Panasonic LUMIX TZ3 a vše kolem

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod marval 28. 7. 2007 18:54

Zdravim kolegu. Aj ja som si kupil TZ3, cierna varianta :) . S fotakom som spokojny, ma super velky displej na prezeranie zaberov. Pri kupe som riesil aku SD kartu kupit. Viem ze podporuje aj SDHC karty, ale nakoniec som kupil SD kartu 150x 2GB a som spokojny. Dovodom bola tiez integrovana citacka v NB, ktora by SDHC nezvladla.
marval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 30. 7. 2007 00:20

irmo píše:to ses TA :), normalne je tak 1/60.



trochu sa musím poopraviť, resp. doplniť. Spomínaný čas 1/30 s platí pre ohnisko cca 38 mm.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -mrf- 30. 7. 2007 07:17

[quote="Maročan";
- při focení s bleskem se nastavuje 1/30 :-(-/quote]

Pri foceni s bleskem je potreba se na expozicni cas divat trochu jinak nez pri foceni bez blesku. Blesk totiz 'nesviti' po celou dobu teto 1/30s, ale dobu podstatne kratsi (hadam, nekolikrat kratsi). Zbytek expozice (bez 'zablesku') senzor sbira svetlo ze vzdalenych neoblysknutych mist. Takze pokud se s timto foti scena v seru, pohyb lidi nebude rozmazany. Ale pokud uz ve scene bude nejake vyznamejsi svetlo, k rozmazani pohybu jiz osvetlenych mist pravdepodobne dojde.
Nicmene zalezi na scene, nekde se hodi 1/30 jinde 1/60. Osobne preferuju 1/60, je to prece jen trosku jistejsi.
Naposledy upravil -mrf- dne 30. 7. 2007 07:33, celkově upraveno 1
-mrf-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 30. 7. 2007 07:23

jj a tvory to potom takych peknych duchov na fotke :) a neda sa moc pouzit na prisvietenie ..., tipu som vonku za slnecneho dna ale fotim nieco v tieni ... F30 mi nastavy aj 1/300 s bleskom vonku na automatike za hore spominanich podmienok a fotka je dobra.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 30. 7. 2007 09:39

2 Irmo: Jasně, pokud je pěkně a chci přiblesknout, tak je schopen nastavit i 1/1000. Spíš mě v šeru připadla ta 1/30 jako málo.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 30. 7. 2007 10:26

aha tak toho by som sa potom moc nebal to bude v pohode.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 31. 7. 2007 17:18

Jen tak koho by to zajímalo, jak vypadají fotky na max ISO 1250 v automatu.
Není to sice nic moc, ale v nouzi to jde. Je to lehce mázlé, ehm čas 1/10s na 280mm:-)
Náhled:
----------
Obrázek

Výřez 1:1
------------
Obrázek

Na tom výřezu je sice šum jako prase, ale není to tolik žehlené jako u jiných kompaktů.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spirit 31. 7. 2007 17:42

to maročan a jiní s TZ3 ...
zajímalo by mě, jak docílite toho, aby foťák ulozil na fotku datum a cas porizeni fotky, nemyslim exif, ale tu hnusarnu primo do fotky,nejak na to ne a ne prijit, tak me napada zda to ten fotak vubec umi .. umi to vase tz3jky? protoze u tz1 se to nejak nedari ... predem bych chtel ty co me odkazou na rtfm uklidnit, ze sem ho cetl, ale tam to pak ukazuje jen kdy to bylo vyfocene , ktery den od urciteho data , ukazuje to jen na displeji .... díky ..
spirit
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 31. 7. 2007 18:17

2 Spirit: U TZ3 tahle "hrozná" fukce je, ale dělá se v menu prohlížení. Kde se do fotky vloží datumové razítko. Lze volit včetně času a je brán z EXIFU. Jediná nevýhoda je, že z původní fotky udělá kopii a razítko dá do zmenšené kopie. Lze dělat i hromadně.

Asi inženýři z Panasonicu neuvažovali, že by někdo takto zprasenou fotku tiskl a tudíž jí potřeboval v plném rozlišení:-)

Obrázek
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 31. 7. 2007 19:15

-mrf- píše:[quote="Maročan";
- při focení s bleskem se nastavuje 1/30 :-(-/quote]

Pri foceni s bleskem je potreba se na expozicni cas divat trochu jinak nez pri foceni bez blesku. Blesk totiz 'nesviti' po celou dobu teto 1/30s, ale dobu podstatne kratsi (hadam, nekolikrat kratsi). Zbytek expozice (bez 'zablesku') senzor sbira svetlo ze vzdalenych neoblysknutych mist. Takze pokud se s timto foti scena v seru, pohyb lidi nebude rozmazany. Ale pokud uz ve scene bude nejake vyznamejsi svetlo, k rozmazani pohybu jiz osvetlenych mist pravdepodobne dojde.
Nicmene zalezi na scene, nekde se hodi 1/30 jinde 1/60. Osobne preferuju 1/60, je to prece jen trosku jistejsi.


Tohle sem fotil na 1/25s, hmmm;)
Obrázek
Velice dulezita vec na kterou se zapomina je, jestli se foti synchro blesku na prvni, nebo na druhou lamelu.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 31. 7. 2007 19:23

To vypadá dobře.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 31. 7. 2007 20:14

Neni to ale fotka z kompaktu, coz snad je zrejme, jen sem to sem dal ohledne debaty blesk+cas.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 31. 7. 2007 20:17

player píše:Neni to ale fotka z kompaktu, coz snad je zrejme, jen sem to sem dal ohledne debaty blesk+cas.
Já to věděl :lol: :lol: :lol: Už jsem si ten kompakt chtěl koupit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 31. 7. 2007 20:35

Petr1968 píše:
player píše:Neni to ale fotka z kompaktu, coz snad je zrejme, jen sem to sem dal ohledne debaty blesk+cas.
Já to věděl :lol: :lol: :lol: Už jsem si ten kompakt chtěl koupit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :DD/quote]


Jo kdyby takhle nakej fotil, tak mam uz tri, jeden hlavni a dva do zasoby :mrgreen:
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -mrf- 1. 8. 2007 07:48

player píše:Tohle sem fotil na 1/25s, hmmm;)
Velice dulezita vec na kterou se zapomina je, jestli se foti synchro blesku na prvni, nebo na druhou lamelu.


A je to potvrzene :) (pekny priklad).
Jeste by to chtelo to same TZ3jkou :) Hadam ze misto 1/25s, f3,5 a iso 800 (pro zrcadlovku) by se na kompaktu muselo nastavit neco jako 6s, f2.8, iso 400 aby expozice byla srovnatelna. Akorat TZ3 bude chybet dosah blesku ktery ma u zrcadlovek nekolikrat delsi dosah :).

Pozn. Pred 5 mesici jsem si mel v planu povysit z Panasonic FX8 na TZ2/TZ3, uz TZ1 mne pripadala supr. Nakonec jsem podlehl dvakrat/trikrat drazsi zrcadlovce a ted ani v nejmensim nelituju, ke kompatkum se uz asi nevratim :) Je to opravdu uplne o necem jinem.
-mrf-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků