potrebujem pomoct s UZ

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod canabissko 21. 3. 2007 14:40

takze vas vsetkych zdravim a vopred dakujem vsetkym za vase nazory. Takze ako majitel zrcatka som dosiel na to ze ked chcem cosi fotit tak musim mat celu vybavicku , ved to poznate, takze by som chcel nejaky ten uz . Naroky mam myslim si ze dost velke, fotit s nim budem co pride(bude to taky fotak na vsetko) takze najcastejsie fotim nejake tie holky, koncerty, programy, plesy a pod. viem ze tam bude uz obmedzeny kvoli sumu hlavne fz50 si myslim a kukal som napr aj fuji 9600 ale ten sa mi moc nezda, sony ma maly hladacik, hladacik preto preto ja osobne som taky hladacikovy tip .... no a ked mi este cois napadne tak to dopisem a este kukal som fz 50 , fuji 9600 (len ta ze je vraj pomala) , teraz novu H9 od sony(tiez take sumitko ako fz 50 mozno aj vacsie) .......
canabissko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 21. 3. 2007 14:55

Koukni na Fuji S6500fd. Ohledně šumu by na tom měl bejt asi nejlíp.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 21. 3. 2007 16:42

hmm a nie racej jeden univerzalny objektiv ? napriklad 18-200 (alebo 18-250) (nezabudaj ze uz su prepocitane na kinofilm, DSLR objektivy nie, takze to zodpoveda takych 28-300cca)

Ak ten objektiv nikdy nebudes davat dole tak mas SLRUZ :) a rozdiel vo velkosti medzi tim a UZ (f9600,f6500, fz50) nieje moc velky hlavne ak sa zoberie nejake mensie DSLR telo.

Inac by som sa skorej priklanal k Fujine u UZ na taketo veci.
Naposledy upravil irmo dne 21. 3. 2007 16:57, celkově upraveno 1
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod canabissko 21. 3. 2007 16:54

jj ja mam 15-200 sigmu ale ten uz chce kamos ktory so mnou sem tam chodi fotit a niekedy mi to aj pomoze ked napriklad natacam ok no myslis ze radsej fuji 9600 ako fz 50?? aj za hrosich svetelnych podmienkach , inak co sa tyka 6500 tak tam mi skor vadi maly hladacik no fakt nevim ........
canabissko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 21. 3. 2007 17:06

Hlasuji pro S9600: větší rozlišení hledáčku, výklopný display, patice pro blesk; oproti FZ50 menší šum a širší ohnisko.
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod canabissko 21. 3. 2007 17:10

az na tu digitalnu sabilizaciu lenze ja si aj tak myslim ze tie stabilizacie su len marketingove tahy
canabissko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Boyda 21. 3. 2007 17:13

canabissko: pomerne na hodne dobry urovni je Leica V-Lux 1, ale stoji kolem 25000KC... ta se hodne priblizuje zrdcadlum..
jinak z tech levnejsich - myslim ze uz to nekdo zminoval, jednoznacne FujiFilm s6500fd.
Do what you like, and like what you do.
Boyda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 21. 3. 2007 17:54

Leica V-Lux 1 je vlastne panasonic FZ50 +/- nejaky ten soft.

Ja by som FufiFilm s6500fd dost vylucoval lebo nema peticu na blesk, ale to mozno vies lepsie ti posudit nakolko pouzivas blesk.

Stabilizacia nieje iba marketingovy trik (opticke), ale na fotenie toho co ti uvadzas nepomoze.

Takze najlepsie z toho vychadza asi fujifilm s9600 nato co ty fotis.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod canabissko 21. 3. 2007 20:35

no jo asi lenze no som cele dva mesiace stravil studovanim uz a nic moc to neni ...... niektori hovoria ze fz 50 iny 9600 dalsi 6500 .....normalne problem sa rozhodnut, ta fz 50 je podla mna stale predrazena, ze by sumela 9600 menej by som ani nepovedal ... no ale ze tie fujiny nie su moc na sport ze sa pomaly chytaju no nevim nemam skusetnosti s uz takze nevim posudit .....
canabissko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 21. 3. 2007 21:37

canabissko píše:az na tu digitalnu sabilizaciu lenze ja si aj tak myslim ze tie stabilizacie su len marketingove tahy


digitálna stabilizácia je len marketing ( ako aj digi zoom ), optická stabilizácia už nie ( teda nie celkom )
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 21. 3. 2007 21:51

Co som skusal 9600 tak ostrenie bolo pomerne rychle a ked som v predajni urobil fotku z fz50 a fujiny 9600 a dal som ich vedla seba a rozne ISO, tak skludom mozem tvrdit, ze 9600 ma poctatne lepsie vysledky pri vyssom ISO, dokonca aj predavac ktory tam pracuje a je velkym zastancom Panasoniku tak si moje testy preveroval a uz od vtedy nieje tak velkym zastancom panasoniku. (predtim by kazdemu povedal kupte si fz50, potom co otestoval 9600, 6500 uz si taky isty nieje a ked tak sylneho zastancu panasoniku to presvedcilo tak ten rozdiel je tam naozaj markantny)

Co sa tika sumu, tak ano nemozno povedat, ze by FZ50 ho mala viacej pretoze pouziva omnoho sylnesiu redukciu sumu ktora ale sylne potlaci veskere detaili a fotka je taka malovana. Preto racej hovorim, ze fotky z 9600,6500 su poctatne lepsie ako z fz50 pri vyssom ISO.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 22. 3. 2007 06:28

Panasonic vyšším rozlišením FZ30/FZ50 prakticky zabil. Být FZ50 jen 6 MPx, tak ostatní UZ skoro nikdo nekoupí, snad leda kvůli rozměrům nebo širšímu ohnisku. Jenže, znáte to, kdyby tetička měla koule, tak je to strejček... Takhle alespoň mohou ostatní výrobci předvádět svoje vlastní chyby. :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ilja2001 22. 3. 2007 11:02

milday píše:Hlasuji pro S9600: větší rozlišení hledáčku, výklopný display, patice pro blesk; oproti FZ50 menší šum a širší ohnisko.i/quote]

Připojuji se. Taky jsem dlouho vybíral DF a toto byly pro S9600 velmi silné argumenty. A jak psal i někdo další, tak rychlost AF taky nebyla špatná, když jsem ji zkoušel na prodejně.
Ale nakonec jsem stejně skončil u zrcadla. :wink:
ilja2001
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bitterfeel 22. 3. 2007 15:56

No to je všechno hezký, ale pořád jsme u toho samého. Fuji i Panasonic mají něco do sebe a nějaké chyby. Fuji nemá optickou stabilizaci, výklopný display, má o trochu kratší ohnisko (no ale má ho vlasně i širší), ale má zase méně MPx tedy míň šumí(žehlí), (což je v porovnámí s Panasonicem lepší.)
Bitterfeel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 22. 3. 2007 16:01

Tak vem šroubovák a udělej ze dvou nedokonalých foťáků jeden pořádný :-D
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků