Koupit Canon 7D?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jaccub 11. 8. 2011 22:37

Muj staricky Canon 400D pomalu odchazi do kremikoveho nebe, proto se zacinam poohlizet po jeho nastupci. Protoze jsem zvykly na ovladni fotaku Canon a jiz nejake ta skla mam volim pouze fotak od teto znacky.

Protoze se chci posunout zase o kousek dal, uvazoval jsem o 5DmkII bebo o 7D, nakonec jsem dospel k 7D, ktery bude jiste vkazdem ohledu lepsi nez me staricke 400D.

rekneme ze tak 40% fotek, ktere se budu snazit vyfotit bude paining, myslite ze toto tedo s odpovidajicim sklem je vhodne?

budu rad za kazdou radu, pripomenuti nebo komentar, diky a dobre svetlo preji
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 12. 8. 2011 07:51

Proc by nekoupit, je to nejlepsi APS-C Canon... :-)
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 8. 2011 09:42

Polepsis si v kazdom smere, takze bude obrovskym prinosom... ak sledujes pohyb objektov, tak sa ti velmi hodi aj dobra rychlost (8fps) a prakticky neobmedzeny buffer na fotky.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 8. 2011 11:06

_DAVE_ píše:je to nejlepsi APS-C Canon
Podla vyslednych zaberov mozno ani nie .. aspon co som porovnaval rovnake zabery (60D vs 7D) na imaging-resources.com.

Hoci je pouzity ten isty procesor a senzor (ako v 550D/600D/60D), asi je v novsich modeloch odsumovanie trosku vylepsene (7D je predsa len 2 roky stary model).

jaccub píše: a jiz nejake ta skla mam
ak len setak, pevnu 50-ku a 70-200F4L, tak tie fpohode predas, nemusis sa viazat .. ovladanie profi modelu bude aj tak ine.

Sucasne Canony totizto za Nikonmi zaostavaju v DR, no podla Coming Tech & More [CR2] by ho tie buducorocne modely mali mat omnoho vyssi
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 12. 8. 2011 11:22

Podla vyslednych zaberov mozno ani nie ..


I kdyby byla pravda co tu píšeš, tak 7D má dalších deset parametrů úplně jinde než 60D. Obrazová kvalita je jen jeden ukazatel.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaccub 21. 9. 2011 13:10

Děkuji za názory.

Konečně jsem se dostal k tomu abych si tento foťák trochu osahal a musim říct, že po prvních minutách jsem byl nadšen - tedy hlavně z ovládání, jaký bude výstup se ukáže až časem.

Tuto hračku si chci pořídit do konce měsíce, máte pro mě nějaká tip na obchod, kde pořídit tělo co nejlevněji.

Dobrou cenu jsem viděl na strankách hypermobil.cz, ale zrovna zde nechci riskovat nákup tohoto těla, radši bych něco osvědčeného.
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 21. 9. 2011 13:51

neviem, ale ja byt tebou tak sa pokukam po FF 5DmkII... ak mas teda skla na taky fotak...
je jasne ze bude pomalsi ako 7d ale porozmyslal by som..
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OceanBoy 21. 9. 2011 14:07

Dobře to zvaž... Přecijen je to dost peněz. Když jsem si ho zkoušel, byl jsem nadšenej, když jsem fotky viděl na displeji tak taky, ale pak když jsem se na ně po koupení zadíval v PC a porovnával s 40D byl jsem trochu zklamanej. Ale je fakt, že je funkčně úplně jinde. Ještě jsem se nedostal pořádně k tomu, abych ho otestoval na nějaké svatbě nebo focení, snad pak budu spokojenější...
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 21. 9. 2011 15:23

ak máš Lka tak 5D II
ale je tretia možnosť - počkať
viem keď sú peniažky nazbierané ťažko sa čaká a kremíkové nebo je blízko..

bude 5D MARK 3 - rýchly procesor, FF a jeho cena by nemala byť o moc vyššia..
ale zatiaľ isto neviem..

teda zvážil by som počkať.. a keď nie, tak FF - teda ak máš naň sklá - lebo to sú ďalšie investície..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 21. 9. 2011 17:54

jaccub: nezlob se za hloupí dotaz, ale zajímalo by mě, co to znamená "Muj staricky Canon 400D pomalu odchazi do kremikoveho nebe". Jak se to projevuje, co je s ním děje, prostě jak jsi na to přišel. To abych případně věděl, kdyby mě to potkalo dříve, než svojí 450D prodám :-) .
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 21. 9. 2011 22:14

Může odejít sensor sám, ale to se moc často nestává. Většina dSLR je s pár výměnama závěrky schopná ustát nějakých 500.000 fotek. A nacvakat tolik fotek.. no nevim. :D Zbytek jde vždy opravit.

7D je fajn, zlepšení ve všech směrech. Neni moc důvod ho nebrat, snad jen že není zrovna nenáročný na kvalitní objektivy. :)

5DMK2 ne, jeho AF kromě středního nezvládá nic.. panning s nim bude asi fakt zábava.. A pokud kupovat 5DMK2, tak možná počkat až bude 5DMK3 a majitelé budou vyměňovat. Kupovat 1 generaci starší foťák je prakticky vždy výhodné.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jaccub 26. 9. 2011 10:04

samozrejme chapu, ze 5DmkII je nekde uplne jinde, jen je pro me jinde i z hlediska financi. Taky si myslim ze 5DmkIII bude bomba, ale prave proto jsem se nyni rozhodl pro 7D, ktery bych v tomto pripade bral jako takovy meziclanek k nastupci prave 5D.

oldbas: 400D uz mam cca 5 let a stale tedy foti, jen si myslim ze limity fotaku me v tento okamzik jiz dost omezuji. K tomuto nazoru jsem dospel v okamziku kdy koukam na foto od znamych a kamaradu, kteri jiz foti z daleko mladsi fototechnikou.
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 9. 2011 11:07

Aky je vlastne cenovy rzodiel?
Lebo cena 5D ide dole: Big 5D Mark II Price Drops in Canada & USA.
Asi preto lebo Canon mozno chysta lacny fullframe model: A New Entry Level Full Frame Camera? [CR1]

a podla Opinion – What EOS Will Look Like by Photokina pojde cena 7D dole:
The biggest upgrade I think to the 7D will be a price drop over the next 12 months.

jaccub píše: jen si myslim ze limity fotaku me v tento okamzik jiz dost omezuji
v com? Vysoke ISO? Skusal si novy DPP alebo iny RAW prevodnik?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaccub 26. 9. 2011 12:54

u 400D mi krom treba i sumu pri vyssim iso vadi ovůadani fotaku, ktere je o 7d jine a tedy se timto zpusobem mohu vyhnout chyb,ktere nastali o 400D. pri foceni urcitych jedinecnych akci jsm si nevedomky pepnul iso na 1600, posunul kolecko a misto nastaveneho modu jsem fotil na spatny cas a foto, ktere sče nemohli opakovat jsem mohl vyhodit. Tohle jsou veci, ktere si nemuzu dovolit.
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 26. 9. 2011 16:26

1DMK2N? nebo jen 1DMK2..
Daemonius
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků