tuning Canonů založených na procesoru DIGIC II

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vitekv 21. 6. 2007 06:47

Snoopy píše:Odsud a jeste funguje... http://rapidshare.com/files/28437724/A6 ... l.rar.html

Super! Diky! Uz to jede!
Canon by se mel stydet. Ten indikator baterie by mi usetril spoustu nervu, kdy mi kiksly baterky v nejmene vhodny okamzik.
Canon A620
Sony R1
vitekv
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peterbiely 21. 6. 2007 07:33

Je to toalna supa! Indikator baterie tak aj histogram aj rawko!!! Fakt za toto by sa mal canon hambit!!!
Mali by spravit nejaky oficialny update firmwaru...
Konecne ma moj Powershot S2 vsetko co som od tohto fotaku ocakaval...
peterbiely
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod russianblue 21. 6. 2007 12:39

podle mě maj i ostatní výrobci zamčené funkce u foťáků. Je to prostě obchod - kdo by kupoval ty drahé foťáky, když levné by měli všechny funkce....

Ale dal by se na tom tak udělat kšeft, neprodávat nové foťáky, ale prodávat nové firmwary....

a proto fandím soudruhům z ruska a jinejm nadšencům (u PC např. overclocking mody aj).
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rdk 21. 6. 2007 12:47

a jeste tady je mozne stahnout a pridat cestinu:
http://scratchpad.wikia.com/wiki/CHDK/Languages
rdk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Worm 21. 6. 2007 13:18

russianblue píše:podle mě maj i ostatní výrobci zamčené funkce u foťáků. Je to prostě obchod - kdo by kupoval ty drahé foťáky, když levné by měli všechny funkce....
c/quote]


Přesně tak, třeba Panasonic nabízí možnost manuálního nastavení expozice až u modelů zhruba za 10.000 Kč. Přitom není žádný technický důvod, proč by to nezvládl i nejlevnější přístroj. Chtějí, aby si náročnější uživatel připlatil za vyšší model.
Worm
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vitekv 22. 6. 2007 09:05

Jenomze v dobe, kdy Canon prodaval A610/A620, tak zadny vyspelejsi kompakt nenabizel (G6 uz byl ve vybehu a G7 v nedohlednu). A nutit zajemce o A610 kupovat zrcadlovku by bylo dost blahove.
Canon A620
Sony R1
vitekv
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod John Smith 24. 6. 2007 19:10

Mel bych dotaz zvazoval jsem koupi zrcadlovku, kvuli expozicnimu a fokus bracketing, ale bylo mi docela lito vyhodit tolik penez. Tedka kdyz vim o tomto firmware hack zacinam silne zvazovat koupi Canon PowerShot A710 IS. Chtel se proto zeptat jestli funguje dany tuning pohode na A710? A jak se to s originalnim firmware? Ten zustava nebo je nahrazen jinym?
Potom by me docela zajimalo jak dlouho expozicni bracketing 3 snimku s nastavenou expozici -2, 0, 2.
Moc diky
John Smith
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vitekv 24. 6. 2007 22:26

John Smith píše:A jak se to s originalnim firmware? Ten zustava nebo je nahrazen jinym?

Original firmware zustava. Toto "vylepseni" je ulozeno na karte a zavadi se jako dalsi program.

OT: promin, ale bracketing podle mne neni funkce, ktera by mela rozhodovat o koupi fotaku (na R1 jsem jej napr. jeste nepouzil). Proc je pro tebe tak dulezity?
Canon A620
Sony R1
vitekv
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod John Smith 25. 6. 2007 10:24

No zajima me rychlost s jakou se ty tri snimky vyfoti. Neboli rychlost toho scriptu. Da se s tim docilit hodne zajimavych efektu.
Kazdopadne pokud je firmware jako program karte, tak pak nemuzu hrozit zadne riziko ze by se neco stalo s fotakem. Predpokladam, ze originalni bude bezet normane a ja si jenom stisktnutim <ALT> tlacitka aktivuji onen program.
John Smith
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudografx 25. 6. 2007 13:17

Právě jsem tento upgrade vyzkoušel na své A710IS a všechno běhá bez problémů. Jen ještě moc nevím, co všechno se s tím dá dělat, ale nastavení je fůra :-)
pseudografx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozmoboj 25. 6. 2007 14:19

Nevíte někdo jestli to funguje i na A700? Díky
kozmoboj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod John Smith 25. 6. 2007 17:16

Jak je to s RAW je v pohode pouzitelny v Adobe Camera RAW?
John Smith
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod John Smith 25. 6. 2007 17:38

Je pouzitelny tento tuning i s SDHC kartou?
John Smith
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Worm 25. 6. 2007 17:45

John Smith píše:Je pouzitelny tento tuning i s SDHC kartou?


Myslím, že to funguje jenom pro karty do 2 GB.
Worm
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peterbiely 26. 6. 2007 12:54

Ale treba pouzit ten konvertor - stiahnutelny na stranke toho rusa.
peterbiely
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků