Panasonic DMC-FZ35/FZ38

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jakuku 29. 8. 2011 11:05

zdravím také mám FZ38 stále se učím :-) zatím nejvíc používám automat koukám že se tady bavíte o zoo nedávno jsem byla v Ostravě chtěla jsem fotit malé tygříky ale ty úzké mříže to je horor :roll: většinou mi to zaostřovalo právě jen je ale nakonec to aspoň trochu vyšlo
ObrázekObrázekObrázek
Jana
jakuku
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jáchym Ondřej Šlik 29. 8. 2011 13:56

široké mříže by byly větší horor :mrgreen:
uživatel neexistuje
Jáchym Ondřej Šlik
Návštěvník








Odeslat příspěvekod oniiicek 4. 9. 2011 07:03

Tak po dlhšom čase som sa bol prejsť a tu sú nejaké "západovky" :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prafan 7. 9. 2011 18:19

Zdravím všechny,vlastním FZ38 a chtěl bych se zeptat na skušenosti s focením do RAW.Fotografie jsou silně zašuměnné. Našel jsem i opravu firmware, kde se snížila hladina šumu, ale přeci jenom bych si rád přečetl nějaké skušenosti nebo poznatky. Díky
Prafan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 7. 9. 2011 19:15

No šumí to, je to kompakt. :) Prostě poslední FW, fotit do RAW a odšumovat v počítači, co na tom? Není žádný trik, který by z toho udělal nešumící foťák..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod odklizec 8. 9. 2011 08:53

RAW sumi, protoze to je RAW. Sice se uz dnes celkem bezne odsumuje i RAW, ale ten RAW odsum je obvykle celkem maly a proti odsumu v JPEG prakticky neznatelny. JPEG odsumujou vsichni a proto nikdy nevidis, jak fotka ve skutecnosti vypada, teda vysledek ktery vidis v RAW. Pokud chces experimentovat s RAW soubory, porid si dobry editor, ktery umi dobre odsumovani predevsim barevneho sumu, napriklad LR3 nebo zdarma Rawtherapee 3. Silkypix dodavany s Panasonicama je bohuzel pomerne stary a odsum mu moc nejde. Nejnovejsi verze 5.0 (bohuzel, zatim dostupna jen v Japonske verzi) uz umi barevny odsum na urovni LR3.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 8. 9. 2011 09:30

RAW se odšumuje hardwarově na čipu - a to jde jen na CMOS. Takže na UZ s CCD čipem ne. Sony v některých zrcadlovkách odšumuje i na převodníku, ale to Panasonic na FZ38 určitě nedělá.
Šum je IMHO příčinou, proč novější kompakty RAW neumožňují - uživatelé by se zděsili nad obrázkem v recenzi nebo by si navzájem řekli, jak to vypadá, a nekoupili by.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kuba77 8. 9. 2011 13:14

Má někdo více zkušeností s tím novým firmwarem 1.0A?
http://www.digimanie.cz/forum/showthread.php?t=1564
kuba77
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků