Co teď?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod LuciZ 3. 7. 2011 14:00

Zdravím
Potřebuju radu ohledně výběru nového foťáku. Doteď jsem měla Olympus C-460 ZOOM del Sol, mám ho někdy od roku 2003/4 a byla jsem s ním spokojena.
Zkoušela jsem si vybírat nový sama podle recenzí, ale problém je, že málokde jsou i fotky a když už tam jsou, tak focené dle mého zkušeným fotografem, což nejsem, takže v mém podání by fotky nejspíš vypadaly hrozně, vybírat podle toho tedy podle mě nemá smysl.

Co bych si tedy představovala? Fotoaparát, který bez nějakého mého přičinění udělá kvalitní, líbivou, jasnou a ostrou fotografii, kdykoliv budu potřebovat, ale možnost nastovávání u mě také nebude na škodu, zkouším a hraju si ráda. ;-)
Co fotím? Rodinu doma, venku, poslední dobou i moje rostlinstvo, zvířectvo a hrozně ráda zkouším makro.
Cena do 6000.
Klidně někam upnu i fotky, jak to vypadalo doteď.
Snad poradíte.
LuciZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S.m.r.ť.á.k 3. 7. 2011 14:22

Nikon P300,Samsung WB 2000, atd.
Vyčpělý uživatel.
S.m.r.ť.á.k
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuciZ 5. 7. 2011 11:32

To jsou ty foťáky opravdu tak dobrý, univerzální, že je doporučujete všem a na všechno, nebo je to jen způsob, jak se zbavit opakujících se dotazů?
LuciZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S.m.r.ť.á.k 5. 7. 2011 12:31

Do 6000? Dá se říct,že ano. Pokud má být univerzální,tak je to dobrá volba. Ale ne samozřejmě jediná. Co si třeba nechat ten starý Olympus C-460 ZOOM? Hlavně nekupuj UZoom. Něco s dobrou světelností a ZOOM 3-5 max. A co video? Není vůbec důležité?
Naposledy upravil S.m.r.ť.á.k dne 5. 7. 2011 12:34, celkově upraveno 1
Vyčpělý uživatel.
S.m.r.ť.á.k
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brkoslav01 5. 7. 2011 12:34

Teď si dáme Deli :)
brkoslav01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S.m.r.ť.á.k 5. 7. 2011 12:34

?????????? Dej si baňku slivovice

-- 5. 7. 2011 13:39 --

Kdybych si kupoval malý až menší kompakt(a nechtěl zrcadlovku) tak bych už nikdy nekoupil nic levného. Takže: Pan. LX 5 ,Canon S 95, Samsung EX1 atd. :D a jiné. A rozhodně ne debilní UZ co mám teď s 10x ZOOM k úplnému H. Mimochodem nechceš Samsung WB 500? :lol:
Vyčpělý uživatel.
S.m.r.ť.á.k
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuciZ 5. 7. 2011 14:49

brkoslav01... dej si třeba pár facek :-D

Kdyby to šlo, tak bych po jinym foťáku ani nekoukala, fakt sem s nim byla celou dobu spokojená, dělal krásný fotky, ale už odchází, z ničeho nic se při focení vypne, baterky nabitý na maximum (AA) vydržej na pár fotek a čudlík na zoom už to má taky pomalu za sebou.
Nee video nepotřebuju, na tom olympusu jsem ho za celou dobu použila asi třikrát.

Tak ono by nebyl problém došetřit a koupit něco dražšího, jen si nejsem jistá jestli by se to v dnešní době vyplatilo jako ten olympus. Když jsem ho kupovala, tak mě vyšel na nějakejch 7500 a vydržel sedum let bez opravy, co poslouchám, tak dnešní foťáky už takový držáky nejsou.
LuciZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S.m.r.ť.á.k 6. 7. 2011 05:37

Při dobrém zacházení jsou.Pokud nejde o video je výběr neomezený. Já mám třeba videa z foťáku 17 DVD :mrgreen: Koupil bych něco kvalitního a klidně i dražšího. Potom člověk lituje. Nešel bych pod: Samsung EX 1,Nikon P 300,Canon S 95,Panasonic LX5. To jsou fotoaparáty co vydrží a i po letech budou technicky i obrazově na výši. A rozměrově přijatelné. Moje kapesní volba je Canon
Vyčpělý uživatel.
S.m.r.ť.á.k
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuciZ 6. 7. 2011 22:20

Tak dobrý zacházení je u mě samozřejmost. :-D
Já měla za to, že je lepší koupit si radši kameru, koukám, že to už taky neplatí. ;-)
Jsem porovnávala fotky, jak tu někdo dával odkaz na ten photographyblog a víc se mi líbí fotky ze Samsungu WB 2000 než z toho Nikonu P300. Mno foťáků je tam hafo, tak si to pěkně postupně zkouknu.
LuciZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 6. 7. 2011 23:57

Panasonic LX-5 pokud neumíš s RAWem, Olympus XZ-1 pokud umíš s RAWem. Případně si můžeš koupit Leicu D-Lux 5 a dostaneš nějakej ten Photoshop zdarma (jen si dělam srandu, ale mělo by to stát o něco méně než LX-5 + Photoshop Elements bo co k tomu dávaj).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LuciZ 7. 7. 2011 13:32

Daemonius... děkuji za doporučení, ale ty ceny jsou trochu vyšší.
Na to došetření asi moc času nebude, díky bohu, že jsem povahově klidnej člověk, protože jinak by měl ten muj starej dneska leteckej den.

Tak jsem to včera študovala a docela se mi hodně zamlová Samsung WB 200 a EX 1, mám u nich pro i proti.
WB 2000 .......................................EX1
+ zoom 5x optika,digitál ..................+senzor1/1,7
+ohnisková vzdál. 24-120
-senzor 1/2,33 ...............................-zoom jen 3x digi, optika
.................................................- ohnisková vzdál. 24-72

Jen nevím, jak je to s tou světelností, první číslo má být co nejmenší, ale co to druhé? U WB je 2,4-5,8 což je dobrý, u EX je první číslo 1,8, paráda, ale to druhé je jen 2,4. To je zas horší, nebo ne?
LuciZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S.m.r.ť.á.k 7. 7. 2011 14:00

čím menší číslo tím světelnější. Tedy lepší. A WB 2000 má senzor CMOS. Ta velikost senzoru nejde jen tak porovnat.EX 1 je samozřejmě lepší a také i dražší
Vyčpělý uživatel.
S.m.r.ť.á.k
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 7. 7. 2011 14:44

Světelnost 2,4 na dlouhém konci je pořád dobrá, je to ani ne o 1EV "tmavší" než na širokoúhlém. To je mnohem lepší než 2,4-5,6.. tam je skok o víc než 2EV (tedy při stejné citlivosti a stejné úrovni osvětlení bude snímek na 2,4 focen při více než čtyřikrát kratším čase než při 5,6).
Papírově je podle mě lepší EX1, jednak kvůli světelnost objektivu, větší CCD čip by měl podávat lepší výsledky než menší CMOS a jako malá a pro většinu lidí možná nepodstatná třešnička na dortu - má sáně na blesk.
Co se týče ohniskové vzdálenosti u makra, asi bych zkusil oba vybrané foťáky na prodejně a podle toho posoudil, jestli udávané "přiblížení" vyhovuje.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozenka 7. 7. 2011 15:11

Další plus pro Samsung EX1, že má při cloně 1,8 velmi malou hloubku ostrosti. Jinak pokud ti příjde údaj 1,8/2,4 špatnej údaj tak se jdu trefit :-) Je to výbornej údaj. První číslo ti znázornuje světelnost na minimální ohniskový vzdálenosti tedy v tomto případě na 24mm, a druhé číslo ti znázornuje jeho světelnost na maximálním ohniskový vzdálenosti což je konkrétně 72mm. Pokud tvůj cenový strop sahá až k cenové hladině Samsungu EX1 vem určitě jeho :-)
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuciZ 7. 7. 2011 22:20

Jj četla jsem, že to makro nic moc, ale horší než s tím starým olympusem to být nemůže ne?
Jsem rozhodnutá, došetřim si na ten EX1. Sice cena trochu mimo, než jsem chtěla původně, ale za ten olympus jsem to dala taky a spokojená jsem s nim byla celou dobu, snad budu i s tímhle. ;-)

kozenka.... trefovat se nemusíš, je to cca tři dny, co jsem zjistila, že se u foťáků měří nějaká světelnost, špatně jsem to pochopila, myslela jsem, že první číslo by mělo být co nejnižší a druhé naopak co nejvyšší, proto mě těch 2,4 docela vyšokovalo. :-D

Všem moc díky za rady! Ale kdyby vás napadla ještě jiná alternativa, tak sem s ní, chvíli potrvá než došetřim, ale prozatím u mě vede EX.
LuciZ
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků