Pouzití vizitky u blesku

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod manas 10. 6. 2007 10:30

player píše:
Bitterfeel píše:Heh, na té fotce je P@lči. :) Jeho fotky z té akce jsou tady http://unitedmusic.cz/galerie.asp?id=36&jazyk=&vazat=
nevím teda který jsou focený s tím papírkem v předu, ale fotit umí... :)-/quote]

Nechci aby to zapusobilo nejak arogantne, ale fotky tohoto typu jsou vylozene jen a jen o pouzite technice, pokud ma covek alespon zakladni citeni ke kompozici.
Takze hodnotit um fotografa podle techto "reportazovek"...mno nevim, budiz.Sou to fotky na ktere si po mesici nikdo ani nevzpomene, tak ja nevim no.


Myslim, ze jses na omylu. Neni to o pouzite technice, ta ti muze jen praci usnadnit. Vzdy je to o citeni fotografa, o tom co vidi, jak zvlada zachazet s danou technikou. Vzdy se da i s horsim docilit lepsich vysledku nez se super technikou - ta ti jen usnadni praci, ale ne vzdy udela lepsi fotky.
Jinak co se tyce tehle reportazovek, roztrhl se s nima pytel a doufam, ze to nebude na vzestupu a casem to snad opadne, protoze nekdy se na nektery neda koukat......
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 11. 6. 2007 00:27

manas píše:
player píše:
Bitterfeel píše:Heh, na té fotce je P@lči. :) Jeho fotky z té akce jsou tady http://unitedmusic.cz/galerie.asp?id=36&jazyk=&vazat=
nevím teda který jsou focený s tím papírkem v předu, ale fotit umí... :)-/quote]

Nechci aby to zapusobilo nejak arogantne, ale fotky tohoto typu jsou vylozene jen a jen o pouzite technice, pokud ma covek alespon zakladni citeni ke kompozici.
Takze hodnotit um fotografa podle techto "reportazovek"...mno nevim, budiz.Sou to fotky na ktere si po mesici nikdo ani nevzpomene, tak ja nevim no.


Myslim, ze jses na omylu. Neni to o pouzite technice, ta ti muze jen praci usnadnit. Vzdy je to o citeni fotografa, o tom co vidi, jak zvlada zachazet s danou technikou. Vzdy se da i s horsim docilit lepsich vysledku nez se super technikou - ta ti jen usnadni praci, ale ne vzdy udela lepsi fotky.
Jinak co se tyce tehle reportazovek, roztrhl se s nima pytel a doufam, ze to nebude na vzestupu a casem to snad opadne, protoze nekdy se na nektery neda koukat......


Bez zrcadlovky(nutnost vyssi citlivosti) nafotis kulovy, stejne tak jako se zrcadlovkou bez externiho blesku a stejne tak bez svetelenho obejktivu.Tyhle tri podstatne veci nejsou za pakatel.
Jinak at si foti kdo chce co chce a jak moc chce, problem vidim v tom, ze nekteri si pak hraji(os. zkusenost) na hustacky fotografy a pritom jedine co dokazou cvaknout je clovicek co se jim znehybni na nekolik vterin pred objektivem.Ale takova je doba, budiz jim to prano.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod manas 11. 6. 2007 10:22

No moje zkusenost je zase takova, ze je mraky machru co maji techniku za ukrutny prachy, vsude se s tim vytahujou, ale vyfotit s tim umeji akorat tak prd......preber si to jak chces.....
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 11. 6. 2007 12:20

Ano.A tech je prave nejvic na takovych akcich, kde je plno nactiletejch slecinek, ktere se tim snazej okouzlit :mrgreen:
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B2lik 11. 6. 2007 16:56

wouw .. a to sem chtel jen vedet jakej je rozdil kdys ma vizitku ( u blesku) vepredu a nebo v zadu ...( podstatnej rozdil) ...mno a koukam ste se dostali az na akce ... a fotografi na nich ...LOL ..:) mno ale i tak dik za nazor(y)
Canon EOS 400D , Metz - 58 - AF-1 Digital, Canon 50mm F1.8 + 2x1GB 133x speed
B2lik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 11. 6. 2007 18:57

Ono tie slecinky na velke fotaky nahodou celkom letia :P
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod B2lik 12. 6. 2007 12:04

Ale tak pro spoustu lidi to je konicek muzika + foceni ... nevidel bych na tom nic moc spatneho ...( je to jen muj nazor na vec)
Canon EOS 400D , Metz - 58 - AF-1 Digital, Canon 50mm F1.8 + 2x1GB 133x speed
B2lik
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků