Bakalářská práce - sportovní fotografie

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pazy 14. 6. 2011 10:10

Dobrý den,

obracím se na Vás osoby profesionálně orientované s prosbou o pomoc. Budu pracovat na bakalářské práci, jenž se bude zabývat sportovní fotografií. S ohledem na tohle téma a druh práce se stále nemůžu opřít o jasnou vizi o čem se budu snažit psát. Mé představy ničí hlavně sdělení, že to nesmí být manuál.

Nejsem samozřejmě žádný profesionální fotograf, ale spíše nadšený amatér, který prvním rokem fotí zrcadlovkou.

Uvítám veškeré rady, jenž mně pomohou se vytvořit jasnou vizi popř. nasměrovat na nějaké konkrétní téma.
Pazy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ggrand 14. 6. 2011 16:51

Dej si jiné téma, o čem chceš psát, když o tom nevíš? Dej si něco, co si můžeš z knížek nastudovat, něco o čem máš představu jak strukturovat text. Snad jsem tě nasměroval dostatečně.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kaeo 14. 6. 2011 21:24

Jaký obor studuješ?
Máš už název/téma bakalářky, anebo zatím víš jenom že to bude o sportovní fotografii?
kaeo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pazy 17. 6. 2011 09:00

Téma mám sportovní fotografie... s variabilním podtextem - resp. téma vlivem protazimní nerozhodnosti nemám přímo konkretizované.

Rád bych tam ale alespoň částečně zakomponoval své amatérské fotografie alias vlastní tvorbu. Právě přemýšlím, jakým směrem to vést. Mou původní strukturu silně narušilo vyjádření o nevyhovující formě a podobnosti manuálu.

Studuju žurnalistiku, takže by to mělo být nějak ve spojitosti.

O některých kapitolách mám jasno - letmý pohled do historie - počátky sportovní fotografie, určitě tam musím zmínit všeobecné požadavky, ale osobně nevím, co tam mám pitvat... Nejsem si např. jistý konfrontací klasické žurnalistické fotografie a sportovní fotografie resp., zda-li se tam některé požadavky liší. V literatuře jsem toho právě moc neobjevil.
Pazy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radek72 17. 6. 2011 11:49

Já sice žurnalistiku nestuduji, ale pokud bych nějakou takovou práci řešil já, tak bych to zkusil asi takhle:

1. požádal bych o akreditaci na nějaké sportovní akci co mě zajímá, lépe na několika, s tím že píše takovou práci by to mohlo jít snadněji. Jako student žurnalistiky se tuším celkem bez problémů můžeš stát členem APF, toho bych také využil.

2. na těch akcích bych si vyzkoušel co nejvíce z žurnalistické práce, focení zákulisí, nějaké rozhovory pokud se ti zadaří, fotky z vlastní akce a snažit se co nejvíce okoukat od těch co to tam dělají profesionálně a již třeba řadu let

3. po nasbírání dostatku zkušeností z několika akcí nejlíp rozdílných ( něco z motosportu - u nás třeba ms motocyklů, nebo superbiky, ev. motokros , dostupný je fotbal, hlavně regionální, nějaký halový sport, přes léto třeba i hasičské závody, masové akce pro amatérské sportovce by měly být snadno dostupné apod.) by jsi neměl mít problém to shrnout a sepsat v dostatečném rozsahu a formě pro kvalitní bakalářku
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod E-Ryc 17. 6. 2011 12:45

radek72: obavam se, ze to " shrnout a sepsat" uz by asi byl ten "manual" ktery nechcce.
Ale abych byl k tematu, pokud vas na skole tahnou trochu filozofickym smerem, tak se da treba rozjimat nad tim, prot organizatori fotografy nechteji, jak je/neni tezke se dostat mezi profiky, co je a nni clovek ochotny pro killer fotku udelat...
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 17. 6. 2011 15:25

Jak to shrneš a sepíšeš už je na tobě, když to nebudeš psát jako manuál, nebude to manuál.

Mimochodem bakalářskou práci, by jsi měl psát o něčem o čem už něco víš a měla by být sama o sobě pro daný obor přínosem a nějak ho posunout kupředu. Tak to pojmi nějak tímto směrem. Pokud ovšem nemáš a nebo předem nezískáš zkušenosti z oboru, těžko napíšeš něco smysluplného.
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 17. 6. 2011 16:26

radek72: Jen poznámka: obávám se, že pro akreditaci na MS motorek to chce trochu víc než jen studovat žurnalistiku :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod E-Ryc 17. 6. 2011 17:48

radek72 píše:měla by být sama o sobě pro daný obor přínosem a nějak ho posunout kupředu


Tak tohle je vesmes fikce i pro diplomky natoz pro bakalarky. Plati to pro tak pro dizertacky a vys...
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 17. 6. 2011 19:22

kozakm: zkusit to může ne?

E-Ryc: bohužel mnohde je ta úroveň opravdu nízká, ale to už je znamení dnešní doby
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 17. 6. 2011 19:37

No, za zkoušku nic nedá, to je fakt :D :D (jinak doporučuju psát o tom, o čem něco vím)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod E-Ryc 17. 6. 2011 20:52

Za dob mych studii se rikalo, ze bakalarka ma byt alespon dobra reserse, diplomka dobre strukturovana prace s vyvozenymi smysluplnymi zavery a teprve od dizertacky se ocekava nejaky zasadnejsi vedecky prinos. A ja tomu docela verim, z tech 80 lidi, co s nami koncilo, bylo schopnych nejaky vedecky hodnotny obsah (co se zatim nikde na svete nevedelo) v diplomce vytvorit tak 3-5... Sebe mezi ne zdaleka nepocitam :)
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dendaboy 1. 11. 2015 15:35

Hele jestli nevíš jak načít bakalářku a tvůj vedoucí nebo oponent na tebe kašlou, aby tě nějak nasměřovali. Tak se zkus obrátit na pomoc s bakalářkou ke specializované firmě, co dělá revize češtiny, vedení práce atd.
Dendaboy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 11. 2015 16:39

Pazy je od cervena 2015 rektorem FFUK.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 2. 11. 2015 02:23

Hrozně to komplikujete, stačí napsat nejlepšímu sportovnímu fotografovi tohoto serveru (a všichni víme, že to není Kozák) a on s textem jistě rád vypomůže. :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků