Co na interiéry k EOS 400D

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Swifty 5. 1. 2007 10:59

mikrotom píše:Swifty: Bobo není to tak jednoduché, jako přehledný šmejd od MS,HP,Lenova atp. co? ;-)))-/quote]

Tak tohle jsem nějak nepochopil....
Swifty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jeffe 6. 1. 2007 15:20

beat píše:
ajax94 píše:sviceni na strop je nouze, ktera nedava dobre vysledky


Nemohu souhlasit. Buď jsi tak nikdy nefotil, nebo požaduješ studiovou kvalitu.
Slušný blesk slušně natočený podává v místnosti s běžně vysokým stropem velmi slušné výsledky.
Osobně vyzkoušeno Canon 350D + Speedlite 580EX.0/quote]


Suhlasim s beatom. Pri beznom fotografovani tam, kde je normalne vysoky biely strop dava odraz blesku od stropu velmi dobre vysledky. Da sa hrat aj s kombinaciou ciastocny odraz od stropu a ciastocny odraz od niecoho bieleho na blesku (difuzer), co je vhodne najma pri foteni na mensie vzdialenosti, kedy by fotografovany objekt bol nasvieteny prilis zvrchu a spodok by ostal tmavy.

Osobne mam velmi dobre skusenosti so Speedlite 430EX a povazujem jeho kupu za velmi dobru investiciu.
Jeffe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 1. 2007 16:44

Svícení o strop či o stěnu je standardní technika. Nejedná se o východisko z nouze, ale o lety prověřenou praxi.
anonymni

Odeslat příspěvekod jaccub 22. 2. 2007 23:02

zajimava diskuse a zrovna resim podobnej problem. resp objektiv mam vyreseny, poridil sem jiz zde zmineny tamron 17-50/f2.8 a ted premejslim o blesku, protoze obcas se vypravim na nejakou party, kde je blesk potreba.
driv jsem mel k dispozici 580EX a s nim jsem byl maximalne spokojeny, bohuzel nebyl muj a ted se hlavne kuli cene spis zajimam o 430EX.
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexino 23. 2. 2007 09:15

smula je ta ze nedavno 430EX podrazil a to zhruba o litr :-( a navic je momentalne hodne spatne dostupny......
Alexino
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetaQ4 25. 2. 2007 15:04

no asi bych řekl že nejlepší volba je přídavný blesk :-) Mám objektiv 50 mm 1,8 a když nerozsvítím halogeny nebo nepoužiju blesk těžko vyfotím něco ostrého zvláště pokud se objekt hýbe. Takže pokud nechceš dělat opravdu nějaké profi fotky tad stačí blesk třeba zmiňovaný 580EX možná i 430EX (hůře k sehnání ale levnější) a nebo pokud chceš opravdu profi fotky je třeba nakoupit zábleskové světla atd ale to už se bavíme v řádech desítek tisíc korun !!
PetaQ4
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků