Koupě digitálního foťáku do 10000,- mám tři favority...

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pij006 12. 7. 2007 17:23

Rozhoduji se mezi :

Digital IXUS i7
Digital IXUS 950 IS
Fuji FinePix S6500fd

Který je podle Vás lepší ? Chci, aby dělal parádní fotky :-)

Nebo jestli víte o nějakém lepším foťáku, tak poraďte jsem totální amatér :-(
pij006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 12. 7. 2007 17:45

A proc zrovna IXUSy? Tam platis hlavne za design.

A porovnavat maly skoroautomaty s vetsim poloprofi fotakem... nevim.

Ja bych vzal Fujinu.
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 12. 7. 2007 17:47

Řekl bych, přístroje poněkud různého typu i zaměření:

Digital IXUS i7 - do kabelky nebo pro teanegery
Digital IXUS 950 IS - to už je vyšší třída (do saka) :wink:
Fuji FinePix S6500fd - no a ten je na ty "parádní fotky"

Lepší = dražší, ale to už je na diskuzi, kterých je na tomto webu dost.
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 12. 7. 2007 18:09

Mr.Scully píše:A proc zrovna IXUSy? Tam platis hlavne za design.

A porovnavat maly skoroautomaty s vetsim poloprofi fotakem... nevim.

Ja bych vzal Fujinu.


Prosím, bez těch hlášek o profi, poloprofi a podobných. Rozhodně bych o té FUJI neřekl, že se jedná o "poloprofi-foťák", když už teda ty "profi" termíny.

Je fakt, že by si zadavatel vlákna měl trochu ujasnit, co chce fotit, jak by měl být foťák velký a kolik by měl stát (koukám, že cena tu je). Možná i jakou kvalitu očekává, jelikož pěkné fotky na pohlednicový formát mu dnes udělá téměř vše, mimo foťáků v supernábídkách TESCO, či TELESHOP.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 7. 2007 18:15

2 Maročan: O kvalitě taky psal, chce aby to dělalo parádní fotky (-: Poradíme mu spíš D2X nebo nějakej full frame EOS? (-:
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 12. 7. 2007 18:25

To KubaPa: Jenže pro někoho jsou parádní fotky i z mobilu. Bylo by fajn, kdyby to upřesnil. Jaké třeba má ambice? Jestli jsou to fotky jen do rodinného alba, či chce mít na netu galerii apod.

Já osobně mam zrcadlovku a koupil jsem jí kvůli brilantním fotkám, které mi kompakt nenabídne. Ale kvůli její velikosti se mi nechce moc tahat (D50 s 18-70DX má 1,2kg) a spousta zajímavých situací mi uniká a již delší dobu zahálí. FX3 jsem dal sestře a na výlety si jí půjčuju a momentálně zrcadlo prodávám. Přednost jsem dal TZ3, která mi příští týden příjde. Asi si tu spousta lidí zaťuká na čelo, ale je to něco, co mi bude vyhovoval asi ze všeho nejvíc.

Začíná to na 28mm, což je pro mě od doby, co jsem si na něj zvykl na zrcadle, nepostradatelné ohnisko.
Narozdíl od zrcadla má stabilizátor a určitě někdy využiju i těch 280mm. Je to sice automat, ale na zrcadle jsem stejně většinou fotil na P (80%) a na A (20%).

Obrazová kvalita sice je o dost horší, ale na 10x15 to stejně není vidět.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 7. 2007 18:46

10x15 :lol: Samsung S 500 :shock:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pij006 12. 7. 2007 18:52

Tak s tím foťakem bych chtěl fotit krajinu, rodinné fota, no prostě všecko .-) Příští měsíc jedeme na dovolenou k moři, a chtěl bych už konečně fotit digitálně a ne na film.

Myslel jsem, že by ten ixus 950 mohl dělat nejlepší fotky podle toho co jsem o něm přečetl, tak má docela dost funkcí. Příklad : # Procesor DIGIC III s technologií detekce obličeje (Face Detection AF/AE/FE) a redukce šumu. 4x optický zoom a optický stabilizátor obrazu.

Ale jak už jsem řekl vůbec tomu nerozumím... Nechám si raději poradit

:D
pij006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 7. 2007 18:59

ixus 950 je super,ale cena je vysoká,co třeba Panasonic DMC-TZ2 :?:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 7. 2007 19:30

2 Maročan: Já jdu naprosto opačnou cestou (kolik váží moje výbava lepší nevědět, pokud bych bral opravdu všechno, bude to k 10 kg). Pokud mám chuť fotit, rád něco potáhnu sebou (pokud mám hodně chodit, tak samozřejmě vybírám co vzít.) Máš štěstí, že jsi nezkusil nic širšího než 28 mm, taky bys to nerad opouštěl a to už je na kompaktu dost nereálný.

Tím návrhem jsem právě měl na mysli to, že pokud není upřesněno, co se myslí těma perfektníma fotkama, je to nanic a absolutně se to brát nedá.

2 pij006: Asi by pomohlo vědět, čím jste dosud fotil na ten film. Ideálně i co vám připadalo jako klady a co jako zápory toho kinofilmového foťáku a kde (jestli někde) vás jeho vlastnosti omezovaly tak, že jste nemohl fotit jak jste chtěl. Od toho by se možná šlo odpíchnout, to že budete fotit klasickou dovolenkovou všehochuť (to není myšleno nijak zle) o vašich nárocích a přáních nic moc neřekne, je to příliš obecné.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 7. 2007 19:33

Na dovolenou dnes vyhoví fotoaparát za 3000.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 12. 7. 2007 19:44

Mám si koupit kolo nebo motorku? Chci s tím jezdit po silnici i v přírodě a rád bych, aby se na tom jezdilo pěkně. Poraďte, nevyznám se v tom.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 7. 2007 19:46

Kolo :wink:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milday 12. 7. 2007 19:53

IXUS 950 IS asi super bude, ale být Tebou, podíval bych se ještě na Canon G7 nebo Nikon P5000. V poměru rozměr/výkon na tom možná budou ze všech současných přístrojů nejlépe.
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pij006 12. 7. 2007 20:11

No vidím, že si ze mě děláte akorát srandu :?

K focení : budu hlavně fotit rodinu, přírodu, památky... Občas nahrát nějaký to krátký videjko...

Dále .. Fuji FinePix S6500fd - je moc velký foťák a nechce se mi tahat několik kg na zádech když půjdu 5 hodinovou tůru (proto jsem přemýšlel nad ixusem 950...) Ale zase jetli je fakt dobrej, tak to prostě skousnu. Chci si koupit foťák ne na rok, ale aby mi vydržel aspoň přes 5 let. A myslel jsem si, že Fuji FinePix S6500fd je už starší typ fotoaparátu a právě ixus 950 by měl obsahovat novější technologie.


Canon G7 - už je přes můj limit 10 000,-
pij006
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků