co si myslíte o Sony DSC-R1

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Gajdji 1. 8. 2007 14:07

docela mě tenhle foťák zajímá a tudíš mě zajímá co si o něm myslíte vy? :wink:
Gajdji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod russianblue 1. 8. 2007 22:42

myslím si, že je to fajn cvakátko, ale už by si zasloužilo následovníka. Na sport se moc nehodí, ale do aťasu či architekturu může bejt fajn. Výhoda je v tom, že za "cenu objektivu dostaneš" celej foťák. Na druhou stanu se za stejnou cenu daj sehnat low-end zrdcadlovky v setu s dvěma skly...takže pokud ti vyhovuje rozsah objektivu (R1) a nevadí el. hldáček (ostření na MF bude pravděpodobně problematické) a dalších pár mušek, tak budeš s foťákem spokojen.

ještě jedna technická, tvůj dotaz by měl bejt v kategorii "Ultrazoomy" R1 není zrdcadlovka.
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gajdji 2. 8. 2007 03:32

nevim, myslel jsem, že je to EVF zrcadlovka (jak píšou) tak jsem to prostě dal do zrcadlovek :-) ...
Gajdji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Otass 2. 8. 2007 08:25

O Sony R1 si myslím jen to nejlepší. Jediné čím by tě mohla sklamat je poměrně pomalejší ostření oproti zrcadlovkám a větší RAW (cca 18MB). Na druhou stranu Carl Zeiss objektivy, kterým je osazena, patří k velmi dobrým a drahým. Ohniska 24-112mm by ti taky mohly stačit, ale musíš se smířit s tím, že rozšíření není možné. Taky na sport se moc nehodí. R1 je dobrý foťák bez dalších investic, což se o zrcadlovkách říct nedá.
Fotím méně než bych chtěl a ještě méně než bych mohl...
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 2. 8. 2007 08:27

Gajdji píše:nevim, myslel jsem, že je to EVF zrcadlovka (jak píšou) tak jsem to prostě dal do zrcadlovek :-) ... /quote]

Ti, co to píší, si tak trochu vymýšlí. EVF mají dva LCD displaye - jeden na zadní straně (velký) a druhý v hledáčku (prťavý). A ten hledáček právě a pouze tu zrcadlovku připomíná. Kdybys ale EVF rozebral do šroubku, žádné zrcátko tam nenajdeš.
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 2. 8. 2007 08:35

Ale treba Minolta Z1 ta mela zrcatko , a bl to ultrazomm :P

Jinak souhlas R1 ma svou konstrukci bliz ke kompaktu nez k zrcadlovce
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milday 2. 8. 2007 08:44

Byl to asi jen takový pokus. Vždyť ale na zrcadlovkách je přeci nejkrásnější ten nepřeberný výběr objektivů. Pasuje k sobě tělo za 10K a sklo za 250K :-) Jinak EVF = Electronic viewfinder
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Otass 2. 8. 2007 09:47

milday píše:Pasuje k sobě tělo za 10K a sklo za 250K :-)-/quote]
Častěji pak tělo za 30K a objektiv za 2K :-D
Fotím méně než bych chtěl a ještě méně než bych mohl...
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 2. 8. 2007 10:02

To je ta smutnější stránka, ale i ta se dá časem napravit.
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russianblue 2. 8. 2007 12:13

2Gajdji: a co vlastně cheš fotit?! na mě je těch 24mm poměrně málo, předsádka stála (když jem to ještě checkoval) +-10k.
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gajdji 2. 8. 2007 15:40

no jelikož jsem takovej začínající "fotograf" tak v podstatě všechno co se naskytne a bude se mi zdát za vyfocení :-D převážně krajinky, momentky, architekturu... problém je, že opravdu nevim co koupit, mam nějakych 25 tisíc (spíš míň, než víc) :-) a tal trošku nevim co by bylo nejlepší a proto jsem tu :-)
Gajdji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod russianblue 2. 8. 2007 15:57

jak už psali jiní je to o dalších investicích. R1 ti moc rozšíření nenabídne (což považuju za hlavní nevýhodu). koupíš tak max blesk (nevím jestli je možné jej ovládat bezdrátově jako u nikonu, ale dnes už bych foťák bez této funkce nebral), stativ, kartu a máš vymalováno. Předsádka stojí 10k což mě přijde dost.

Naopak zrdcadlovka ti nabídne větší možnost rozšíření. A větší akceschopnost (hlavně hledáček umožňuje přesné mf. ostření). Když např. zjistíš, že fotíš hodně portréty, tak si koupíš objektiv tipu 85/1,8 a máš opravdu dobrý nástroj.

možná by pro tebe byl dobrej hybrid "na půl cesty". Cenově nevím jak to vyjde, ale pro začátečníka by mohl bejt fajn olympus 510. Má "živý náhled" (focení na displej - ale zde je potřeba počítat s pidispoždění - při ostření se zvedne zrdcátko). a setové objektivy jsou slušné. Ale nemají takovou světelnost jako R1.
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 2. 8. 2007 16:14

510 najlacnejsie som videl za 31k v double kit zoome s 1 objektivom cca 27k a 410 s double kit 22k (ale to bola akcia) (a hovorim v SK)

Starsie olympusi maju plnohodnejtnesi live view (nemusia vyklapat zrkadlo)

ale hlavne z Olympusi sa tazko dostanes pod 24mm a tie vidavky na kratsie ohniska su dost vysoke :(.

do 25k by som skorej pozeral po K100D,D40 mozno D40x ci canon 350D. Popripade ta ten oly 410 v double kitu, ale ten sony by som uz asi nebral.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 2. 8. 2007 18:02

Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků