canon 350d

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Crazy_Ivan 26. 7. 2007 19:35

Tech 85 bude hoooodne dlouhych ....
Mam EF-S 60mm f2.8 Macro USM a i to je dlouhe sklo po crop factoru.
Pevne skla budou mit dobrou kresbu, zoomy jsou zase flexibilnejsi a unirvesalnejsi ... ja jsem tedka k te 60tce dokoupil EF 20 - 35 USM a docela spokojenost, jenze ja zase spise pres ty krajinky apod :-)
Kazdopadne objektiv kolem 10ti tisic bych doporucil asi EF 24-85mm f/3.5-4.5 USM nebo neco s podobnym rozsahem.
Pokud neplanujes v blizke budoucnosti dalsi sklo, tak si urcite nekupuj pevne ohnisko ... budes chtit nafotit rodinnou oslavu, svatbu znameho a zjistis ze nemas sanci tam dostat co potrebujes ... a ne vsude se da udelat treba pet sest kroku dozadu :-)
Crazy_Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav 27. 7. 2007 01:23

Mně ten snímek ze seťáku nepřipadá špatný,chtělo by to ukázat v plném rozlišení,bez úpravy,nejlépe v rawu.Snímek jsem drobet projasnil
http://www.ukazto.com/?img=Snmek145-1a.jpg
Díval jsem se na tvou galerii,na to ,že by pomohl jiný objektiv moc nevěřím,nic ve zlém,zrcadlovku jsi ještě nezvlád.Máš tam snímky focené s motivovými programy,jeden snad i na plnou automatiku (ISO 125),na to by ti stačil kompakt.Až se trochu zlepšíš,tak poznáš sám,jaký objektiv případně koupit.Věř,že focení se zrcadlem je mnohem obtížnější.Jinak doporučuji fotit do raw formátu,snímek v plném rozlišení můžeš uložit třeba sem
http://imageshack.us/
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mari39 27. 7. 2007 16:14

díky za Váš čas,já vím,že se dá s tím hodně naučit,ted se snažím fotit manuálem a porovnávat.Jen mě udivilo ty přednastavené programy,ze kterých by měly padat docela slušné fotky a moc nepadají.proto si chci pořídit nějaký jiný objektiv jako základák.Ten co mám je asi dost ubohý(vlastně tam rozhoduje cena)Ještě takový možná hloupý dotaz.350 se nastavuje světelně s objektivem?Mám totiž dost vše do zelena.A jestli ještě mohu poprosit,zda by nebylo nejlepší řešení objektiv vyměnit za Canon EF 50mm f/1,8 II.Docela mě taky překvapila jak cena tak recenze na jeho focení.Je prý srovnatelný s f/1,4.Není to pro mě lepší řešení?
mari39
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav 27. 7. 2007 22:20

Canon 50/1.8 je za ty peníze bezpochyby skvělý objektiv,používá se především jako portrétní sklo.Musíš posoudit sám,zda vystačíš s jednou ohniskovou vzdáleností,jak moc tě to bude omezovat,nelze ve všech případech prostě couvnout.Jinak zkus fotit na režim P,ten ti nabídne nějakou kombinaci clony a času,přitom rolerem to můžeš upravit,prodloužit,nebo zkrátit čas,k tomu se současně mění hodnota clony,takže zůstane zachován osvit.Pomocí tlačítka +/- můžeš expozici zkorigovat,ve většině případů bude pravděpodobně vyhovat minus 0.3 ,tím zabráníš případnému přepálení oblohy.Objektiv táhne do zelena - snímek vyjde tak jak je nastaveno vyvážení bílé (white balance WB ).Tomu se vyhneš,pokud nebudeš fotit do JPG,ale do RAWu.WB si nastavíš až v počítači při převodu.
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martyC 1. 8. 2007 10:53

Ahoj,mám 350D se seťákem,pevnou 50 a tele 75-300....Pevná 50 dá vyšší kvalitu o třídu,ale ohnisko 28 ve městě je nutnost...
Se seťákem se musí umět,hodně si člověk rozhýbá sám,na stativu mi dával super výsledky,viz http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25 ... &gal=photo
Každopádně jen s jedním pevným sklem nejde smysluplně žít....Pokud chceš kvalitní záklaďák,tamron 17-50 je asi nejvíce doporučován.Nemám ho,stačí mi zatím v pohodě seťák...
martyC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mari39 2. 8. 2007 21:22

Po několika desítkách hodin prohlížení fotek na netu mám malé favority canon pevné sklo 50 1.8 a 85 1.8.Cena mezi nima je tam výrazná,až nepřiměřeně propastní.Nevím proč,jsou hodně vyrovnané co se týká ostrosti atd.A tak váhám zda těch 8000 přidat,nebo ne.Vlastní někdo oba dva,zná ten podstatný mezi nima rozdíl?díky
mari39
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav 2. 8. 2007 21:50

Podstatný rozdíl je v ohniskové vzdálenosti,proto ta cena,delší sklo vyjde při stejné světelnosti mnohem větší.Nemohu se zbavit dojmu,že jsi ještě nevyčerpal ani potenciál seťáku a hledáš záchranu v dražším skle.Lepší postprocesing by dost pomohl,již jsem se zmínil,používáš RAW?
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bery 2. 8. 2007 21:58

U pevne 85 je pouzito vice materialu (vice cocek vetsiho prumeru). Pevna 50 je zakladni pevne sklo s jednoduchou konstrukci, ktere je vyrabeno v obrovskych seriich. To je ten hlavni duvod rozdilu ceny. Jinak je podstatny rozdil prave v te ohniskove vzdalenosti 50/85mm ;) a tim padem i v pouziti... 85mm je vhodnejsi pro portret.
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mari39 3. 8. 2007 16:30

já mám ještě zrcadlovku na kinofilm (minoltu)a ještě jsem tady nikde nenašel fotky,které by se jí trochu vyrovnaly.Mám na mysli fotky z přírody,u portrétů a macra je to skoro už obráceně.Nejmenovaný fotograf mě ale přesvědčoval,že se dají udělat pěkné fotky i z digitálu,jenomže později mě řekl,že to dokáže jen technika přesahující 100t.Jinak kinofilm je zatím prý lepší.(dijáky atd.)Já jedu za měsíc na dovču a proto něco si chci pořídit, a to něco co se alespoň přiblíží k mé spokojenosti.V Raw fotím,jenomže pak už s ním nic nedělám.Hodím to na cd a fotolab udělá fotky.Poslal by mě někdo prosím ještě nějaké stránky,kde jsou objektivy a u nich fotky,snad to konečně rozhodnu.Díky
mari39
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 3. 8. 2007 19:24

Nechcem sa hadat, ale v com ma byt vlatne kinofilm lepsi? Zatial co som skusal (velmi malo) so svojou filmovou SLR, tak oproti DSLR vidim - rozlisenie slabsie, zrno horsie. Tak neviem co robim zle ... Naucte ma niekto fotit na film :P
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav 3. 8. 2007 20:54

Již ti tady někdo dával odkaz na fotky ze seťáku

http://www.robertmekis.com/?kateg=photo ... photo107a1
http://www.robertmekis.com/?kateg=photo ... photo201n1
http://www.robertmekis.com/?kateg=photo ... photo201j1
http://www.robertmekis.com/?kateg=photo ... photo200e1
http://www.robertmekis.com/?kateg=photo ... photo118c1

pakliže fotíš do RAWu a dál s tím nic neděláš,tak to nemá smysl.Fotky ze zrcadlovky se musíš umět naučit zpracovat,z kompaktu padají hotové.
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 3. 8. 2007 21:31

Podla toho co si skusal, nemozes posudzovat ake je rozlisenie a zrno. Na zaklade par filmov co si vyfotil nemozes sudit kvalitu filmu a rozdiely medzi filmom a digitalom. To sa da len na zaklade dobrej fotky z filmu a dobrej z digitalu.
Ten Ilford 125 je jemnozrnny film a ak si tam to zrno nedal dodatocne, tak si ho vyvolal velmi zle. Skus dodrziavat pomer riedenia, teplotu, dobu vyvolavania a frekvemciu preklapania vyvojnice podla navodu.
To zrno a kontrast posobi zle a ten sken tomu dal na frak. Kvalita vystupov digitalu je bez debaty dobra, ale aj tak skus spracovat film tak ako sa ma a nazvacsovat ho a potom uvidis aky je rozdiel.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mari39 4. 8. 2007 17:54

Ještě jsem objevil jeden,který mě trochu nadchnul.Jedná se o Sigma AF 70mm f/2.8 EX DG macro.Má ho někdo tady z Vás a nebo nějaké s ním zkušenosti?
mari39
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 4. 8. 2007 18:17

mari39 píše:já mám ještě zrcadlovku na kinofilm (minoltu)a ještě jsem tady nikde nenašel fotky,které by se jí trochu vyrovnaly.Mám na mysli fotky z přírody,u portrétů a macra je to skoro už obráceně.Nejmenovaný fotograf mě ale přesvědčoval,že se dají udělat pěkné fotky i z digitálu,jenomže později mě řekl,že to dokáže jen technika přesahující 100t.Jinak kinofilm je zatím prý lepší.(dijáky atd.)Já jedu za měsíc na dovču a proto něco si chci pořídit, a to něco co se alespoň přiblíží k mé spokojenosti.V Raw fotím,jenomže pak už s ním nic nedělám.Hodím to na cd a fotolab udělá fotky.Poslal by mě někdo prosím ještě nějaké stránky,kde jsou objektivy a u nich fotky,snad to konečně rozhodnu.Díky
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mari39 4. 8. 2007 19:21

Aha,tak sorry.Měl jsem to vše v nejvyšším rozlišení ale v jpeg.Ještě se jednou omlovám.K setu mám několik cd,ale všechny v angličtině,tak nevím,které je to správné na RAW.Jinak používám Picaso a foto zoner 9.Tam mě to nechce nahrát,jak ted zjištuji.Prosím ještě jednou se omlouvám za mé neznalosti,hold člověk se pořád učí.Poradí mě někdo jak to dostat do PC?
mari39
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků