Jak fotit v BULB režimu bez použití dálkové spouště?

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod I.Indigo 1. 8. 2011 13:29

Chci fotit v BULB režimu ale na mém Canonu EOS 550 D nejde fotit bez toho, abych přitom nemusel drže spoušť.
Jak na to, abych během třeba 20 minut nemusel držet spoušť? Jde to i bez externí dálkové spouště?
I.Indigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 1. 8. 2011 13:45

ideální je opravdu ta dálková spošť, stojí pár stovek. Doporučím orig. Canon. Jde o to, že díky ní nehneš s aparátem.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod I.Indigo 1. 8. 2011 13:50

Jo asi to tak taky vidím.
Je lepší infra nebo kabel?

CANON RC-6
CANON RS-60-E3
I.Indigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod E-Ryc 1. 8. 2011 14:41

Kousek neceho (aby spoust vycnivala nad povrch) a pritahnout lepici paskou. Ale to jsi asi slyset nechtel ;) Vzhledem k tomu, ze dratova spoust s aretaci je za dolar i s postovnym, tak myslim neni co resit.

EDIT: napsal jsem bezdratova, ale myslel jsem samozrejme dratovou
Naposledy upravil E-Ryc dne 1. 8. 2011 15:37, celkově upraveno 1
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 1. 8. 2011 14:53

Já mám kabelovou spoušť originál od Canonu, stála 415,- Kč a bohatě vyhovuje. Jediná nevýhoda kabelové proti dálkové spoušt je snad jen, že nemůžeš na dálku vyfotit sám sebe
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod I.Indigo 1. 8. 2011 15:13

Funguje u dálkové RC-6 režim BULB bez nutnosti držení spouště? Někde čtu že jo někde ne..tak nevím. :-)
I.Indigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .abused 1. 8. 2011 15:43

Ano půjde, jde to i s RC-5. Stála mě 65,- >> http://www.dealextreme.com/p/rc-5-slim-ir-shutter-remote-for-canon-digital-cameras-13090 Je to dobře řešené, na začátku to stačí namířit a zmáčknout a až to chcete přerušit, namířit znovu a zmáčknout. Jde s tím spustit i natáčení videa.
.abused
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seppemaster 7. 8. 2011 17:59

Na bulb stačí drátěná, klidně neoriginální. Mám Jianisi a nemám žádný problém, cena příznivá. Infra spoušť bych nekoupil vůbec. Když už dálkovou bezdrátovou spoušť, tak radiovou, která má oproti infra jen výhody.
Naposledy upravil seppemaster dne 8. 8. 2011 09:59, celkově upraveno 1
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
seppemaster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 7. 8. 2011 21:28

lentilku a kousek lepicí pásky :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 10. 12. 2011 17:42

Ale prdlajs, stačí párátko. Lidi Vy to fakt moc řešíte. Někdy mě napadá, proč použít mozek, když jsou tu fóra...
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 6. 2. 2012 01:23

-- 6. 2. 2012 01:40 --

.abused píše:Ano půjde, jde to i s RC-5. Stála mě 65,- >> http://www.dealextreme.com/p/rc-5-slim-ir-shutter-remote-for-canon-digital-cameras-13090 Je to dobře řešené, na začátku to stačí namířit a zmáčknout a až to chcete přerušit, namířit znovu a zmáčknout. Jde s tím spustit i natáčení videa.


Opravdu? Já teda měl zato, že to funguje jen u drátových spouští. Že infra jsou jen na odpal.

Já chci z DealExtreme jinou. Lidé tam postují, že jim to frčí. Opravdu si za 1200 origoš kupovat nechci jen proto, že nemám 450-600D řadu, kde je to levnější. Myslím, že to vyzkouším. Stopky mám vždy na telefonu, takže také není problém. Stojí to pár peněz, kterých mi třeba naneštěstí při pouhých pár výletech fungování líto nebude. Pak sdělím zkušenosti.

Jen nechápu, proč ten kabel čumí dopředu za objektivem, po zapojení. Má to být přece svisle dolů. Kamarád mi půjčil tu za těch 3600 a taky na mé 50D čuměl dopředu. Teda, pokud si dobře pamatuji, fotili jsme Schwarzenberskou hrobku za naprosté tmy O:-)

http://www.dealextreme.com/p/yongnuo-rs ... -10d-28000
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BoBo2sk 6. 2. 2012 07:43

IR od cinanov sa mi zda ako najlepsie riesenie.
Kamarat mal bezdrotovu RC spust, kazdy rok tam kupoval baterky za 3e, bulb sa mu podarilo zapnut az na treti-stvrty pokus (bolo treba bez prestania 3sekundy vysielat, co slabsia baterka v prijimaci nezvladla).
Kablova spust je za podobnu cenu ako IR, len je vetsia vyzera profesionalnejsie, ale je vetsia. Inac, bulb, zaostrenie vsetko ok...
Ja na nikone mam malicku IR spust. Samozrejme ze ma aj nevyhody. Najvetsia je NEMOZNOST namacknutia, tj. fotak zaostri a hned exponuje. Mensia nevyhoda je ze za slnecneho dna treba IR cidlo rukou zatienit aby spust fungovala. Jej najvesia vyhoda je,ze nieje vetsia ako 2 SD karty dokopy :)
BoBo2sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 6. 2. 2012 10:19

Mě se IR též moc nezdá na spolehlivost, ještě za takovou cenu. Jo půjdu do té drátové :) Více drátů, více PRO. No to snad platí jen u té spouště :D
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků