Canon A630 ma to dnes jeste cenu? nebo radsi A570IS?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pivoj13 3. 8. 2007 14:42

Vaham mezi temito dvema a kazda rada dobra, takze pro zacatek si to shrnu :D :

A630:
- vetsi rozliseni snimace (mensi sum - to jsem pri primem porovnani fotek i videl)
- 4 baterky oproti 2 (rychlejsi nabijeni blesku - snad?)
- vyklopnej displej (muze se hodit a kdyz ne, tak muze bejt otocenej a priklopenej k telu fotaku)
- neoficialni firmware (umoznuje ukladani do RAW a zivej histogram)
- svetelnejsi objektiv na dlouhym konci 2,8-4,1 (vs. 2,6-5,5 u A570IS, jenomze tam to asi vyvazi stabilizator a mozna je lepsi vysi svetlost na kratkym ohnisku - fakt nevim? a asi je to jedno...)

A570IS:
- opticky stabilizator (budu mit moznost fotit v noci nasviceny budovy bez stativu - snad?)
- DIGIC III - je tam nejaky tlacitko na redukci cervenejch oci primo ve fotaku (s cervenejma ocima muze mit A630 problemy, ale nepujde to odstranit uplne stejne nejakym pluginem do photoshopu?)
- novejsi technologie (DIGIC III)?

Zapomel jsem na neco? Jaky je vas nazor na tyhle modely?
pivoj13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 3. 8. 2007 14:52

Ten A630 ma lepsi svetelnost a je tezsi a ma vetsi grip coz castecne vyvazuje absenci stabilizaotoru. Vsechny Canony maj redukci cerv. oci, ale ucinost je nicmoc. V jakemkoliv lepsim editoru se daj odstranit cervene oci jednoduse. Na ty nocni snimky bude vhodnejsi stativ nez stabilizator...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pivoj13 3. 8. 2007 14:54

Svetelnost> Jo vidim to taky tak (zrovna jsem to tam i dopsal).

Cervene oci> Zkousel jsem to na jednom snimku ve Photoshopu rucne (magickou hulkou) a vysledek nic moc... Jak na to teda? Ta A570IS na to ma nejakej vestavenej software, kterej podle recenzi celkem ujde.
pivoj13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pivoj13 3. 8. 2007 14:57

Stativ> No jo, ale kdo to ma tahat. Co kdyz si koupim jenom takovej ten malej a postavim ho na zem? Vyuziju pritom vyklopnej displej, ale asi se mne budou nahore hodne zbihat okraje ty budovy co budu fotit, kdyz to udelam takhle ze zeme co? A navic tam asi budu mit i tu zem. To muze bejt hezky, ale nemusi...
Naposledy upravil pivoj13 dne 3. 8. 2007 15:02, celkově upraveno 1
pivoj13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 3. 8. 2007 15:00

http://forum.fotografovani.cz/read.php?45,1974798

Ja sam pouzivam Zoner tam je na to sikovna funkce.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 3. 8. 2007 15:04

pivoj13 píše:Stativ> No jo, ale kdo to ma tahat. Co kdyz si koupim jenom takovej ten malej a postavim ho na zem? Vyuziju pritom vyklopnej displej, ale asi se mne budou nahore hodne zbihat okraje ty budovy co budu fotit, kdyz to udelam takhle ze zeme co?


Ten malej staci pokud ti navadi ze se budes hrbit nebo muzes koupit tento:
http://www.joby.com/products/gorillapod/

Vyklopnej displej se ti urcite hodit bude , sam ho na stativu pouzivam...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pivoj13 3. 8. 2007 15:11

Hmmm. :shock: Ten tip na stativ vypada dooost dobre.
A co dal nejaky dalsi komentare k tem fotakum?
pivoj13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rudi86 4. 8. 2007 10:59

já bych asi spíš šel do té A630 :wink:
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 8. 8. 2007 23:09

pivoj13 píše:Cervene oci> Zkousel jsem to na jednom snimku ve Photoshopu rucne (magickou hulkou) a vysledek nic moc... Jak na to teda? Ta A570IS na to ma nejakej vestavenej software, kterej podle recenzi celkem ujde.


dnes by už snáď každý foťák mohol vedieť urobiť sériu predbleskov, čo eliminuje červené oči v 90 percentách prípadov
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 9. 8. 2007 05:03

Často to eliminuje oči úplně - fotografovaný vlivem předblesků mrkne nebo zavře oči. A to nejen člověk, i např. kočka.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petadee 9. 8. 2007 13:04

Naprosto jednoznačně A630! Dobře se drží a dají se udržet opravdu dobrý časy. Podstatně lepší objektiv +, 4 baterie +, výklopný displej +, 1/8 snímač +, Digic II a ruský firmware +++!!
petadee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 9. 8. 2007 14:45

lol, sry ale vcelku sa mi paci, ze ako velke +++ sa dava rusky firmaware :). Ale potom by som povedal aj ----- zaruka.

A630 verzus A570 IS je podlamna velmi vyrovnany boj ... a zalezi na osobnych preferenciach
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petadee 10. 8. 2007 07:31

irmo: Ty mínusy nejsou na místě. Neoficiální firmware je totiž pouze na kartě a zapíná se pouze když chce uživatel. Tzn. není ve fotoaparátu a majitel tím nepřichází o záruku (může se spustit buď každým spuštěním fotoaparátu, nebo se dá dát i bootování - opět pouze z karty). Proto byly ty +++. A ty výhody, které firmware přináší, jsou opravdu podstatné. I zde na webu je o tom spousta informací.
petadee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 10. 8. 2007 08:31

Jak dlouho trva spusteni toho fotaku stim firmawarem, moc to zdrzuje?
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petadee 10. 8. 2007 13:11

Fotoaparát se musí zapnout v režimu prohlížení a pak se to akorát zapne v menu. Druhou možností je nahrát na kartu ještě jeden bootovací soubor a firmware se spustí s každým zapnutím fotoaparátu. Doporučuji prohledat tento web, kde je vlákno s touto tématikou.
petadee
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků