejší snímkování, novější AF snímač, lepší video, více ostřících bodů, trošku větší tělo a tím pádem lepší držení) ale výběrem D90 rozhodně taky nic nezkazíž a zas to můžeš investovat do lepšího objektivu.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojťan 4. 9. 2011 17:02

D90 je skvely fotak, pro zacatecnika je D7000 zbytecne vynalozena desitka navrch.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 4. 9. 2011 17:41

To je pravda já bych vzal D90 a za ušetřený peníze objektiv jako bonus a měl bych užitné hodnoty víc.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 9. 2011 19:58

chip1 píše:1)Budu fotit vsechno,nejsem zameren jednim smerem(proste univerzalnost) .
to mozes leda tak s ultrazoomom, ale nie so zrkadlovkou so zakladakom

chip1 píše:2)Chci Nikon proste mi vic sedi,libi se mi,laka mne a chci ho.
ako je mozne ze vsetci amateri presne vedia co chcu, ale nevedia co s tym potom budu robit? :oboze

... este si zabudol ze existuje Sony, Panasonic, Olympus a Samsung (Ricoh neratam) .. vlastne prepac, to nie su zrkadlovky...

chip1 píše:Ale jak rikam chci fotoaparat na delsi dobu
na toto volakto pekne napisal v jednom fore:
I could not advize any user starting photography to pick any dslr… it will be obsolete so soon…

Teraz je proste cas zmien, zrkadlovky sa uz nemaju kam posunut, Sony predviedli ze sa to da aj inak, vyvoj ide najma do kompaktov a vdaka HDR a podobnym veciam uz dokazu dnesne kompakty odfotit aj to co uz ani klasicka zrkadlovka nedokaze...

-- 4. 9. 2011 21:01 --

Ale k veci: z tych dvoch jednoznacne D7000. Ma lepsi snimac a aj ho lepsie vyuziva.
Tych 10000 navyse je v porovnani s cenou objektivov co do toho este vrazis minimalna suma a urcite by ta to o pol roka trapilo...

-- 4. 9. 2011 21:15 --

FYI: Nikon mozno vyda tento mesiac zo 2 zrkadlovky a bezzrkadlovky (podla Recap of what’s next)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 4. 9. 2011 20:30

no ak mas na D7000, kup tu.... minule som ju v obchode obkukaval, a co ma nesmierne prekvapilo je hladack... velky a jasny ! a to porovnavam proti mojmu canonu 40d ktory tiez nema najmensi... uz len koli tomu by som chcel ten fotak...
PS: neviete nejaku stranku kde porovnavaju velkost hladacikov? (obrazu v hladaciku)

dik
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 4. 9. 2011 21:07

iggi:

Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 4. 9. 2011 21:10

Ganec píše:...vyvoj ide najma do kompaktov a vdaka HDR a podobnym veciam uz dokazu dnesne kompakty odfotit aj to co uz ani klasicka zrkadlovka nedokaze...
8-D :oboze :D

Gancových rad si nevšímej. Tento protřelý propagátor bezzrcadlovek šmahem odsuzuje cokoliv jiného, hlavně to, co zavání zrcátkem ve smyslu fotografickém. Tyto 4 písmena: DSLR, a vše s tím spojené, je pro něj jako rudý hadr na býka. Ačkoliv kvazi odborně přispívá do všemožných diskuzí, tak jeho vlastní kloudnou fotku ještě nikdo nikdy neviděl. Pokusil se však otestovat jednu DSLR od Canonu (půjčenou prý od bratra), se kterou nebyl schopen zaostřit na lidskou tvář dotyčného bratra. Takže dosavadním vrcholem jeho fotografické tvorby byly akorát ostře zachycené poletující sněhové vločky při pokusu vyfotit kopec v dálce při sekvenčním snímání z balkonu v paneláku a jedno HDR mostu v noci. :-D

Vezmi v klidu tu D7000.
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iggi 4. 9. 2011 22:00

to Player: diky moc :) ja by som aj toto povazoval za jedno s dolezitejsich parametrov....
skoda ze tam niesu novsie fotaky... vratene tej d7000....
inak ten olympus ma brutalne velky hladacik...radost s takym fotit
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 4. 9. 2011 22:45

Muj dojem je takovy, ze ma D7000 stejne velky jako D90, alespon jsem zadnou zmenu po prechodu nezaznamenal. Kdyz jsem si hral s pujcenym Nikonem D3x, tak mi to prislo jak koukani se z okna:) Takze ten Oly musi byt skutecne pecka.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 9. 2011 23:28

KarelV, kolkokrat este napises ze dokazem zaostrit na letiacu vlocku?
Ked bude snezit tak si to vyskusaj, alebo na tom zabere najdi daku zaostrenu vlocku...
Pre tvoju informaciu: fotil to moj brat a tych zaberov bolo niekolko - vsetky vyzerali podobne.

A nechapem co sa rozculujes, ked mu radis to iste...

S tym HDR som narazal na toto (z recenzie Sony HX9, tam si mozes pozriet original):
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojťan 15. 9. 2011 17:45

zrcadlovka je zrcadlovka, bezzrcadlo proste neni ono a pro pracovni foceni nikdy nebude. mozna tak ty nove sony s polopropustnym zrcatkem vypadaji nadejne. s tvrzenim, ze "pomoci hdr dokaze bezzrcadlovka vyfotit to, co dslr neumi", nesouhlasim. jakekoli hdr nenahrani poradny full framovy senzor.

na dovolenou a pro legraci bych vsak bezzrcadlo v klidu vzal... to zas jo. nicmene nelibi se mi to odsuzovani velkych, tezkych a nevim jakych dslr, kdyz pritom nic lepsiho na trhu neni.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků