Automatické snímanie každých x sekúnd

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hal_sk 24. 4. 2011 14:00

Zdravím. Chcel by nafotiť kvetinu ako rastie. Ako spraviť to, že môj aparát Sony A200 sám cvakne každých napr. 60 sekúnd? V nastavení foťáku som to nenašiel. Neviem či je na to nejaký firmware, alebo možno nejako upraviť môj diaľkový odpaľovač. Dá sa to cvakanie nejako z automatizovať?
Naposledy upravil hal_sk dne 24. 4. 2011 16:38, celkově upraveno 1
hal_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 24. 4. 2011 15:52

Řeší se to obvykle dálkovou spuští s intervalometrem.

http://www.megapixel.cz/dalkove-spouste?aputure=1

V podstatě ta dálková spoušť umí nastavit ono automatické focení tak jak ty chceš. Nevim jaká přesně sedí na A200, můžeš se jich zkusit zeptat, myslim, že ti dokážou poradit. Jen to asi nebude zadarmo. Některé modely zrcadlovek to mají přímo zabudované, ale A200 asi ne..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hal_sk 24. 4. 2011 16:53

Ok, dík, takže na to sa zemarám. Volá sa to aj "Timer Remote Shutter".
hal_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 25. 4. 2011 15:40

nekdy se to da docilit propojenim pres PC... nekteri vyrobci dodavaji programy pro dalkove ovladani DSLR pomoci PC pres datovy kabel. zkus neco pohledat.
Zajimat te pak bude i nastaveni expozice fotaku, tak aby ti prubezne menici se svetlo "nedoskakalo" vyslednou foto-animaci. idealni je pozit umele dosvetleni bleskem, ktere ti srovna svetlo po cely cas snimani.
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hal_sk 28. 5. 2011 17:16

Zdravím znova.
Tak som si kúpil ten časovač s intervalometrom a zaujímalo by ma, ktorý program by mi dokázal spraviť zo sekvencie fotiek plynulé video v HD kvalite. Viete o niečom?
hal_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivaneck 29. 5. 2011 16:44

Ja jsem pouzival Images to Video viz.
http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... -to-video/

je to freeware a asi to nejjednodušší, co lze použít, výsledky dobré.
ivaneck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hal_sk 29. 5. 2011 17:49

Hmm, nefunguje mi vo Windows 7 (32 bit), počas konverzie obrázkov na video napíše "program prestal pracovať".
hal_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivaneck 29. 5. 2011 20:23

Mne to slape na Win7 64bit
ivaneck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 30. 5. 2011 08:14

hal_sk píše:Zdravím znova.
Tak som si kúpil ten časovač s intervalometrom a zaujímalo by ma, ktorý program by mi dokázal spraviť zo sekvencie fotiek plynulé video v HD kvalite. Viete o niečom?


VirtualDUB, zadarmo
kozakm
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků