Minolta raw SW

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Xyz255 9. 8. 2011 08:49

Zdravím, mám Konica MInolta Dimage A2 a někde se mi v propadlišti času doma ztratily ofic. cd se softem. Na netu ho nemůžu nikde najít tak jsem se chtěl zeptat jestli se dá ještě někde sehnat nebo co na úpravu .mrw, v ZPS12 mi ho to nechce jaksi upravit. Díky
Xyz255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirka.ps 9. 8. 2011 10:18

Je potřeba doinstalovat Adobe DNG converter, pak půjde v ZPS verze 12 a výše.
http://www.adobe.com/go/dng_converter_win
Naposledy upravil jirka.ps dne 9. 8. 2011 11:33, celkově upraveno 1
Honda Civic 1.6 > Audi A4 1.8T Quattro > Toyota RAV4 2.0 > Suzuki Grand Vitara
Canon Ixus 300 > Konica-Minolta Z5 > Konica-Minolta 5D > Sony Alpha A100 > Sony Alpha A550
jirka.ps
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 9. 8. 2011 10:28

Podle informací na netu by to měly umět následující programy. Nejběžnější je asi Photoshop a řekl bych, že to nemusí být nutně CS5, pravděpodobně to umí i starší verze.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 9. 8. 2011 11:46

Hmm, hodně neúplný seznam.

Zkus RAWTherapee, je zadara a vcelku slušný. Kdyby ti nestačil, přijď si pro další tipy.
Doinstalovat Adobe DNG Converter do ZPS je taky možnost, ale ZPS je, co se konverze RAW týká, jen taková nouzovka. Zkusit to samozřejmě můžeš.

Mám snad ještě někde CD od Minolty 5D, třeba mám ten program, co hledáš? Dimage Master Lite.

Hmm, tak ne, tys tam měl Dimage Viewer.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Daemonius 9. 8. 2011 15:01

Myslim, že jakýkoliv Dimage Master by měl umět většinu Minolta RAWů. Teoreticky i Sony software.

Nicméně myslim, že i třeba C1 to umí.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pety 9. 8. 2011 17:40

Asi takhle: Neznám konverzní SW, který Minoltu neumí, pravděpodobné je to jen u proprietárních programů, dodávaných přímo s foťáky, ty málokdy podporují RAWy jiných značek. MS Camera Codec Pack podporuje jen část minoltích foťáků (jen A1, A2 a 7D) a Sony nedodává WIC kodeky pro Minolty. Čili tam, kde se tyto obskurní záležitosti používají, je třeba použít kodeky od jiného dodavatele.

Všechny obecné konverzní programy ji stále podporují. Ono těch Minolt s RAWem bylo jen 8 typů - 7, 7i, 7Hi, A1, A2, A200, 5D, 7D. Osobně jsem zkoušel RAWTherapee, Lightroom, ACR, ZPS přes DNG, Capture One, Silkypix, používám Bibble Lite.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Xyz255 9. 8. 2011 22:07

Na CD byl Dimage viewer a Dimage camera professional nebo tak nějak se to jmenovalo. Ale pokud to co máte je od minolty tak proč by nepodporovalo A2 i když je k 5D? Zitra zkusím co jste mi tady vypsali a kdyžtak se ozvu...
Xyz255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 9. 8. 2011 23:06

Z výstupního hlediska by mě kromě RawTherapee, C1, Lightroomu a možná DxO nic jiného nezajímalo. Teda pokud požaduju kvalitu (což když někdo fotí do RAWu asi chce).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pety 10. 8. 2011 06:29

No tak zrovna RAW Therapee má trochu nižší výstupní kvalitu. A Silkypix by tě asi překvapil - v ostrosti detailů je špička.

Od programu požaduju i to, aby se s ním dobře dělalo. Proto mi vyhovuje Bibble - když jsem na svém PC něco přenastavil v Lightroomu, reakce přišla za dvě až tři sekundy - to prostě nešlo. Bibble reaguje prakticky pod rukama.

Pro fotky běžných velikostí rozhodně stačí každý z nich.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Daemonius 10. 8. 2011 14:31

SilkyPix funguje dle mých zkušeností jak s čím, někde to má skvělé výsledky, někde naprosto tragické. Konkrétně s touhle Minoltou a SilkyPix naprosto netuším..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pety 10. 8. 2011 16:53

Ono asi všechny ty programy budou mít různé výsledky s různými RAWy.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Xyz255 11. 8. 2011 14:01

Právě proto bych chtěl nejradši SW co k tomu byl dodávanej... A ještě jeden dotaz: z těch vypsanejch - funguje všechno na 64b systému?
Xyz255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 11. 8. 2011 14:35

SilkyPix, C1, LightRoom, RawTherapee, fungují na x64 systémech. DCraw obvykle i na linuxu. :)

Starý Minoltí RAW SW, no měl by fungovat, ale asi to bude chtít režim kompatibility, hádam, že na nic novějšího než Win XP to dělané nebylo. Ale možná pojede ok, x64 by neměl být problém.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pety 11. 8. 2011 16:00

Jestli chceš zkusit ten Dimage Master Lite, tak ti ho pošlu. No problem. Na 64b sedmičkách jede, stačí dát režim kompatibility XPSP3.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod riman 17. 8. 2011 06:32

Taky ho tu ještě někde mám na CD...
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků