Nikon D5100 - jakou paměťovou kartu

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Bailey 27. 7. 2011 08:38

Dobrý den

chtěl bych se zeptat .jakou koupit paměťovou kartu do Nikonu D5100

A ještě jeden dotaz: Na megapixelu dávají k fotoaparátu poukázku na čištění snímacího čipu. tato akce je jen tam nebo ji dává Nikon automaticky pro všechny své zrcadlovky.

Děkuji
Bailey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mick8 29. 7. 2011 16:24

Nikon tu poukázku dává "prý pouze" K zrcadlovkám určeným pro ČR. Nevím co je na tom pravdy, ale již jsem to řešil s panem Bouškou na megapixel.cz. Takže by tu poukázku měly mít všechny zrcadlovky Nikon, které koupíš u prodejců, jež garantují určení pro ČR.

Kartu.... to je jen na Tobě. Já užívám 16GB a class 10, jak SanDisk, tak Kingston a s oběma spokojenost. Značku si vyber jakou chceš. Pod 16 GB bych už asi nešel kvůli kapacitě a class 10 je dobré pro video.

Viz zde:
http://pametove-karty.heureka.cz/top-produkty/
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 29. 7. 2011 19:51

Chce to hlavně rychlou a spolehlivou kartu. Raději bych volil 2x 8GB, než 1x 16GB. Já používám sandisc ultra II 3 roky a ještě mě nikdy nezradily.

Pokud jde o čištění čipu, tak opravdu hodně záleží, jak a kde měníš objektivy. Nevím, jak dlouho poukaz platí. Ale pokud často neměníš, nebo pokud používáš pouze jeden objektiv, tak ho dost možná ani nevyužiješ. Ale určitě se neztratí.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mick8 29. 7. 2011 21:18

To je pravda, určitě asi koupit dvě. Nicméně bych možná raději koupil jednu 16 a jednu 8 :-) Místo se vždy hodí....natočíš nějaké video s něčím důležitým a hned je znát, že jsi přišel o nějaké to GB volného místa pro následující fotky :-) Natož když pojedeš na dovolenou a nebudeš mít pc na stažení.
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stekli 7. 8. 2011 13:08

Zdravím, chci se zeptat zda-li je ve fotoaparátu Nikon D5100 Čeština, i když jej koupím v zahraničí. Díky za odpověď.
stekli
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod E-Ryc 7. 8. 2011 13:18

oldbas píše:Pokud jde o čištění čipu ... Nevím, jak dlouho poukaz platí

Pokud se nic nezmenilo, po dobu zaruky.
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FLIP 19. 10. 2011 19:17

Lexar 32GB class 10 a v pohode stiha jak foto tak full HD video
Nikon D5100, 18-55 AF-S DX VR, 55-300 AF-S VR
PATRIOT SDHC 32GB Class 10 LX Series
Velbon CX-888
FLIP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FLIP 10. 11. 2011 15:52

Tak uz se mi parkrat stalo, ze mi fotak behem foceni nahlasil chybejici SD kartu a posledni snimek samozrejme neulozil. Nevim jestli je to chyba karty, fotaku, nebo proste jen normalni jev (pri zmene teplot ci po cestovani)
Nikon D5100, 18-55 AF-S DX VR, 55-300 AF-S VR
PATRIOT SDHC 32GB Class 10 LX Series
Velbon CX-888
FLIP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 10. 11. 2011 15:54

Tipnul bych to na špatný kontakt. Kontaktní plošky na kartě párkrát zlehka přejet čistou tvrdou mazací gumou.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FLIP 10. 11. 2011 16:50

jsem to "vygumoval", tak uvidime :-)
Nikon D5100, 18-55 AF-S DX VR, 55-300 AF-S VR
PATRIOT SDHC 32GB Class 10 LX Series
Velbon CX-888
FLIP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rafter 10. 2. 2012 09:16

Doporucuju pouzivat rychlejsi karty s kapacitou max. 16GB. Vzhledem k rychlosti prenosu neni vetsi opruz, nez stahovat fotky z plne velkokapacitni karty. I 8 GB bohate staci pokud se nenataci video. A pokud bych si 32GB kartu koupil, tocil bych na ni jen video a na foceni bych prehodil na mensi. A krom toho se u 32GB karet velmi casto stava, ze je fotak nezkousne. Specielne A-data class 10.
Rafter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 5. 5. 2012 12:11

zdravím nikonisti, chci se zeptat na toto: na d5100 v hledáčku normálně ukazuje iso třeba 200, pak namáčknu spoušť a místo isa se objeví v hranaté závorce r17 , nevíte někdo vo co go? podotýkám že vše normálně funguje. už sem dával dotaz i na jiném vláknu ale zatím se nikdo neozval, nemohl by někdo z vás zkusit meknout na to do hledáčku? dík
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 5. 5. 2012 13:55

Kapacita vnitrni pameti (buffer), kolik pojme fotek.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 5. 5. 2012 19:24

dík
metyn
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků