Podvody na internete

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jarek_k 15. 7. 2010 13:17

no ale aj tak Western Union predsa, ked vyberas peniaze, pises tam adresu a porovnavaju ti to s OP, nie? ked tam zaskrtnem, ze bude mat preukaz totoznosti, ci ani nie .)
no ze sokolovska je len po nejake cislovanie, som nevedel, naslo sokolovska, tak .... :-\
jarek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pufko 15. 7. 2010 18:24

Ja neviem ako presne funguje Western Union, ale myslím že ak človek niečo zapaltí, tak má iba záruku, že peniaze poslal, o tom či skutočne peniaze aj prišli na účet ti nikto nepotvrdí, aspon tak som to niekde čítal...
Vlastne všetci podvodníci fungujú cez Western Union a nikto sa nikdy nedožiadal vratenia transakcie, asi na tom niečo bude...
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 15. 7. 2010 18:46

Tak záruka, že druhá osoba peníze přes WU dostane, asi bude, ovšem jestli za ně pošle na oplátku zboží, to už je WU pochopileně jedno...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadka28 20. 2. 2011 09:17

NIGERIJSKY PODVOD


Dobry den prajem...chcela by som sa opytat,o tom nigerijskom podvode,pisala mi pani z canady ze si chce objednat saty co predavam,ponukla mi vyssiu cenu,ze jej mam dat udaje do banky ze mi hned posle peniaze...udaje som dala...ale este tovar neposlala...zevraj mi uz poslali peniaze na ucet-potvrdzujuci mail z banky...mohli mi nejak uskodit??alebo co mam ocakavat..prosim poradte mi,vdaka


I really do appreciate your responds ,Am Natasha Perry From Canada..... I will like to offer you sum of 220€ for this item with the postage to to my daughter over there in Nigeria..i will be paying you via bank transfer direct to your account ...

Name...
Account Number...
Iban...
Swift code...

However this is my daughter address

Name : Owolabi Olatunde
Address:# 25 Lalubu Street, Oke Ilewo
State : Ogun State
City :Abeokuta
Country:Nigeria
Zip Code:23403
Phone number : +2348072730599

I will be waiting for your bank details so that i can make the payment immediately ..

Best regard

Mrs Natasha (CANADA)
dadka28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duves 20. 2. 2011 10:13

Ja by som radsej ani číslo účtu neuviedol.
Nie je ti to zahadne, všetky tie dealy su napojene na nigeriu?
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 20. 2. 2011 13:07

Přes Nigérii a jejich zákony se snadno protáhne skoro cokoliv.. vůbec to nemusí být Nigerijci.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2011 09:15

Typicky pripad tzv. "nigerijskych balicku"
http://www.mesec.cz/clanky/financni-pod ... internetu/
Posle potvrzujici dopis z neexistujici banky, ze penize jsou na ceste a napr. budou vyplaceny oproti zaslani potvrzeni o odeslani zasilky, atd.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vargner 6. 7. 2011 09:49

Dobrý deň,
mám tiež skúsenosť podvodu ale tentoraz do Kentaky ,USA
Inzerát na elektroniku som daj na bazos.sk a ozvala sa mi dáka sandrajonson1444.
Napísala že má záujem o kúpu a pýtala sa v akom je stave.
Odpísal som jej a dal som cenu 250 €. Ona nato že zaplatí 280€ a v tom bude aj poštovné do ameriky. Hovorím si že dobre, predám to za viac ako v SR..
Pristúpil som na túto "hru". Pýtal som si od nej adresu.
Bohužial balíček som poslal 1.triedov a pre istotu som si ho poistil.
Potom už ako ste písali viacerí došiel mi mail z Bank of America že nech zoskenujem číslo objednávky. Odpovedal som! Následne na ďalší deň ZAS CHCELI ČÍSLO objednávky.
Tak som ho znova poslal... Mail vyzeral dôveryhodne. Medzi tým som napísal aj tej pani že balíček som poslal a dal som jej číslo objednávky... Ona následne iba gratulovala a že peniaze pošle až ked bude mať lístok od jej pošty že jej došiel balíček... O dva dni písala že nech doplatím ďaších 220 € !! lebo banka nemôže poslať menej než 500 dolárov... Pripadalo mi to divné tak som jej odpísal že nepošlem... Následne hneď / v priebehu 30min / písala že balík nemôže tým pádom prevziať... ďalej už neodpisovala...

Chcem sa spýtať či mi pomohlo že som balík poistil ?
A či môžem danú osobu udať na veľvyslanectve USA ?
A posledná či je dáka možnosť že balíček ešte niekedy uvidím ?


Ďakujem za odpovede...
MAIL PODVODNíČKY JE sandrajonson1444@gmail.com
Vargner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duves 6. 7. 2011 11:15

No poisteny je balik, nie či ty dostaneš peniaze.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 7. 2011 11:16

Bohuzel jsi udelal zasadni chybu, ze jsi balicek poslal, zbozi ani penize uz neuvidis. Muzes zkusit je nahlasit kde chces, ale pochybuji ze kvuli nejakym 220 EUR se tim bude nekdo zabyvat. Proste pouceni pro priste.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 6. 7. 2011 13:13

Tak tak. Zasadni chybou bylo neco nekam posilat, bez toho, aniz bys mel penize na ucte. Penize z pojisteni by jsi videl jen v pripade, ze by balik nebyl dorucen. A to on urcite byl. Je to klasicky podvod. Tak jsi prisel jen o vec, mohl jsi prijit jeste i o prachy. Tomu se rika "minus penize, plus zkusenost".
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vargner 6. 7. 2011 18:35

Ďakujem za odpoveď.... Škoda... Aspoň nabudúce nenaletím...
Vargner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duves 6. 7. 2011 20:09

Vargner píše:... Ona následne iba gratulovala a že peniaze pošle až ked bude mať lístok od jej pošty že jej došiel balíček... O dva dni písala že nech doplatím ďaších 220 € !! lebo banka nemôže poslať menej než 500 dolárov... Pripadalo mi to divné tak som jej odpísal že nepošlem... Následne hneď / v priebehu 30min / písala že balík nemôže tým pádom prevziať... ďalej už neodpisovala...

Ďakujem za odpovede...
MAIL PODVODNíČKY JE sandrajonson1444@gmail.com

škoda, že nechodíš aj na ine fora:
http://www.ephoto.sk/forum/28/7227/ako- ... o-podvodu/
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukiKE 7. 7. 2011 05:43

Staci si zadat tie podivne mail adresy do googla a kopec diskusnych for vybehne... clovek si uz urobi vlastny nazor....
LukiKE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vargner 7. 7. 2011 07:54

Ja som si ju aj hľadal na internete ale nič som o nej nenašiel..... Škoda...
Vargner
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků