Prosim o radu:FUJIFILM FINEPIX S9600 / CANON PowerShot S3-IS

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod marval 24. 5. 2007 21:34

Prosim vsetkych kto maju nejake skusenosti s jednym z nich, ktory je lepsi. Mam uz precitanych plno recenzii, ale stale sa neviem rozhodnut pre jeden z nich. Cenovo vychadzaju cca na rovnako, takze predpokladam, ze aj parametrami budu podobne. Pripadne ak mate tip na iny, podobny ultrazoom, necham si poradit. Vopred vdaka
marval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 24. 5. 2007 21:47

Rozhodně S9600. Je hodně napřed zejména z hlediska ovládání. Je ale větší a těžší. Pokud tohle překousneš, tak je to jasná volba.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 24. 5. 2007 21:49

:wink:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marval 24. 5. 2007 22:03

To ze je S9600 vacsi a tazsi by mi tak ani nevadilo. Skor ma mrzi, ze nepodporuje SD karty. Ale inac si necham poradit. Ide mi najma o kvalitu fotiek pri horsich svetelnych podmienkach. Chcel by som sa totiz trochu naucit vyuzivat na fotaku nie len plne automaticky mod a hladam k tomu vhodny pristroj.
marval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 24. 5. 2007 23:44

Podporuje CF ktere jsou tez hodne levne , takze bych to tak moc jako vadu nevidel pri soucasne cene karet.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Al Rada 25. 5. 2007 09:54

Ahoj,
fuji má širokoúhlé ohnisko a mechanický zoom, což jsou dobré parametry a dále se rychleji ovládají clony a času...alespoň mně to tak přijde. Canon má zase stabilizaci, ale fuji méně šumí... fuji má sáňky na externí blesk...což je pak úplně jiné focení pokud bys ještě investoval do blesku. Žádný jiný ultrazoom mě nenapadá...Tyto dva mi přijdou nejlepší
Al Rada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marval 25. 5. 2007 15:50

to Al Rada: diky za radu. Ale asi si zoberiem ten Canon. Je mi sympatickejsi. Snad neurobim zle :lol:
marval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 25. 5. 2007 15:52

Zle neuděláš. Akorát nevím, proč ses tu vlastně ptal na radu:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 25. 5. 2007 18:47

Skoro kazdy sa pyta na radu Canon vs. nieco ine, je mu odporucene to nieco ine a aj tak si kupi Canon. Vsimate si to tiez?
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marval 25. 5. 2007 20:32

Je fakt,ze som sa od zaciatku skor priklanal ku Canonu, len som sa obaval Fuji. Ale vidim, ze v podstate suhlasite, ze to nie je zlyfotacek a neurobim chybu, ak si ho kupim. Ale dakujem vsetkym,co mi nieco napisali a trochu tym poradili.
marval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 27. 5. 2007 21:16

goodoldalex píše:Skoro kazdy sa pyta na radu Canon vs. nieco ine, je mu odporucene to nieco ine a aj tak si kupi Canon. Vsimate si to tiez?


závis ( že niekto by mal to isté ( lepšie :) ) ) ť? :P z čoho potom len ten Canon ťaží... hmmmm :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marval 29. 5. 2007 13:05

Teda, teraz budem asi oponovat sam sebe, ale cim viac citam a patram po informaciach, tak sa mi zda, ze ten Fuji vychadza lepsie. Davam sem odkaz:
http://www.lesnumeriques.com/duels.php? ... =1088&ph=2

Sa mi to len zda, alebo su tam tie iste zabery s Fuji omnoho lepsie ako s Canonu?
Je to normalne problem vybrat nieco, aby si to clovek neskor nevycital :(
marval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 29. 5. 2007 20:38

jednoducho po kúpe už aj tak nezmeníš, čo sa stalo. Takže sa tým netreba zaťažovať, že potom príde niečo lepšie alebo mohol som aj lepšie kúpiť a podobne. Či už zoberieš jeden alebo druhý spomínaný, tak chybu neurobíš.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 1. 6. 2007 12:00

Fuji neni konkurentem pro S3 IS, ty fotaky se miji. Fuji nabidne vyssi obrazovou kvalitu danou nikoliv nejakou magii firmy Fuji ;-), ale proste tim ze je o hodne vetsi a tudiz se do nej vesel vetsi chip. Fotak muze byt but maly nebo kvalitni, vsechno mezi je kompromis. Otazkou ovsem je do jake miry maji fotaky Fuji vubec vyznam, kdyz v podobnych rozmerech a hmotnostech se uz pohybuji i nektere zrcadlovky, ktere jsou kvalitou zase uplne nekde jinde.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 1. 6. 2007 21:38

netreba pozerať len na snímač, ale aj na rozlíšenie. A to je S9600 takmer o polovicu vyššie než u S3. Takže žiadna výhra.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků